Paradise Lost- Medusa (2017)

Εδω παντως δεν λεει τιποτα τετοιο

Ισχυει, τα λεει εδω και πανω απο 10 χρονια ο ΧοΛμς αυτα
(αρνουμαι να γραψω Χομς, εδω ο τυπος ξεχασε να τραγουδαει, θα θυμαται το ονομα του?)

2 Likes

@lostparadise πως σου φαίνεται ο ήχος των ντραμς, δεν είναι αρκετά ξερός;

Έχεις κάποιο λινκ? Σε αυτή τη συνέντευξη πάντως δεν λέει κάτι τέτοιο.

Σε παλιότερο hammer, αν το βρω κάπου θα στο στείλω. Αλήθεια εσένα πως σου φάνηκε ο ήχος των τυμπάνων;

Δεν το έχω ακούσει το άλμπουμ, περιμένω το βινύλιο. Ελπίζω μέσα στη βδομάδα να το έχω.

Πάντως δεν είχε πει ακριβώς ότι το γυρίσαμε γι αυτόν τον λόγο έτσι; Το είχε αφήσει να εννοηθεί, για να μην παρεξηγούμαστε

1 Like

Ο καθένας το ερμηνεύει διαφορετικά τότε, γιατί ούτε εδώ λέει κάτι τέτοιο. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι από πότε θεωρείτε η στροφή σε πιο δύσβατα μονοπάτια εμπορική επιτυχία?

Δεν εχεις ακουσει καν το δισκο, αρα μη μιλας για δυσβατα μονοπατια. Δεν υπαρχει τιποτα δυσβατο στο Medusa.

2 Likes

Άσε μας ρε πεταμενε.

2 Likes

Προφανώς κάποιος μπορεί να πει ότι παίζουν πιο safe, βέβαια πόσο safe είναι για μια μπάντα που έχει παίξει σχεδόν τα πάντα να το γυρίζει σε doom death είναι μεγάλη κουβέντα, λες και εκατομμύρια κόσμου ακούει αυτό το είδος.

Είναι ή δεν είναι safe τελικά ; με μπέρδεψες.

Να διαβάζεις ξέρεις οπότε μπορείς να το ερμηνεύσεις όπως θες. Θεωρητικά είναι πιο safe από το να έπαιζαν σαν το Host ας πούμε

1 Like

Συμφωνούμε . Μεταξύ μας δεν το βρίσκω κακό αυτό . Δεν υπάρχει κοινό για χοστιες.

Ε όχι κ σέηφ επιλογή ο doom/death ήχος. Πιο βατά (και σέηφ επιλογές) άλμπουμ ήταν τα Tragic Idol & Faith… .

2 Likes

Συμφωνώ, αλλά το έκαναν μια φορά δεν θα το επαναλάμβαναν θεωρώ.

Σοβαρα ; ουτε καν . …δεν ειμαι ειδικος αλλα η παραγωγη μου φαινεται εξαιρετικη

1 Like

@shadowking69

Επίσης στην συνέντευξη ο Χομς αναφέρει ότι οι μπάντες πλέον πρέπει να περιοδεύουν περισσότερο αν θέλουν να τα βγάλουν πέρα. Δεν λέει κάτι για τον ήχο του άλμπουμ.

Μια χαρά είναι η παραγωγή εξυπηρετει τον ηχο που θελανε αλλά τα ντραμς ακούγονται κάπως ξερά ή έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον. Έτσι για να μιλήσουμε και λίγο για μουσική μωρέ, το κουρασαμε πολύ με όλα τα άλλα.

2 Likes

Μια χαρα δυσβατος ειναι