PASOK in musica ( ο πιο ΠΑΣΟΚος μουσικός)

Μη γελάς, υπάρχουν πολλοί που αυτό το θεωρούνε post-punk. :smiley:
Αν και ο Di Meola είναι δικός μας…

Νομίζω πως ταιριάζει σε αυτή την κατηγορία

Ε ναι. Τόση καλοπέραση στα γεράματα με την (λέμε τώρα) πιτσιρίκα, κάτι μου θυμίζει…

[I]Εκανα εντιτ για οσους προλαβαν.[/I]

παραμυθιαζε απο καιρο τον κοσμο με το στυλ η χαρντ ροκ υπαρχει!!!

απο την αλλη ακριβως το 93(!) προδωσε το κοινο του,τα πιστευω του, τις αξιες τους και εριξε τους περπλ(ναι επεσαν τοτε στην ουσια) εκτοτε φυσικα ζει απο οσα προλαβε να μαζεψει τα τελευταια 20 χρονια(το 93 παντα).

αποσυρθηκε στα καστρα του και απο τοτε στην αφανεια.Μονο καποιες μπηχτες για παλιους συναδελφους.

ο μονος λογος που δεν χαρακτηριζεται δαπιτης ειναι οτι δεν επιχειρει να ξαναενωσει τους περπλ.

μεγαλε ριτσι με μπερδευεις.

με άλλα λόγια…Ritchie Blackmore, ο Σημίτης της ροκ.

Μπα, δε νομίζω ότι ο Ριχάρδος κολλάει πια ούτε με το ΠΑΣΟΚ ούτε με τη ΝΔ. Παλιά ενδεχομένως να ταίριαζε με κάποιον απ’ τους δυο φορείς αλλά πια στα γεράματα και με το ξεμώραμα που κουβαλάνε μαζί τους, έγινε ο κλασικός μπάρμπας που πικραμένος από τις 2 μεγάλες αυτές παρατάξεις, ψηφίζει όποιο δεξιό ναφθαληνοκόμμα φυσήξει ο άνεμος. Μία Καμένο, μία Δημιουργία Ξανα, μία Βασίλη Λεβέντη, μία Καρατζαφέρη και ούτω καθ’ εξής. Γενικά δεν ξέρει πού πατάει και πού βρίσκεται. Πνέει τα λοίσθια…

Λίγα με τον πρόεδρο.

κ γω σε αγαπω

tsakalias πρεπει να εισαι συριζα πορωμένος ε?
τι σχέση εχει το ΠΑ.ΣΟΚ με την μουσική…πολύ άκυρο το θέμα αλλά τέσπα ειπαμε ειναι της μόδας τώρα να εισαι επαναστάτης λόγω κρίσης…πριν το 2008 ολα καλα ήταν τώρα και καλά ξύπνησε ο κόσμος#-o

8O8O8O

A ΒLASPHEMER!!!

Αν δεν ήταν ο Αντρέας, η μισή ελληνική λαϊκοπόπ και “έντεχνη” σκηνή, θα έψαχνε τώρα στους κάδους για φαϊ. Μη μιλήσω για Peter Gabriel,Jethro Tull κτλ που το ΠΑΣΟΚ τους έδωσε την αίγλη που είχαν χάσει στα 80’ς.[-X[-X

Όχι είμαι φρανκ.

Θα ήθελα πάρα πολύ να μπορούσα να διαφωνήσω αλλά εδώ έμαθα πως μέχρι και κομμάτι στην μνήμη του παπατζή αφιέρωσε στη συναυλία του guitar trio στον Λυκαβηττό το καλοκαίρι του '96 λίγες μέρες μετά τον θάνατο του! #-o#-o#-o#-o

Επειδή την πασοκάρα την έχουμε μελετήσει όσο λίγοι, ακολουθεί σοβαρή ανάλυση.

Από τον ένοπλο αγώνα…

Και τον εξτρεμισμό…

Στο αντιρατσισμό…

Από τα αμφιθέατρα…

Στα μπλόκα των αγροτών…

Mε μόνιμες οικολογικές και φιλοζωϊκές ευαισθησίες…

Και σεβασμό για το άλλο φύλο…

Από μικροαστική οικογένεια και καλή ανατροφή…

Χωρίς να χάνει ποτέ την επαφή του με τις μάζες…

Αποδεικνύοντας διαρκώς πως την ιστορία τη γράφουν οι παρέες.

Κυρίες και κύριοι, ο μεγαλύτερος πασόκος μουσικός

[B]ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!![/B]

συμφορουμιτης ειναι?

Το καλύτερο ποστ του θρεντ με διαφορά

Ρεντ Ραμ το κλειδωσε.

http://www.youtube.com/watch?v=x-CdW_2yduQ

έχει καιρό να γίνει τέτοιο ΔΡΟΜΜΑΙΝΟ

και σε βινύλιο, ε!
όλοι στη βιοπάλη