Pc problems\αποριες

καταλάθος αποσυνδέθηκα από skype και δε θυμάμαι κωδικό. ούτε από το mail που είναι καταχωρημένος ο λογαριασμός. τι κάνω?

Εχω windows 8.1 πειρατικα και μου βγηκε ειδοποιηση που λεει:“καντε κρατηση για τα windows 10 δωρεαν”.Ουσιαστικα μολις βγουν τα 10 θα μπορεις να κανεις δωρεαν αναβαθμηση.Να πατησω να κανω κρατηση ή να μην το ρισκαρω?Απ’οτι εχω δει και σε διαφορα νεα η microsoft πλεον ακολουθει διαφορετικη τακτικη αναβαθμιζοντας τζαμπα windows 10 ο,τι βρει και ελεγε θα αναβαθμιζε και τις πειρατικες version.Να μου κλειδωσουν το λειτουργικο ή κατι τετοιο μου φαινεται απιθανο,οποτε στην χειροτερη να μου ζητησουν κανα key οταν ειναι να αναβαθμισω και να μην εχω.Για πειτε γνωμες?

Πατησε ‘‘ξεχασα τον κωδικο μου’’ και θα σου στειλει συνδεσμο στο email για να κανεις επαναφορα. Λογικα θα το εχεις κανει μεχρι τωρα αλλα δεν το ειχα δει νωριτερα, sorry.

Στη θεση σου θα περιμενα να δω τι γινεται, λογικα θα μπορεις να το επιλεξεις ‘‘χειροκινητα’’ αργοτερα. Ασε μη γινει καμια μαλακια και σου ζητανε χρηματα για να σου ξεκλειδωσουν το λογισμικο.

Απ’ όταν εγκατάστησα το bsplayer, όσες φορές και να βάλω τα μπ3 να ανοίγουν μόνιμα με την εφαρμογή που θέλω, μετά το ρηστάρτ επανέρχεται ως προεπιλεγμένος πλέηερ ο bsplayer. Wtf?

και σε μένα το ίδιο. απλά βαρέθηκα να το αλλάζω συνέχεια, και επιλέγω τα κομμάτια που θέλω και κάνω δεξί κλικ -> αναπαραγωγή με…

η απλα βγαλτε τον καρκινο που ονομαζεται bs player. Ιδια δουλεια με αυτοματους υποτιτλους μπορεις να κανεις και με vlc

Τα Windows 10 θα τα δωσουν χυμα σε ολους με free trial για 1 χρονο, μετα θα πρεπει να πληρωσεις αν θες να τα κρατησεις.

Για τον BS Player, απο τις ρυθμισεις του πηγατε να απενεργοποιησετε τα file associations? Αν οχι, τοτε κανει override οτι default player και να βαλετε αν το mp3 ειναι επιλεγμενο εκει.

Δεν ισχύει αυτό…
Από 29/7/2015 και για ένα χρόνο, όποιος έχει win 7/8/8.1 (νομίζω και vista) θα μπορεί να κάνει αναβάθμιση στα 10 και να τα έχει για πάντα με όλα τα updates. Αν τα αγοράσεις μετά τις 29/7/2016 (υποθέτω) τότε θα πληρώσεις.
Δεν είναι trial και δεν θα ακυρωθούν. Η φάση της συνδρομής μετά νομίζω θα ναι για εκδώσεις ultimate και τέτοια ώστε να χεις κάποια update ξεχωριστά ή πιο νωρίς…

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να ξεκλειδώσω ένα φβ που λεει “Please Confirm Your Identity
No verification methods are currently available. Please come back later.”

Μπήκα από Ολλανδία και κλείδωσε και τώρα δε ξέρω τι να κάνω. Έψαξα στο help center δε βρήκα τίποτα. Άλλαξα και password αλλά πάλι τίποτα. Δε με αφήνει ούτε διαγραφή να πατήσω.

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως διάολο θα βγάλω το mysearch123.com από default search engine/και αρχική σελίδα στο firefox (έχει μπει κ σε explorer ktl)?

έχω αλλάξει την επιλογή αρχικής σελίδας στις ιδιοτητες, δε δούλεψε
δοκίμασα να δω πρόσφατα add ons, δεν υπήρχε κάτι, ουτε στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων
εκανα refresh τον firefox τιποτα
έβαλα το Malwarebytes Anti-Malware, βρήκε πράγματα, καθάρισε άπειρα αντικείμενα αλλά το άλλο εκεί επιμένει

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

δοκίμασε αυτό

θυμάμαι ότι υπάρχει και μια άλλη λύση για όλα αυτά που κάτι γράφεις στον firefox και μετά σβήνεις κάτι αλλά δεν θυμάμαι τώρα

το εχω δοκιμάσει ήδη, δεν υπαρχει κάτι εκεί

γραψε about:config και ψαξτο εκει με δεξι κλικ - reset σε καθε στοιχειο
και ψαξε και homepage να ξαναγραψεις κι εκει αυτο που θες

Αν δεν το έχεις λύσει στο πρόβλημα τσέκαρε τα extensions και plug-ins του firefox μπορεί κάποιο άκυρο extension να ευθύνεται γι’αυτό.

