Pearl Jam!

Fixed.

Αλλά ναι, λατρεύουμε Binaural

Μετά το Roskilde, τελειώσανε στουντιακά. Το Riot Act είναι ένας αρκετά καλός δίσκος, που όμως έχει και fillers.

Not bad.

03/10/14 Scottrade Center, St. Louis, MO, USA

1.PENDULUM
2.LOW LIGHT
3.ELDERLY WOMAN BEHIND THE COUNTER IN A SMALL TOWN
4.GO
5.DO THE EVOLUTION
6.MIND YOUR MANNERS
7.MY FATHERS SON
8.ST LOUIS SCORE IMPROVISATION.(Top of eight.Ten to six.ST. Louis)
9.CORDUROY
10.LIGHTNING BOLT
11.PILATE
12.EVEN FLOW
13.SWALLOWED WHOLE
14.WHY GO
15.NOT FOR YOU / MODERN GIRL
16.DAUGHTER / W.M.A.
17.JEREMY
18.LUKIN
19.REARVIEWMIRROR

Encore 1

20.IMAGINE (John Lennon)
21.JUST BREATHE
22.THIN AIR
23.FOOTSTEPS
24.LAST KISS
25.ONCE
26.DOWN
27.CHLOE DANCER (Mother Love Bone)
28.CROWN OF THORNS (Mother Love Bone)
29.PORCH

Encore 2

30.GIVEN TO FLY
31.SETTING FORTH
32.BETTER MAN / SAVE IT FOR LATER
33.ALIVE
34.BABA O’ RILEY (The Who)

[SPOILER]
[/SPOILER]

Τo binaural ξεκιναει εντυπωσιακα αλλα στα αυτια μου μετα το Insignificance και μεχρι το τελος κανει μεγαλη κοιλια. το riot act του εχω ριξει με το ζορι 3 ακροασεις οποτε δεν εχω αποψη ομως το Ομωνυμο μου φαινεται πολυ καλο και σταθερο καθολη τη διαρκεια του δισκου. ισως δεν εχει καποιο συγκλονιστικο τραγουδι αλλα δεν υπαρχει και καποιο που προσπαθω να μη το κανω σκιπ οπως πχ pilate, of the girl μερικα παραδειγματα

Εμένα πάντως τα off the girl, sleight of hand και parting ways είναι άνετα μέσα στα 5 αγαπημένα του δίσκου.
Τα τραγούδια από το αβοκάντο ακούγονται καλύτερα live απ’ότι studio.

γουστα ειναι αυτα :stuck_out_tongue:
μονο το life wasted/wasted reprise πετυχα τη μοναδικη φορα που τους ειδα ελπιζω στο μελλον να ακουσω περισσοτερα. φανταζομαι καπου το 16 θα ξαναερθουν ευρωπη?

Ο τελευταιος μεγαλος δισκος τους ηταν το no code. Συνεχιστε

Παντως, παιδες, χωρις παρεξηγηση, για να ειναι λιγο το θρεντ ευχρηστο, επειδη υπαρχουν ατομα που γουσταρουν μεν PJ, αλλα δεν ειναι και καμμενοι φανς.

Τοσο σπαμ απο σετλιστς ζοριζει πολυ καποιον, που θελει να 'ρθει εδω και να βρει ενα νεο ή μια οχι τοσο ειδικευμενη κουβεντα, να παρακολουθησει το θρεντ.

Και το λεω, επειδη ειναι δεκαδες οι σελιδες που γινεται αυτο, εστω κανα σποηλερ.

Αφού σχεδόν κανένας δεν γράφει. Πήγαινε πίσω και δες παλία πόσο ανενεργό ήταν το θρεντ. Ευτυχώς ποστάρω εγώ καμιά σετλιστ και μετά γίνεται καμιά κουβέντα. Πίστεψε με ο μόνος λόγος που το κάνω είναι γιατί θέλω το θρεντ να είναι ενεργό. Αν δεν το έκανα, τον τελευταίο χρόνο το θρεντ θα είχε 4-5 ποστς.

