Pc problems\αποριες

το κανα αλλα παλι το ιδιο συνεβη

Uninstall

Κατεβαζεις προγραμμα που καθαριζει registry.

Κανεις scan με antivirus & antispyware

Install παλι

ρε γαμωτο εκανα join σε ενα γκρουπ στο facebook

“μια σελιδα για τη μουσικη”

και εχει κολλησει
και δεν μπορω να κανω like ή comment
και επισης δεν μπορω να κανω leave group

και επισης
δεν μου το αναφερει ακριβως σαν group
αλλα σαν public figure

ξερει κανεις τιποτα
πως μπορω να φυγω απο κει???

Ποιον browser εχεις?

firefox

Javascript την εχεις on/off?

Δοκιμασε με opera/chrome και πες

Ναι τα javascripts πολλές φορές τον παίρνουν. Κάνει ένα rr τον browser και όλα θα φτιάξουν…μάλλον…

big problem
εχω xp και εβαλα σε εναν αλλο σκληρό τα 7 αλλα δεν μπορω να κανω Dual Boot και μου ανοίγουν τα απευθείας 7…
ΣΟΣ τι να κάνω?

Κλασικη παπαρια των windows που με το ετσι θελω κανουν overwrite το mbr.

Πώς μπορώ να διαβάσω ένα .OST αρχείο (Offline folder file) ή
Πως μπορώ να μετατρέψω ένα .OST αρχείο σε .PST (Personal folder file), έτσι ώστε να το διαβάσω με το outllook

εχω βαλει ταινια και βλεπω με windows media player.
πως μπορω να βαλω υποτιτλους εαν η ταινια δεν τους εχει ενσωματωμενους?:-k

Εγώ ταινίες βλέπω με το VLC Media Player.
Εκεί χρειάζεται απλά να έχουν οι υπότιτλοι ίδιο όνομα με την ταινία και να βρίσκονται στον ίδιο φάκελο, και λειτουργούν κανονικά.
Με το WMP δεν ξέρω τι παίζει.

ευχαριστω για την απαντηση
εκανα το ιδιο με σενα και ολα μια χαρα:D

[SIZE=“6”]SOS ΧΟΝΤΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ[/SIZE]
Αναβω το desktop pc μου, και κανει θορυβο οπως παντα οταν αναβει(ωστοσο δεν κανει το κοφτο “ντιτ” που κανει συνηθως.)
Το προβλημα λοιπον ειναι οτι δεν εμφανιζει τιποτα στην οθονη, ουτε καν το αρχικο screen που σε λεει τι καρτα γραφικων εχεις κλπ.
Προβλημα της οθονης ΔΕΝ ειναι, το τσεκαρα.
Επισης παρατηρησα οτι δεν αναβει λαμπακι num lock κ.τ.λ στο πληκτρολογιο το οποιο με οδηγει στο συμπερασμα οτι δεν λειτουργει καν το συστημα.
Επαναλαμβανω κανουν θορυβο(λειτουργουν) και τα 2 fan(graphics card, cpu)

ΒΟΗΘΕΙΑ, ΑΔΕΡΦΙΑ!

Άμα μας πεις πόσα μπιπ κάνει και τι bios έχει το mainboard σου ίσως βρεθεί το πρόβλημα.

δεν κανει κανενα μπιπ… Οταν λες τι bios? Η motherboard ειναι p5 kpl-vm

Άμα δεν κάνει μπιπ σημαίνει οτι δεν μπορεί να κάνει post (power on self test) η mainboard, μάλλον έχει καεί (η mainboard).

(άποψη μου πάντα,μπορεί να φταίει κάτι άλλο)

Εγω σκεφτομαι μηπως φταει η τροφοδοσια…
Να προσθεσω οτι αν βγαλω ολες τις RAM, το κανει το κλασσικο το beep-beep-beep που υποδεικνυει οτι δεν εχει RAM

Eπειδη εχω αρκετα καλη γνωση απο υπολογιστες καθως εφτιαχνα σωρηδον στο παρελθον, ειχα αντιμετωπισει τετοια προβληματα και συνηθως ηταν πολυ απλο.Αμα δεν εχει καει καμια motherboard τοτε θα φταιει ο επεξεργαστης (CPU) οποτε δοκιμασε να τον βγαλεις για περιπου 5 δευτερολεπτα και μετα ξαναβαλτον.Στη συνεχεια ανοιξε κανονικα τον υπολογιστη σου και θα τα δεις ΟΛΑ!!!(θελω να ελπιζω:p)

Και εγώ με το που διάβασα το πόστ σου το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν οτι η μητρική σου τα έπαιξε. Πες μερικά πραγματάκια:

  1. Πόσο καιρό την έχεις;
  2. Τι τροφοδοτικό έχεις;
  3. Πότε την καθάρισες τελευταία φορά από σκόνες και πώς;
  4. Καμία ανωμαλία στο ρεύμα τώρα τελευταία;
  5. Ups έχεις;