δε λύνεται μέσα από τους browsers, είναι συγκεκριμένα redirect/browser hacker viruses.

έκανα ένα γενικό ξεσκαρτάρισμα με ότι antivirus είχα + anti-malware αλλά το πρόβλημα εκεί…

η λύση:
στο task manager έτρεχε ένα everything.exe (που το έσβηνα και τσουπ σε 2’’ εκεί),
άνοιξα το folder του στο myusername/appdata/everything και είδα ότι υπάρχει και το uninstall.exe
τρέχω αυτό, reboot και βουαλά! nice and clean again! :smiley:

Your account has been temporarily suspended
Για να σας βοηθήσουμε να αποκτήσετε ξανά πρόσβαση στο λογαριασμό mixalispurple1968@hotmail.com, θα πρέπει να πραγματοποιήσετε κάποιες ενέργειες στο λογαριασμό σας.Τι πρέπει να κάνετε;Θα στείλουμε έναν κωδικό επαλήθευσης στο τηλέφωνό σας. Αφού πληκτρολογήσετε τον κωδικό, θα μπορείτε να εισέλθετε.

γαμημένη microsoft!!!

υπάρχει περίπτωση να κάνω ανάκτηση χωρίς να δώσω τηλέφωνο?

Για να σου λέει να το κάνεις αυτό, υποτίθεται ότι έχει ήδη το τηλέφωνό σου. Αλλιώς τι verification θα ήταν.

δεν το έχει σίγουρα… τουλάχιστον εγώ δεν το έδωσα :stuck_out_tongue:

Χοντρό επείγον: αγόρασα ένα 4tb εξωτερικό της western digital, πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου κλπ. Σε κάποια φάση άρχισε να μη διαβάζει κάποια αρχεία και να κρασάρει. Συμβουλεύτηκα τον τεχνικό μου και μου είπε να αποθηκεύσω ό, τι αποθηκεύεται και να του κάνω φορμάτ. Πέρασα 5 ώρες ξεφιαλύνοντας γιατί όποτε συνάνταγε ένα κατεστραμμένο αρχείο, κράσαρε όλο το σύστημα και αναγκαζόμουν να κάνω hard reset. Τα περνάω, ξεκινάω το φορμάτ. 3 ώρες μετά (ήταν και το γρήγορο οπότε κάτι δεν πήγαινε καλά), πάτησα διακοπή για να κοιτάξω τις ρυθμίσεις. Έκτοτε, δεν τον αναγνωρίζει ο υπολογιστής και κάθε φορά που τον εισάγω μου βγάζει ένα Τοπικός Δίσκος (G: ) και απο πάνω σαν να φορτίζει. Αν επιχειρήσω να κάνω δεξί κλικ-διαμόρφωση, ξανακρασάρει και αναγκάζομαι να βγάλω το usb προκειμένου να τρέξει ο υπολογιστής.

Απορίες: 1) μήπως το ότι μου τον αναγνωρίζει μεν σαν δίσκο αλλά δε με αφήνει να κάνω κλικ ή κάτι τέτοιο σημ,αίνει πως κάθε φορά που το βάζω προσπαθεί ο υπολογιστής να του κάνει διαμόρφωση από μόνος του; Το λέω αυτό γιατί και είναι αυτή η κατάσταση που δείχνει σαν να τον επεξεργάζεται, αλλά και όσο του έκανα φορμάτ μου τον εμφάνιζε και πάλι ως Τοπικό Δίσκο (G: )
2) Αν τον πάω στον τεχνικό μου, εφ’ όσον δεν μπορέσω να κάνω κάτι ή δε διορθωθεί αν το αφήσω κανά πεντάωρο, θα μπορέσει να με βοηθήσει λογικά μιλώντας; Γιατί και η Western Digital απ’ όσο ξέρω δεν έχει αντιπροσωπεία και δεν είναι καιρός να τρέχω σε ταχυδρομεία για να τον στείλω εξωτερικό και η επιστροφή στο κατάστημα προβλεπόταν μόνο για τις δύο πρώτες βδομάδες από την αγορά.

Όποιος το δει και μπορεί να απαντήσει, παρακαλώ να μου πει κάτι, μπας και ηρεμήσω λίγο γιατί είμαι στα πρόθυρα της κατάρρευσης. Α, και δεν τον είχα στουκάρει πουθενά ορ ένιθινγκ προκειμένου να φέρω ευθύνη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

έντιτ: λίγο μετά τράβηξα το usb και μου έβγαλε μήνυμα διαμόρφωσης σκληρού δίσκου. Το ξανασυνέδεσα, περίμενα να ξαναβρεθεί, το ξανατράβηξα, μου έβγαλε τον πίνακα που βγάζει όταν ετοιμάζεται για φορμάτ, το ξαναέβαλα και πάτησα ΟΚ. Τώρα δεν το δείχνει να προχωρά και καθόλου (υποθέτω λόγω του μεγάλου μεγέθους), αλλά παίζει να το κάνει όντως;

Αφού έχεις εγγύηση μην το κουράζεις το θέμα. Γνώμη μου.