Ε το αλτερνατιβ δεν ήταν κ ποτέ το φόρτε του συγκεκριμένου φόρουμ όπως κ να το κάνουμε… Υπάρχουν άλλα σάιτ πιό ειδικευμένα

Οντόπικ: Το τελευταίο άλμπουμ ήρθε για να μείνει. Δεν ξεφουσκώνει με τον καιρό (ευτυχώς) :wink:

Eνταξει εχει ενα δικιο ομως ο iron_aris. και αλλωστε 70 σελιδες (πες 50 χωρις τα σετλιστ-ποστς) δεν δειχνουν οτι ο κοσμος στο φορουμ τους εχει γραμμενους
Ον τοπικ το No code ειναι απιθανο και ειναι κριμα που το εχουν τοσο ριγμενο στις συναυλιες τους.
Και οταν παιζουν απο κει πολλες φορες ειναι το Lukin λες και θελουν στα γρηγορα να ξεμπερδεψουν με την ‘‘υποχρεωση’’ να παιξουν κατι και απο κει ‘‘ααα ας παιξουμε το μονολεπτο κομματι του δισκου να μη λενε οι φανς οτι δε το αγγιζουμε το αλμπουμ’’ :stuck_out_tongue:

Πιο πολύ παίζουν το Hail Hail και το Smile από το No Code. Φέτος με μεγάλη χαρά είδα ότι παίζουν και το Who You Are.

Σιγά μην είναι και το Ten :p. Είπαμε, στουντιακά τελειώσανε μετά το Roskilde. Τελευταίος μεγάλος δίσκος το Binaural. Φανταστικός δίσκος το Yield. Μεγάλο το κράξιμο που είχαν φάει τότε για το No Code από ασχετίδηδες. Το No Code είναι τρομερό.

Συμφωνώ. Τρομερές κομματάρες και τα τρία.

Ναι γιαυτο ειπα πολλες φορες. θα μπορουσαν μετα απο τα 2 που λες να εχουν 3ο καποιο αλλο και οχι το μονολεπτο λουκιν.
Επισης δε καταλαβαινω γιατι τελειωσαν στουντιακα μετα το ροσκιλντε? το ομωνυμο μου φαινεται εξαιρετικο αλμπουμ. δεν αρχιζω να αναφερω κομματια γιατι πραγματικα μ’αρεσουν ολα αλλα εχει και ενα inside job παναθεμα τους :stuck_out_tongue:
φυσικα εκτοτε μας δωσαν 2 πολυ μετρια αλμπουμ και μιας και εχουν πατησει τα 50 δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος οτι θα επαναλαβουν την ποιοτητα του Ομωνυμου. παντα ελπιζουμε βεβαια

Καλό το Riot Act, καλό το ομώνυμο, καλό το Lightning Bolt κατά τη γνώμη μου (το Backspacer είναι μάλλον το λιγότερο καλό τους, έχει όμως Unthought Known), αλλά μια κλάση κάτω από τα προ-2000. Το Roskilde το αναφέρω ως ορόσημο. Απλώς την είδανε αλλιώς από τότε και μετά, μεταλλάχθηκαν σε κάτι άλλο. Ήταν πολύ δραματικό γεγονός το οποίο θα μπορούσε να τους έχει διαλύσει και σαν ανθρώπους, όχι μόνο σα συγκρότημα.

Μα και πριν το ροσκιλντε μεταλλασονταν σαν μπαντα. για ποιο λογο θεωρουμε τη μετεπειτα ‘‘μεταλλαξη’’ τους αποτελεσμα του ροσκλιντε? προφανως τους επηρεασε αλλα δεν ειναι οτι θα βγαζαν το νεο τεο η το vs αν δεν γινονταν αυτο το συμβαν. και προφανως και μονος σου οταν λες καλα τα αλμπουμ που βγαλαν μετα δε τους θεωρεις τελειωμενους :stuck_out_tongue:
απλα η φραση οτι τελειωσαν μου φανηκε καπως υπερβολικη

προφανώς και είναι υπερβολική. Πλέον δεν περιμένεις το καινυργιο ten η vs αλλά ξέρεις κιολας οτι δεν πρόκειται να βγάλουν κακό δίσκο.

