Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Βάλε το επίπεδο σου στην κωλάρα σου ελιτιστή της πουτσας να πούμε, ρίχτε μου μωρέ παπάρες ένα μπαν να τελειώνουμε, πόντο πόντο δεν κάνουμε δουλειά. Αλλά αφήστε αυτό το ποστ να το θαυμάζουν όλοι ε.

Τα γιαταγάνια μην ξεχάσετε με τους συντρόφους σας. Να δέσετε πάνω και την ελληνική σημαία και να ανοίγετε κεφάλια άπλυτων και Τούρκων μαζί. Yeah!

Ποιου άλλου (ποιων άλλων; δεν κατάλαβα καν τι εννοείς) τα ποσταρίσματα να βάλω; :?

BAN επειδή εν τέλει θα το φας το μπαν απευθείας, ειλικρινά ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ, δηλαδή είναι κρίμα. Αν θες να του απαντάς, γιατί κι εγώ έλεγα να τον κλάνω αλλά δεν κρατιέμαι, απάντα του ήρεμα, γιατί έτσι το μόνο που κερδίζεις είναι να γράφει αυτός ό,τι εθνικιστική και στρεβλωμένη καραδεξιά φανφάρα του έρθει στην κεφάλα κι εσύ να τρως πόντους.

  1. MA ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ…Ελληνες ακροδεξιοι συνεδραμαν τους Λυκους του Αρκαν στην σφαγη Μουσουλμανων στη Σρεμπενιτσα… Ειναι ανθελληνικο να το παραδεχομαστε??

  2. Που ειναι το κακο δηλαδη??? Αν δεν κανω λαθος στην Θεσσαλονικη γεννηθηκε ο Ατατουρκ… Αν δεν κανω λαθος υπαρχουν οδοι στη Κωνσταντινουπολη ελληνων επιφανων προσωπων.

  3. Χμ ξερεις ποσοι Τσαμηδες υπαρχουν στην Αλβανια, μαλλον απογονοι αυτων, οι οποιοι εκδιωχθηκαν απο Ελλαδα??

  4. Πηγαινε στα χωρια της Φλωρινας να δεις τι γλωσσα μιλανε.

Ο Νιτσε καποτε ειπε μια σοφη κουβεντα, οταν τον ειχαν κατηγορησει για Αντιγερμανο. “Ο καλυτερος Γεμανος ειναι ο Αντιγερμανος”.

εντιτ :

Και μια τελευταια ειδηση για σημερα ειναι πως στις 29 Μαιου στην πλατεια Μητροπολεως απο την επιτροπη εθνικης μνημης θα λαβει χωρα η μνημη αλωσεως στις 7 το απογευμα.Οσοι θελετε ελατε.Φετος κλεινουμε 556 απο την αλωση της πολης.

  1. Επιτροπη Εθνικης Μνημης = Χρυση Αυγη
  2. Περασαν τοσα χρονια ε??? Αντε αλλα τοσα να ξεχαστει.
  1. Eιχαν παει για ανθρωπιστικη βοηθεια ρε.

  2. Ομολογω οτι δεν ξερω αν ισχυει αυτο που λες.Παντως δεν ειναι ο καιρος ακομα για να γινει κατι τετοιο
    στην Σαλονικα.

  3. Παρα πολλοι.Οι οποιοι δεν εχουν το δικαιωμα ουτε καν να δουν τα σπιτια των παππουδων τους.
    Για τα οικοπεδα τους ουτε λογος ε !

Εννοω οτι αν καποιος δει μεμονωμενα ποστ ισως βγαλει λαθος συμπερασματα.Γιατι με εχεις συνδεσει εσυ και αλλοι με χρυσαυγιτες,ακροδεξιους,φασιστες και ολα αυτα.Πραγματικα πολυ θελω να μαθω.Επειδη ειναι ομως εκτος τοπικ στειλε μου η στο μσν η σε πριβε γιατι δεν με ενδιαφερει να κανω επιδειξη δυναμης δημοσια για το θεαθηναι και να τρωμε το χορο του φορου με προσωπικες διχογνωμιες.Εγω απο μια απλη βολτα στο νετ εχω δει πολλα σαιτ πατριωτικου περιεχομενου απο απλους πολιτες που ουτε χρυσαυγιτες ειναι ουτε ακραιοι.Μηπως εχουμε φτασει στα ακρα και ταμπελοποιουμε τοσο ευκολα και αστοχα?Για την ιστορια ουτε σε μια πορεια ακροδεξιων εχω παει ουτε εχω χτυπησει τον παραμικρο μεταναστη.

