Pearl Jam!

TOTD εννοούσα :yum:

1 Like

[Ιεροσυλος mode on] Δεν με χαλάει καθολου αν για δυο χρονάκια περιοδευσουν αυτοι αντι για Pearl Jam + Soundgarden [Ιερόσυλος mode off]

1 Like

Καθόλου ιερόσυλος. Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο, θα αναζωογονήσει και τους ίδιους τους Pearl Jam και τους Soundgarden πιστεύω, καλά είναι τα διαλείμματα.

1 Like

Ετσι.
Ηταν πολυ “φρεσκο” αυτο που είδα στα βιντεάκια.
Δινω πολλά αν ερθουν εδω για νατους δω.Βασικα οσα ζητήσουν…

μωρε εμεις τα δινουμε… αλλα ποσοι ειμαστε ;

Και θα τους τα δωσουν οι διοργανωτες;

Μου τρεχουν τα σαλια και μονο στην ιδεα.

Αν και τα ονειρα δεν κοστίζουν , νομιζω οτι απλα η μινι περιοδεια θα παρει συλλεκτικό χαρακτηρα.
Πιθανότατα δεν θα εχει συνέχεια το project.Ουτε Ευρώπη τους βλέπω να ερχονται.
Με ενα live Blu Ray θα ηρεμούσα (λιγο).

Μακαρι να παει καλυτερα απο οτι φανταζονται σε ολα τα επιπεδα.

Προσελευση κοσμου , η διασκεδαση των ιδιων πανω στη σκηνη γενικα να ειναι μια ευχαριστη εκπληξη !!

Μιλαμε για μουσικους που δεν βαζουν κωλο κατω και θα ειναι υπεροχο να δωσουν στο ολο Project μια ευκαιρια ωστε να το απολαυσει περισσοτερος κοσμος.

Ναι ενα διπλο Blu Ray δεν θα με χαλασει!

Ας μην υπάρχουν αυταπάτες για Ελλάδα. Το θέμα είναι αν θα έρθουν Ευρώπη και μόνο, δε συζητάμε κάτι άλλο. Στην ευρωπαϊκή περιοδεία του 2006 άλλωστε, νομίζω ότι η δικιά μας συναυλία ήταν η μόνη που δεν έγινε sold out.

Έτσι κι αλλιώς, οι Pearl Jam τα τελευταία (πολλά) χρόνια κάνουν μόνο μικρές περιοδείες και πηγαίνουν σε συγκεκριμένα μέρη. Ίσως επειδή έχουν μικρά παιδιά, ίσως επειδή βαρέθηκαν και λίγο, δεν έχουν σημασία οι λόγοι τόσο όσο το αποτέλεσμα. Το ίδιο θα κάνουν και οι Temple Of The Dog, αν φυσικά αποφασίσουν να έρθουν Ευρώπη.

Όσο για το αν θα πάει καλά η περιοδεία, στην Αμερική τα εισιτήρια έκαναν φτερά σε λίγα λεπτά. Κάτι παρόμοιο θα γίνει κι εδώ αν παίξουν σε παρόμοιους χώρους. Στην Αμερική η περιοδεία είναι σε πολύ επιλεγμένα μέρη, σε 5 πόλεις όλες κι όλες. Phila, NY από ανατολή, LA, SF και στο σπίτι τους (Seattle) από δύση. Ε και στην Ευρώπη κάτι παρόμοιο θα γίνει αν έρθουν, Βερολίνο, καμιά Ολλανδία και βλέπουμε.

Τέλος πάντων, ας περάσουν τον Ατλαντικό και τα βρίσκουμε.