Eγω, παντως, το σχολιο το 'κανα μονο και μονο, επειδη καθε φορα μπαινω, βλεπω κατι κατεβατα με τραγουδια που βαριεμαι να διαβασω και κανω μεταβολη.

Φανταζομαι με κανα σποηλερ, θα 'μασταν ολοι πιο κομπλε …και κουραστικο δε θα 'ταν ιδιαιτερα και οι die-hard θα συνεχιζαν τη συζητηση που γουσταρουν.

Μικρό σετ χτες λόγω φεστιβάλ.

10-5-14 Austin City Limits Music Festival, Austin, TX

[SPOILER]1.LONG ROAD
2.GO
3.WHY GO
4.DO THE EVOLUTION
5.MIND YOUR MANNERS
6.SAVE YOU
7.CORDUROY
8.LIGHTNING BOLT
9.FAITHFUL
10.LOVE BOAT CAPTAIN
11.MY FATHERS SON
12.GOT SOME
13.EVEN FLOW
14.SIRENS
15.RED MOSQUITO
16.DAUGHTER
17.REARVIEWMIRROR

ENCORE 1

18.ELDERLY WOMAN BEHIND THE COUNTERSMALL TOWN
19.IMAGINE
20.COME BACK
21.STATE OF LOVE AND TRUST
22.LUKIN
23.PORCH
24.ALIVE
25.KEEP ON ROCKIN[/SPOILER]

08-10-14 BOK Center,Tulsa, OK

[SPOILER] 1.PENDULUM
2.HARD TO IMAGINE
3.SMALL TOWN
4.BREAKERFALL
5.LAST EXIT
6.ANIMAL
7.MIND YOUR MANNERS
8.IN MY TREE
9.LIGHTNING BOLT
10.DISSIDENT
11.MARKER IN THE SAND
12.EVEN FLOW
13.SIRENS
14.GIVEN TO FLY
15.JEREMY
16.LET THE RECORDS PLAY
17.SPIN THE BLACK CIRCLE
18.REARVIEWMIRROR

ENCORE 1

19.JUST BREATHE
20.BLACK
21.CRAZY MARY
22.I BELIEVE IN MIRACLES
23.BLOOD
24.PORCH

ENCORE 2

25.DO THE EVOLUTION
26.BETTERMAN
27.ALIVE
28.BABA
29.INDIFFERENCE[/SPOILER]

09-10-14 Pinnacle Bank Arena, Lincoln, NE

Το χθεσινό είναι πολύ δυνατό. Και έσβησαν από το set Sleight of hand, thin air και solat

[SPOILER]1. PENDULUM
2. SOMETIMES
3. NOTHINGMAN
4. GO
5. WHY GO
6. GETAWAY
7. CORDUROY
8. LIGHT YEARS
9. MIND YOUR MANNERS
10. SIRENS
11. PRESENT TENSE
12. ERUPTION (VAN HALEN)
13. EVEN FLOW
14. INFALLIBLE
15. DO THE EVOLUTION
16. GOD’S DICE
17. INSIGNIFICANCE
18. 1/2 FULL
19. BETTERMAN / SAVE IT FOR LATER (ENGLISH BEAT)
20. PORCH

ENCORE

  1. YOU’VE GOT TO HIDE YOUR LOVE AWAY (THE BEATLES)
  2. IMAGINE (JOHN LENNON)
  3. … SMALL TOWN
  4. GIVEN TO FLY
  5. LIGHTNING BOLT
  6. JEREMY
  7. BLACK
  8. REARVIEWMIRROR

ENCORE II

  1. SMILE
  2. USED CARS (BRUCE SPRINGSTEEN)
  3. ALIVE
  4. ROCKING IN THE FREE WORLD (NEIL YOUNG)
  5. YELLOW LED BETTER[/SPOILER]

Εχει ακουστεί κατι για την συνέχεια των box sets?
Εβγαλαν ενα για το ten και ακομα ενα για τα vs/vitalogy.
Θα υπάρξει συνέχεια με No Code/Yield ?