Αυτα που παρεθεσα για τους οικολογους πρασσινους δεν τα παρεθεσα επειδη συμφωνω η διαφωνω αλλα επειδη σε οσους δημοσιους διαλογους εχω παρακολουθησει σε ερωτησεις που του εχουνε γινει για αυτα τα θεματα απο εκλεγμενους βουλευτες του κοινοβουλιου επιμελως ο κυριος Τρεμοπουλος δεν απαντουσε.Το ποστ δεν εχει σκοπο να κατακρινει αλλα να ενημερωσει.Αν καποιος συμφωνει ας ψηφισει οικολογους πρασσινους.Κανενα προβλημα.Δημοκρατια εχουμε.Απλα να ξερει τι ψηφιζει.8)

Και με τι δηλαδή θες να σε συνδέσουμε; Η προπαγάνδα που κάνεις υπερ του ΛΑΟΣ είναι τόσο ηλιθιωδώς ξεδιάντροπη, που δεν αφήνεις ρε παιδί μου ούτε αμφιβολία για το τι υποστηρίζεις, έτσι για το σασπενς.

Α, σε πορεία ΧΑ έχεις πάει, αφού μας έλεγες σε παλιότερο ποστ σου ότι εκεί γνώρισες έναν γαμάτο μπάτσο που έψαξε να σου βρει τσιγάρο. Ναι, αυτό ήταν το αντεπιχείρημά σου για την αστυνομική βία και αυθαιρεσία.

Στο μσν τι θες να σου στείλω; Δεν κατάλαβα. Μπλογκς μη-ακροδεξιών αλλά πατριωτών συμπολιτών μας; Δε σε πιάνω, αλήθεια. Εκτός αυτού, δε με ενδιαφέρει η αντιπαράθεση επί προσωπικού. Ασε που δεν έχει νόημα, βαριέμαι και σε έχω κάνει και μπλοκ.

Αν ποτέ σταματήσεις την προκλητική προπαγάνδα υπερ του ΛΑΟΣ και των συναφών σχηματισμών, τότε θα πάψω να ασχολούμαι με σένα. Αλλά απ’ ό,τι φαίνεται έχεις ακόμα αρκετό τυφλό και οπαδικό ctr+c, ctrl+v μπροστά σου.

Δεν εκρυψα ποτε οτι ψηφιζω ΛΑΟΣ.Αυτο τι σημαινει?Ο καθενας μπορει να υποστηριζει το κομμα του οι τις αποψεις του με κοσμιο τροπο.Για το δευτερο δεν ηταν πορεια Χ.α. αλλα η κοπη πιτας του Αδωνη Γεωργιαδη.Αυτο που θελω να καταλαβω και σου πα να μου στειλεις ειναι απο που και ως που εβγαλες το συμπερασμα οτι ειμαι ακροδεξιος,ρατσιστης,φονιας μεταναστων,φασιστας και ολα τα σχετικα.

Άντε σπάσε ρε, άσχημε.

Σε περίπτωση που δεν το είδε κάποιος.

και για το τέλος:

Ελπίζω πάντως πριν την γκλοπιά, να σου έπεσε το φλουρί και να πήρες φιλάκι απ τον Μπουμπούκο! Κοπητηπιτα!

(μην το σβήσετε, σας παρακαλώ)

Αυτο ειναι ο ορισμος της προπαγανδας που κανεις γιατι εγω αυτο το ειπα για την συγκεκριμενη περιπτωση φιλε μου και ηθελα να δειξω πως απο την απολυτη αναρχια και παραφροσυνη δηλαδη οι αστυ-νομοι να γινονται καρπαζοεισπρακτορες του καθε πικραμενου ειναι καλυτερο να υπηρχε ταξη και ασφαλεια.Προτιμω την χουντα απο την πληρη αναρχια.Μην φτανεις στα ορια της συκοφαντιας αλλωστε εγω εχω δηλωσει υπερμαχος της αριστοκρατιας και αντι-δημοκρατης με την εννοια οτι δεν πιστευω οτι οι 8 στους 10 εχουνε δικιο επειδη ειναι 8 και οι 2 εχουνε λαθος επειδη ειναι 2.Εδω εχουμε φτασει στην πληρης ανατροπη με τους πολιτες να προσπαθουν να βαλουν σε ταξη τους αστυνομους.Αν αυτο σου φενεται λογικο παω πασο.

εγω εχω δηλωσει υπερμαχος της αριστοκρατιας

Αριστοι = ?

Ναι και θα στο πω οπως το λεει ο Πλατων. Η ανθρωπινη ψυχη λεει εχει τρια μερη.Το επιθυμητικο που σχετιζεται με τις σωματικες επιθυμιες το θυμοειδες που σχετιζεται με την ανδρεια,τη δοξα και τις τιμες, και το λογικο που σχετιζεται με το νου και τις λειτουργειες του.Οι ανθρωποι που κυριαρχουνται απο το επιθυμητικο εχουν εφεση στα υλικα αγαθα και αναζητουν το χρημα και το πλουτο.Οι ανθρωποι που κυριαρχουνται απο το θυμοειδες εχουν εφεση στον πολεμο τις ανδραγαθιες, τον αθλητισμο και αναζητουν την δοξα και τις τιμες.Οι ανθρωποι που κυριαρχουνται απο το λογιστικο εχουν εφεση στην γνωση,την επιστημη και την φιλοσοφια.Για τον Πλατωνα μια δικαιη και σωστη πολιτεια ειναι αυτη που καθε ανθρωπος κανει αυτο για το οποιο εχει ικανοτητες.Αρα χωριζει την ιδανικη πολιτεια σε 3 ταξεις.Την ταξη των πάραγωγων των στρατιωτικων και των κυβερνητων.Κανε τις αντιστοιχιες και για οποια διευκρινηση στειλε μου πριβε γιατι ειναι οφ τοπικ να το παμε παρακατω…

ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΠΕΙ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΓΑΜΩ :expressionless:

Eχεις διαβασει εσυ ο ιδιος την “Πολιτεια” του Πλατωνα ή μονο διαφορες ερμηνευτικες προσπαθειες τριτων καιτ ις οποιες χρησιμοποιεις. Αν ισχυει το δευτερο ποιων ερμηνειες εχεις διαβασει?