1 Like

Μέχρι μέσα Δεκέμβρη θα ξέρουμε. Ένα μήνα υπομονή ακόμα…

Σάββατο στις 7 το απόγευμα βγαίνει το newsletter. Τις 2 τελευταίες φορές που είχε ανακοινωθεί κάτι έγινε τότε. Φέτος φήμες όπως πέρυσι δεν υπάρχουν. Έστω τόσο έντονα. Εγώ θα πάρω ρίσκο, θα περιμένω το newsletter το απογευμα, δεν θα κλεισω σάββατο πρωι για Guns golden circle και αν δεν ανακοινωθεί κάτι λογικά θα έχω χάσει τα gc θα κλεισω απλή είσοδο.
Σήμερα το πρωι βρήκα ένα άρθρο που έλεγε για Τορίνο και Μπολόνια Ιούλιο, καναδυο ώρες μετα είχε εξαφανιστεί.
Υπομονή 2 μέρες…

Όπως κ στο μίτο τον GnR κ εδώ παρέα @langgg.

Μίλησα με τη δικιά μου και πως δε μου βάρεσε φάπα όταν της είπα ότι παίζει κ PJ εκτός από GnR.
Σε αντίθεση με μένα δεν τους έχει ακούσει κ προτιμάει ΄3453456345638475634856 φορές PJ από GnR.

Επισημα μεσα στο hall of fame.
Κριμα για τον Dave …

Θέλω μερίδιο της δόξας με τόσες ψήφους…

Να δούμε ποιοι και τι θα παίξουν στο live.
3 drummers θα είναι εκείνο το βράδυ.

Δύο. Εκτός του Cameron, οι άμπαλοι του HOF έβαλαν μόνο τον …Krusen :joy:. Ούτε Abbruzzese, ούτε Jack Irons. ΑΜΠΑΛΟΙ.-

1 Like

Έχεις δίκιο.
Ο Dave μεγάλη απουσία.
Ο Jack είναι ήδη μέσα με τις πιπεριές και ο Ματ θα ξαναμπαινε με τους SG.

Λογικά θα παίξουν κάνα alive με τον Krusen και οτιδήποτε με τον Ματ.

Δεν θέλω να τους προλογίσει κανας Neil Young. Θα ήθελα κάτι πιο πρωτότυπο και βαρυγδουπο όνομα.

Τύπου ;

Ξέρω γω.

Bono,Cornell,Bruce.
Ιδανικά θα ήθελα τον Plant :stuck_out_tongue:

Ο Cornell θα μπορούσε να είναι ο άνθρωπος . Οι U2 θα ήταν τεράστια έκπληξη . Θα μπορούσε να είναι και ο Dave Grohl . Ο Bruce Springsteen θα ήταν καλή φάση. Εγώ σκέφτομαι μήπως είναι κάποιος πέρα από το Rock …

Θα μπορούσαν πάντως να περίμεναν ένα χρόνο και να βάλουν στο hall of fame και τον Abbruzzese .

Πιο πρωτότυπα μπορούν να υπάρξουν διάφορα, μιας και ο Vedder ήταν αυτός που έκανε το induction του Neil Young το '95 και αυτές οι “χάρες” συνήθως επιστρέφονται - είναι λίγο αναμενόμενο να τους βάλει ο Neil. Πιο βαρύγδουπο όμως είναι δύσκολο να υπάρξει από τον ΤΕΡΑΣΤΙΟ Neil. ΄Για μένα ωραίο θα ήταν να τους έβαζαν ο Neil Young και ο Springsteen, αλλά δύσκολο να μιλήσουν δύο για πάρτη τους :yum:.

[quote=“vadergr, post:658, topic:4131”]Bono,Cornell,Bruce.
Ιδανικά θα ήθελα τον Plant :stuck_out_tongue:[/quote]
ΚΑΝΕΝΑΣ Bono. Δύσκολα ο Cornell, αν και θα ήταν όμορφο γιατί είναι φίλοι. Για Bruce τα είπα. Plant θα ήταν πολύ ωραίο να το κάνει, αλλά δεν ξέρω αν ασχολείται με τέτοια πράγματα. Έχουν παίξει και μαζί το 2005 σε benefit show για τα θύματα του τυφώνα Katrina.

Δε νομίζω ότι ο Abbruzzese δεν μπήκε γι’ αυτό. Άλλωστε, ο Cameron μπήκε. Είμαι περίεργος να ακούσω την εξήγηση - πιστεύω ότι θα είναι μαλακία.