Paradise Lost

Μην εισαι Hater ρε, αφου ειναι καλυτερα με μπρουταλ φωνητικα, δεν ειναι ουτε γελοια ουτε αστεια ουτε αισχρα.

Καλό είναι όσοι δεν είναι σε θέση να εκτιμήσουν τη μπρούταλ εκδοχή των λοστ, να απέχουν από σχόλια τα οποία εμείς …οι υγιείς οπαδοί μπορεί να θεωρήσουμε προκλητικά . Για να εκτιμήσετε την μπρούταλ εκδοχή των λοστ συστήνεται η συνεχής και καθημερινή ακροόαση του καινούργιου δίσκου των vallenfyre

1 Like

Τρέχω ! Χε χε χε χε. Λίγο πλακίτσα . Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα…

Περίμενε τώρα εσύ να ακούσουν Vallenfyre, εδώ δεν μπορούν να ακούσουν το Shades…

Το Shades Μια χαρα το ακουμε . Αλλου ειναι το “προβλημα” , αλλα μην λεμε καθε μερα τα ιδια , γαμω την τρουιλα σου ! :stuck_out_tongue:

1 Like

Προφανώς κανω πλάκα έτσι ;

1 Like

Μπορει να εκανες πλακα για το δευτερο σκελος του ποστ, αλλα δυστυχως το πρωτο μαλλον το εγραψες σοβαρα.

Πρωτον, αν ειναι δυνατον να θεωρειται προκλητικο ενα ποστ το οποιο κραζει κατι το οποιο εσυ γουσταρεις. Διαφορα αποψεων για τα φωνητικα του Holmes λεγεται, και ειναι κατι πολυ φυσιολογικο (ειδικα ετσι που τραγουδαει πλεον ο παπαρας)

Δευτερον, δε νομιζω οτι εισαι πολυ υγιης φαν των Paradise Lost προσωπικα. Εκτος αν ειναι υγιες το να αποδεχομαστε (και οχι μονο, ενιοτε και να αποθεωνουμε) και να δικαιολογουμε οτιδηποτε κανει μια μπαντα.

ΡΕ ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ???

ΟΧΙ ΑΛΛΑ ROOFIES ΛΕΜΕ…

Τι δεν καταλαβες?

Εννοείται έκανα πλάκα : τίποτα το προκλητικό όταν κάποιος κράζει ότι γουστάρω. Προφάνως !
Ο όρος υγιής φαν των λοστ (ή οποιουδήποτε άλλου) κατά τη γνώμη μου ταιριάζει σε όποιον ακούει αυτό που γουστάρει και δεν παρασύρεται από μόδες κλπ. Κατά συνέπεια το εάν είναι κάποιος υγιής ή όχι το ξέρει αυτός και μόνο. Διότι όπως λές και εσύ περί ορέξεως…
Πως θα μπορούσα λοιπόν να σε θεωρήσω - μιλώντας σοβαρα γιατί έκανα πλάκα όπως λέω- μη υγιή οπαδο των λοστ ;

1 Like

το βρήκα στο metal archives μάλλον θα είναι το πρώτο single, 4 Αυγούστου λέει

1 Like

Είσαι φοβερός ! Το οποίο τραγούδι θα είναι λέει ο holmes ενα up tempo 00ς paradise lost τραγούδι. Καμία σχέση με τον υπόλοιπο δίσκο…Με τέτοιο εξώφυλο όμως …τι να πω δεν ξέρω …
Πράγματι : http://shop.nuclearblast.com/en/products/sound/vinyl/7-ep/paradise-lost-blood-and-chaos-clear-vinyl-import.html
Φυσικό format σε single μετά από και εγώ δεν ξέρω πόσο καιρό !!

3 Likes

https://3voor12.vpro.nl/speel~WO_VPRO_9505968~paradise-lost-live-at-roadburn-2017~.html
το Gothic Live σε όλο του το μεγαλείο πέρσι στο Roadburn

1 Like

Πολύ καλή απόδοση. http://www.paradiselost.co.uk/news/. Τελικά το single θα έχει δύο τραγούδια από το δίσκο. No b sides αυτή τη φορά

Έλα πάρε πάρεεεε

1 Like

Δώσε …Γατάκια ήρθε η ώρα να μπείτε στις τρύπες σας. 30 δευτερόλεπτα αρκουν για να καταλάβεις αυτό που έρχεται

Fearless Sky (8:30)
Gods Of Ancient (5:50)
From The Gallows (3:42)
The Longest Winter (4:31)
Medusa (6:20)
No Passage For The Dead (4:16)
Blood & Chaos (3:51)
Until The Grave (5:41)

Bonus tracks:
Frozen Illusion (5:45)
Shrines (3:59)
Symbolic Virtue (4:38)

δεν θα έχει τόσα πολλά μεγάλα κομμάτια… μια χαρά

Ισχυει, 30 δευτερολεπτα ειναι αρκετα για να δηλωσουμε χωρις καμια αμφιβολια πλεον οτι οι Paradise Lost εχουν πεθανει πλεον, και αποτελουν ενα κακεκτυπο της τεραστιας μπαντας που καποτε ηταν.

Κριμα, RIP Paradise Lost :pensive:

1 Like

Τα ελάχιστα δευτερόλεπτα που είναι καθαρά τα φωνητικά μου άρεσαν πάρα πολύ . Μετά δυστυχώς … απογοήτευση ( για τα δικά μου γούστα πάντα ) .

Ναι όντως ωραία φάνηκαν τα φωνητικά . Οι κιθάρες πιο πολύ εφφε και από “ψυχεδέλειες”