Αυτό σου κάνει?

:lol::lol::lol::lol:

Αυτο ειναι γραμμενο στο βιβλιο Μεγαλοι Ελληνες που κυκλοφορησε στην σειρα Σκαι βιβλιο.Αλλα επειδη ειναι γνωστο εργο εχω διαβασει και αλλα πολλα και φυσικα και το πρωτοτυπο.

http://www.tvxs.gr/v12487

Ο δήμαρχος Αθηναίων, Ν. Κακλαμάνης, παρουσίασε σήμερα τη “Χάρτα Πρασίνου” του Δήμου Αθηναίων, η οποία προβλέπει τσουχτερά πρόστιμα για όποιον κόβει ή αφαιρεί δέντρα! “Όποιος πληγώνει το πράσινο, θα πληρώνει”, δήλωσε ο κ.Κακλαμάνης. Το μόνο που δε διευκρίνισε, ωστόσο, ήταν το αν θα πληρώνει και… ο ίδιος ο Δήμος, όταν πληγώνει - και μάλιστα βάναυσα - το πράσινο!

Εντύπωση προκαλεί ο εν λόγω “Κανονισμός Πρασίνου”, ο οποίος ψηφίστηκε κατά πλειοψηφία, διότι προβλέπει την επιβολή προστίμων όχι μόνο σε περίπτωση κοπής ή αφαίρεσης δένδρων χωρίς άδεια, αλλά και σε περίπτωση που η κοπή έγινε μετά από χορήγηση άδειας!

Συγκεκριμένα, σε περίπτωση κοπής ή καταστροφής δένδρων , από άτομο που έχει λάβει άδεια, τα πρόστιμα διαμορφώνονται ως εξής:

Για δένδρα ηλικίας έως τριών ετών ο δικαιούχος της άδειας θα καταβάλλει στο Δήμο 90 ευρώ, για δένδρα ηλικίας τριών έως 10 ετών, 180 ευρώ και για δένδρα ηλικίας άνω των δέκα ετών, 300 ευρώ. Επιπλέον, για κοπή ή καταστροφή θάμνων ανάλογων ηλικιακών ορίων, η αποζημίωση που θα καταβάλλει ο δικαιούχος της άδειας είναι 25, 50 και 90 ευρώ αντίστοιχα. Για τη μείωση του χώρου πρασίνου ο δικαιούχος θα καταβάλλει 240 ευρώ ανά τ.μ.

Αντίστοιχα, σε περίπτωση κοπής ή καταστροφής δένδρων χωρίς προηγουμένως να έχει χορηγηθεί άδεια από το Δήμο, τα πρόστιμα είναι τα εξής:

Για δένδρα ηλικίας έως τριών ετών, καταβάλλονται 150 ευρώ, για δένδρα ηλικίας τριών έως δέκα ετών, 300 ευρώ και για δένδρα ηλικίας άνω των δέκα ετών, 500 ευρώ. Επιπλέον, για κοπή ή καταστροφή θάμνων ανάλογων ηλικιακών ορίων και χωρίς να έχει χορηγηθεί άδεια από το Δήμο, οι αποζημιώσεις που καταβάλλονται προς αυτόν είναι 40, 80 και 150 ευρώ αντίστοιχα. Η μείωση του χώρου πρασίνου (ανά τ.μ.) επιφέρει πρόστιμο 400 ευρώ.

Συγκινητική η περιβαλλοντική ευαισθησία του Δήμου Αθηναίων, ωστόσο αδιευκρίνιστο παραμένει το αν ο Δήμος θα εφαρμόσει τον ίδιο του τον κανονισμό και θα πληρώσει τα πρόστιμα που αναλογούν στα δέντρα που έχει κόψει τους τελευταίους μήνες, προκαλώντας την οργή και την αντίδραση των πολιτών…

Με 90€ μπορείς να ζήσεις και εσύ την εμπειρία του να κόβεις ένα δένδρο. Μη τη χάσεις αυτή την ευκαιρία! :lol:

(ΥΓ. Δεν πολυμπαίνω στο tvxs, αλλά πάντα τόσα σχόλια πετάει στις ειδήσεις του; )

Δεν κοιτάει ο (gay) δήμαρχος μας τα χάλια του λέω γω?? Ένα πάρκο υπάρχει(αντε δυο) πάνω στην Πατησίων και πάει να το ξηλώσει!