Pc problems\αποριες

γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφια εδω;

Στο φορουμ δεν μπορεις να ανεβασεις φωτογραφια απευθειας απο τον υπολογιστη σου.
Πρεπει να την ανεβασεις σε καποιο site οπως αυτο : http://imgur.com/ και μετα παιρνεις το link που σου δινει και οταν κανεις νεο ποστ πανω δεξια εχει ενα
πλαισιο με ενα δεντρο μεσα που το κλικαρεις και κανεις επικολληση το link και εισαι ετοιμη.

Edit : Επειδη ειδα που ανεβασες φωτο και δεν φαινεται ειναι λογικο να συμβαινει.Δεξι κλικ -> view image και εκεινο το λινκ ειναι που παιρνεις και ποσταρεις εδω.

μαλιστα,ευχαριστω!

FML!!!
Πηγα να αλλαξω ψυκτρα και λογω της θερμοαγωγιμης παστας ξεκολλησε βιαια και ο επεξεργαστης! R.I.P. παω για καινουριο γαμω το κεφαλι μου!!!

Τι εννοεις ξεκολλησε ο επεξεργαστης ? Αφου δεν κολλαει πανω στην μητρικη αλλα εφαρμοζει
στο socket του.Εκτος αν προκειται για λαπτοπ.Τα λαπτοπ για μενα ειναι σαν το Βελγιο.

Ξεκολλησε τροπος του λεγειν, αποσπαστηκε, πιο σωστα, απο το socket μαζι με την ψυκτρα χωρις ομως να ανοιξω το lock που εχει καθως ηταν κατω απο την ψυκτρα και δεν το εφτανα. Αλλα και να το εφτανα δεν υπηρχε τροπος να το σηκωσω αφου ειναι αδυνατο να σηκωθει χωρις να εχει αφαιρεθει η ψυκτρα.
Μετα διαβασα οτι καλο ειναι να αναβουμε κανενα τεταρτο το pc για να ζεσταινεται.
Τελος καλο ολα καλα παντως. Ειχαν στραβωσει καποιες απο τις ακιδες του επεξεργαστη, γυρισα εγω καποιες με τσιμπιδακι και εφαρμοσε στο socket αλλα δεν δουλευε. Τελικα το πηγα σε τεχνικο και βρηκε ακομα μια που δεν την εβλεπα εγω, την γυρισε στα ισια και δουλευει μια χαρα. Βασικα αυτο που μου ετυχε πρεπει να ειναι υπερβολικα σπανιο αλλα καλου κακου σε αλλαγη παστας η ψυκτρας αναψτε πρωτα το pc λιγη ωρα για να ζεσταθει/λιωσει η παστα και να μην τραβηξει και τον επεξεργαστη μαζι.

Ξεκίνησα με avast πλήρη έλεγχο συστήματος πριν 4 ώρες και είναι ακόμα στο 0%, ελέγχει με αργούς ρυθμούς εικόνες jpg από τον φάκελο των windows.

Wtf. Να το σταματήσω, να το αφήσω ή να το σπάσω;

Θα πρότεινα να κάνεις έλεγχο με το antimalware της malwarebytes καθώς είναι πιο σύνηθες να έχεις malware και adware πάρα ιούς. Επίσης το avast θα έβρισκε τους ιούς και σε real-time

Ναι το κάνω το Malwarebytes, αλλά θεώρησα ότι και το σκαν του anti-virus είναι κάτι που πρέπει να κάνω. Αν λες πως δεν χρειάζεται, ακόμα καλύτερα.

Plot twist: Έχω βάλει ιούς στον υπολογιστή σου και βλέπω όλα τα hentai που έχεις κατεβάσει.

Μεχ είπαμε γκηκ αλλά όχι και χεντάι. Ενηγουέη, όλα θα φανούν όταν τελειώσει το σκανάρισμά μου, την Καθαρά Δευτέρα.

Μετα απο καποιες δοκιμες που εκανα στο pc με μνημες ram,εμφανιστηκε ενα μηνυμα στην εκκινηση [I] Decompilation and disassembly prohibited[/I]. Ψαχνοντας σε forums και google γραφουνε να κανεις clear cmos,reset bios,αποσυνδεση τροφοδοσιας για λιγα λεπτα,τα εκανα αυτα αλλα το error παραμενει,bootαρει κανονικα χωρις προβλημα παντως.

Πιεζε η φαμελια να βαλουμε Hol γιατι εβγαινε πιο φτηνα. Εγω δεν ηθελα γιατι εχω καει απο αλλους παροχους εκτος ΟΤΕ. Εγινε η συνδεση, κανω speedtest και μου βγαζει 10 Mbps, κανω downloading και κατεβαζει με 50 kilobyte. Εχει κανενας καμια ιδεα η να παρω σφυρι και να γαμησω το router και μετα τηλ. στη Hol και να γαμησω οποιον το σηκωσει?

πρεπει να πεις περισσοτερα πραγματα…οταν κατεβαζες ηταν και αλλοι συνδεδεμενοι;κατεβαζες ενω ησουν ενσυρματα ή με wifi;απο που ακριβως κατεβαζες;

Κανενας δεν ηταν συνδεδεμενος, μονο εγω, ενσυρματα στο desktop. Κατεβαζα αρχειο ifolder απο τους ρωσους 110 mb με ταχυτητα ξεφτιλα. Μιλαμε μου εβγαζε 1 ωρα downloading!!! Μπορει να εφταιγε ο κωλοκαιρος ομως γιατι σημερα που το δοκιμασα τα πραγματα ειναι στα φυσιολογικα επιπεδα. Αληθεια, τι εμπειριες εχετε απο HOL?

απο καπου αλλου δοκιμασες να κατεβασεις;μπορει να ειχε προβλημα το συγκεκριμενο που κατεβαζες…εγω παντα ΟΤΕ ειχα δεν ξερω τι παιζει με HOL…Δεν ξερω παντως καποιον που να εχει…

Καλά το ifolder δεν είναι το καλύτερο site για δοκιμές. Από το mega πρώην megaupload πάντα κατεβάζω με τέρμα ταχύτητα.

γενικα εγω με το Ifolder δεν ειχα ποτε θεμα
και πριν με τον οτε και τωρα με τη cyta

κανένα εύχρηστο προγραμματάκι για δημιουργία αφισών? απλή χρήση

Πως μπορείς να σταματήσεις σε 2η συσκευή τα notifications που έχεις ήδη δει σε άλλη συσκευή? πχ μεταξύ κινητού, ταμπλετ και pc?