Paradise Lost

Ενοψει του επερχομενου live, ριχτε γνωμες και ψηφο για αγαπημενο δισκο…

Για μενα δεν ειναι οι καλυτεροι του Gothic Metal αλλα ειναι λατρεια και πως να το κανουμε, το χουν στο αιμα τους να γραφουν κομματαρες…

Αγαπημενος δισκος: Draconian Times

Αγαπημενα κομματια: Eternal, Embers Fire, Remembrance, True Belief, Enchantment, Hallowed Land, The Last Time, Shades Of God, I See Your Face, One Second, This Coldf Life, Disappear, Fader, Illumination, Control, Prey Nightfall, Mystify, Self-Obsessed, Grey, Forever After, Laws Of Cause…

Το καινουριο ακομα δεν το χω ακουσει, αλλα αυριο μεθαυριο θα το κανω…

ΥΓ. Στο poll δεν βαζω το Lost Paradise γιατι δεν χωραει. Οποιος θελει να το ψηφισει, ας το δηλωσει!

2 Likes

Aν και δεν τα έχω ακούσει όλα, σαφώς Draconian Times…

Επίσης, το τελευταίο τους αν και καλό, δεν πιστεύω ότι είναι τόσο τέλειο όσο το παρουσιάζουν… Δηλαδή, δεν τα φτάνει τα παλιά.

Κάπου ξαναυπάρχει αυτό αλλά δεν μπορώ να το βρω…

Καλύτερο ? ΟΛΑ

ΕΛΑ ΡΕ SWEETNESS - ΑΡΡΩΣΤΙΑ !!!:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Ωχ ξεχασα το Sweetness!!! Ντροπη μου!!

Μοντε, εκανα search στο Groups&Artists πριν ανοιξω το θρεντ και δεν βρηκα κατι…

αν και αργει η δικη μου συναντηση με τους λοστ (σεπτεμβρη σκανε στο βερολινο), θα πω icon, icon, icon και gothic gothic gothic

lol… Το ξαναγράφουμε λοιπόν… ΤΟ “sweetness” είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ LOST ΚΟΜΜΑΤΙ και περιέχεται στο ep “Seals The Sense” που βγήκε μετά το “Icon” και πριν τον δράκοντα…

Την Κυριακή θα το παίξουν και ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ. Σας χαιρετώ. Δεν αντέχω ΚΑΙ DISPOSABLE HEROES KAI SWEETNESS μέσα σε μια βδομάδα…

+1 To αγαπημένο μου Lost κομμάτι…(Μακράν…Οι κιθάρες πραγματικά θρηνούν…)

Aπό δίσκους Icon…(AΝΕΤΑ)

All i want is…

A TRUE BELIEF…

Χωρίς καθόλου σκέψη Draconian Times, αν και απο το One Second μέχρι το Paradise Lost δεν έχω ακούσει τίποτα αλλά ούτε βρίσκω λόγο να ακούσω με αυτά που μου 'χουν πει…

Και ομως κανεις λαθος… :wink:

Ψήφισα το Icon αν και όλα μου αρέσουν. Ακόμα και το One Second το θεωρώ δισκάρα. Επίσης το Lost Paradise παίζει να το έχω ακούσει τις περισσότερες φορές από όλα…
Γαμάτη είναι και η διασκευή που έχουν κάνει στο Death Walks Behind You, των Atomic Rooster!

Icon χαλαρά, τέτοια αριστουργήματα δε γράφονται κάθε μέρα.

Πάρτε τους στίχους του απόλυτου τραγουδιού τους:

[B]Wretched will, host of pleasure surreal
Closed the room where the last is buried

Rise or fall at your masters request
Youre unable to accept redemption

I dont know about a true belief here
With the lost its the same as always

All I want is the same, a true belief

You cant wait to become a memory
With the weak its the same as always

Stand confused lack of comprehension,
Re-aroused by a thought of madness

And I know that the truth is always right
But its time to search for lies
Youre the only I try to save
But the blood spills from your veins

Call counting time till the end
Deaths wicked smile never fails
The curse is cast, youve lost the past
Forevermore, a candle burns here no more

I dont know about a century life
When the love of generations die

I can see no good in taking your own life
When any moment death calls…

All I want is the same, a true belief[/B]

To in requiem ειναι παρα πολυ καλο.Αρα αποτι φαινετε και τα υπολοιπα ειναι καλα.Μαρεσει επισης το symbol of life.Αποτι ακουω μετα ειναι το draconian times kai icon

Πότε δεν ξεχνώ:
Shadowkings,Enchantment,Elusive Cure,Yearn For Change,Hallowed Land,Dying Freedom,Widow,Christendom,True Belief,Shattered,Sweetness,Pity The Sadness,As I Die,Gothic,Eternal,Year For Summer,Illumination,No Celebration,Erased,This Cold Life,Say Just Words,Bood Of Another,Grey,Over The Madness,Redshift…:bow2: και από το καινούργιο ξεχωριζω τα: Ash&Debris,Requiem,Unreachable,Beneath Black Skies,Praise lamented shade…:-k

Η τελευταία ΜΕΓΑΛΗ μπαντα που βγήκε από την Αγγλία.
Το μοναδικό μη prog συγκρότημα, που είναι τόσο προοδευτικό.
Κάθε άλμπουμ τους και διαφορετική σχολή στον ατμοσφαιρικό ήχο.
Επίσης έχουν γράψει και το “Enchantment”, το καλύτερο κομμάτι ever (μαζί με το “Dogs”).

Οι εποχές όμως αλλάζουν και η μόδα επιτάσσει να διαφημίζονται οι τσιχλόφουσκες και να υπερεκτιμούνται γκρουπάκια της σειράς.Τα παραδείγματα πολλά.

Όσο για καλύτερο άλμπουμ, δύσκολο να διαλέξεις μόνο ένα. Ανάλογα με το mood, αν και διαχρονικά το κορυφαίο τους είναι το Icon.

Icon δαγκωτό!

Χώσεεεε!!!

One Second λέω, αλλά μόνο επειδή το λέω καιρό και μου χει μείνει. Πραγματικά δε μπορώ να διαλέξω. Τα ξέρετε τι θα πω, μεγαλύτερη μπάντα έβερ κλπ.

Παοκτζή, ξόδεψε τη ζωή σου σε κάτι πιο δημιουργικό. Το να ποστάρεις ή το να ακούς μουσική δε σου βγαίνει. Άντε δες μπάλα.

Μεγαλη μπαντα παιδια, πραγματικα μεγαλη μπαντα. :stuck_out_tongue:

Ρε Λάκη, δεν άνοιξα θρεντ για τον παλιό ντράμερ, μη σε σπάσω:!:

Ρε παιδιά υπάρχει απ’ ότι θυμάμαι τέτοιο poll στα Δημοψηφίσματα

Οτι πειτε κυριε Unholy martyr:lol: :lol: :lol: .Ετσι και αλλιως εδω για spam ειμαι