Pc problems\αποριες

συνηθως τα λαπτοπ εχουν ενα μικρο partition στον σκληρο οπου εχει τα αρχεια που χρειαζεσαι…

Στη μέση των διακοπών η κάμερα λέει ότι χρειάζεται διαμόρφωση της sd για να αναγνωριστεί. Βάζω τελικά άλλη sd ελπίζοντας να δουλέψει στο pc αλλά πάλι ζητάει διαμόρφωση. Δεν έκανα κάτι ακόμα. Τον πούλο οι φωτογραφίες ή υπάρχει ελπίδα;

εχει χαλασει η οθόνη απο το λαπτοπτ ξέρει κανεις καποιο καλό μαγαζι εντος ελλαδας με οθόνες σε λογικές τιμες ?

Εδω και 3 μερες οταν ανοιγω το fb o firefox κρασαρει και κλεινει συνεχεια :?
Το επαθε κανενας αλλος???

Κανε clear cache cookies etc

Οταν ξαφνικα οτι προγραμμα παω να τρεξω κολλαει και δεν ανταποκρινεται,και το HD Tune Pro μου βγαζει 108 Reallocated Sectors και 27 Current Pending Sectors, σημαινει οτι ηρθε η ωρα να κανω κηδεια στον σκληρο μου ε?

Ναι. Seagate / WD?

Western Digital ειναι,αλλα ενα χρονο τον εχω μονο γαμωτο.Θα τσεκαρω μπας και εχω 2ετη εγγυηση,το λαπτοπ το πηρα περσι τον Αυγουστο,αντε γαμηθειτε που θα πεθανει o σκληρος σε 1 χρονο να πουμε. Ο SSD τουλαχιστον ακομα ζει και βασιλευει,θα παρω εναν εξωτερικο για τα data μου φαινεται.

Καλησπέρα.Ψάχνω κάτι στο google , μου εμφανίζει τη λίστα , πατάω στην πρώτη επιλογή και μου εμφανίζεται μια σελίδα για τεστ IQ και δεν μπορώ να προχωρήσω σε αυτό που θέλω:(.Με τον chrome γίνονται όλα αυτά.
Τι πρέπει να κάνω , παιδιά;;Δε γνωρίζω και πολλά , δυστυχώς.
To κάνει και σε άλλες ιστοσελίδες#-o

Παιζει να εγκατασταθηκε καμια μαλακια στον υπολογιστη σου και να το προκαλει αυτο. Αν πεταγεται ως pop-up ή κατι τετοιο,βαλε adblock,λογικα θα το αντιμετωπιζει.
Και κανε ενα scan με spybot ή αν εχεις καποιο αλλο anti-malware software.

Ευχαριστώ πολύ αλλά πως γίνονται όλα αυτά;;:-k

Το Αdblock ειναι extension,https://adblockplus.org/en/chrome και πατα install for chrome (αν χρησιμοποιεις αλλον browser, απλα ψαξε στο google και θα το βρεις παλι). Θα εμφανιστει πανω δεξια στον browser, αν ειναι κοκκινο το εικονιδιο τοτε ειναι ενεργο,αν ειναι πρασινο πατα πανω του και ενεργοποιησε το.
To Spybot ειναι προγραμματακι,κατεβασε το απο δω http://www.spybotupdates.biz/files/spybotsd162.exe, εγκατεστησε το,τρεξ’το,πηγαινε στην επιλογη Search & Destroy και πατα search for problems. Αν υπαρχει κατι,θα το βρει.

Σ’ ευχαριστώ πολύ.Δεν προλαβαίνω να το τρέξω αυτο που μπλοκάρει τις διαφημίσεις γιατί με το που μου βγαίνει στην οθόνη εμφανίζεται το τεστ IQ.#-o

Υπαρχει τροπος σε ενα αρχειο excel να ανακτησω παλιοτερες σωσμενες εκδοσεις του; Σημειωτεον οτι το τελευταιο save εγινε σχεδον ενα χρονο πριν.
Γκουγκλαρα και βρηκα ενα προγραμμα office regenerator, αλλα θελουν ενα σκασμο λεφτα και δεν ξερω αν θα φερει αποτελεσμα. Καμια ιδεα/συμβουλη;

Σ’ ευχαριστώ πολύ Therion!:)Τελικά κατάφερα να διώξω τη σελίδα με το τεστ IQ που έβγαινε αλλά τώρα εμφανίζεται συχνά ένα άλλο για να κατεβάσω μια νέα έκδοση του Java.Επίσης οι διαφημίσεις συνεχίζουν να υπάρχουν κανονικά:-k.Υπάρχει καμιά ιδέα;;

Δεν έχω πρόβλημα με το pc αλλά με το e-mail μου απλά δεν βρήκα κανένα άλλο thread για να ποστάρω.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να σβήσω εντελώς έναν λογαριασμό hotmail? Μιλάμε για απόλυτη διαγραφή. Έχω ένα στο hotmail.gr και μου έχει σπάσει τα αρχίδια σε απίστευτο βαθμό εδώ και κάτι βδομάδες. Μια αλλαγή κωδικού πήγα να κάνω και με πέρασε από 89786785 τεστ αφού αρνείται να στείλει κωδικό επιβεβαίωσης στο άλλο mail που του δίνω. Η που κάποιος προσπαθεί να με χακάρει που το βρίσκω κάπως απίθανο αφού ο λογαριασμός αυτός δεν χρησιμοποιείται και σε τόσο μεγάλο βαθμό ή που είναι απλά για τον πούτσο.

Εχω 8Gb (2x4) Ram στα 1866 MHz, μπορω να βαλω μια 8αρα επιπλεον σε διαφορετικα Mhz η πρεπει να βαλω παλι 2x4 στα ιδια MHz? Τα φωτα σας παρακαλω.

Όλα εξαρώνται από το Motherboard! Αν σου λέει ότι μπορεί να υποστηρίξει και μεγαλύτερες ταχύτητες ή φτάνει μέχρι εκεί. Αν μπορεί, μπορείς να πάρεις πιο γρήγορη μνήμη. Όσο αφορά το μέγεθος επίσεις θα συμβουλευτείς τα manual. Αν ο κατασκευαστής σου λέει ότι η μητρική σου υποστηρίζει πάνω απο 8GB πχ. 16GB ή 32GB το ποιο πιθανό είναι ότι μπορείς να βάλεις μια μνήμη 8GB. Εναλακτικά αν είναι απλά να βγάλεις τις 2x 4 κάνε της και αναβάθμιση με κάποιο έτοιμο kit όπως αυτό. Αλλιώς δεν έχεις λόγο να τις πειράξεις. Πάντα πας βάση κατασκευαστή.

Αν δεν θες να πετάξεις τις παλιές, πάρε άλλο ένα 2x4 στα 1866 και είσαι καλυμένος.

Ευχαριστω αλανια! Ειστε ωραιοι!