Pearl Jam!

Τέλος το Xmas single. Κρίμα, στενοχωρήθηκα λίγο, αν και τα τελευταία (αρκετά) χρόνια δεν έβγαζαν και κάτι φοβερό σε αυτά. Και μας χρωστάνε ακόμα του 2017 και του 2018, ούτε το ελληνικό δημόσιο να ήταν!

2 Likes

Κάνει ευρωπαϊκή περιοδεία ο Vedder μέσα Ιούνη. Οτι πρέπει για να ερθει να παίξει δίπλα στη θάλασσα μόνος του ή πριν τους Alice … :stuck_out_tongue:

3 Likes

Μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι

1 Like

Κανένας λόγος να έρθει μόνος του, εκτός αν παίξει σε κάποιον ιδιαίτερο χώρο. Μαζί με Alice θα είναι γαμώ :sunglasses:.

2 Likes

Ας ερθει να παιξει, και ας ειναι οπου θέλει… :stuck_out_tongue:

Εχει ακουστεί κάτι ή ετσι συζήτηση να γινεται;

Μεσα Ιουνη οντως ερχεται ευρωπη.
Για Ελλαδα απλα προσευχές. Δεν εχει ακουστεί κατι.
Ποσο ακριβός να είναι πια μονος του?

Είναι headliner σε φεστιβάλ στη Φλωρεντία. Ακριβός θα είναι λογικά. Άσε που σιγά μη μαζέψει κόσμο στην Ελλάδα, αποκλείεται. Μόνο αν κάνουν μπούγιο τίποτα ξένοι και το συνδυάσουν με το ελληνικό καλοκαίρι :stuck_out_tongue:.

Λίγο έξυπνος να ειναι ο ιδιος, θα μας αφήσει για τελευταία μέρα ώστε να πάει μετα διακοπές με τη φαμίλια του στα νησιά μας :stuck_out_tongue:
Παντως, οσο και αν τον αγαπάω στους τιτανομεγιστοτεράστιους Pearl Jam, άλλο τόσο ανύπαρκτος είναι solo.
Την εχει δει Springsteen και Petty, και δεν του βγαίνει…

Νομιζω οτι το μεγεθος των Pearl jam στην Ελλαδα δεν ειναι όπως το 2006. Πιστευω αν εκαναν live δε θα εμπαινε μέσα, θα μαζευαν 20-25 χιλιάδες κόσμο. Κάπου στις 700-800 χιλιάδες παίρνουν.

  • Ο εντι στη φλωρεντία μονος του πρόπερσι ειχε 60.000 κόσμο ε. Οχι και ανύπαρκτος.

Solo καριέρα ναι. Ως frontman των pearl jam πρακτικά έρχεται…
Ουσιαστικά τα μισά κομμάτια συνήθως ειναι ακουστικές εκτελέσεις απο τραγούδια τους.

Αν εχει καλαμπαλίκια, ας παιξει μονο δικά του, και θα δουμε ποσο κοσμο θα μαζέψει την επόμενη φορά :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Εγινα λίγο κακούλης?

Όχι, ακριβής :sunglasses:.

1 Like

Εγώ πάλι πιστεύω ότι θα είχαν λιγότερο κόσμο από το 2006, γιατί μεγάλο ποσοστό εδώ σταθερά πηγαίνει στις συναυλίες βάσει του κριτηρίου “τους έχω δει”. Λες και είναι κάποιου είδους γαλόνι το να δεις μια μπάντα μια φορά και μετά χάνει το νόημα το να τους ξαναδείς.

Βασικά, μπήκα εδώ για να σας πω ότι μετά από 25 και βάλε χρόνια που ακούω Pearl Jam καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το αγαπημένο μου τραγούδι τους είναι το “Tremor Christ”. Καλά, λέμε τώρα. Ξέρετε πως πάνε αυτά. Αλλά, ναι.

2 Likes

Alive και Rearviewmirror μέχρι το τέλος του κόσμου!

1 Like

ΟΛΟ το ΤΕΝ μέχρι το τέλος του κόσμου. Δίσκος δίχως περιττό δευτερόλεπτο.

Soundgarden, Pearl Jam και Alice In Chains από το 1990 ως και το 1996, ως τέλος του κόσμου.

Τα πάντα. Όλα. Τέλεια.

*μέρος της τελειότητας και τα Temple Of The Dog και Mad Season.

2 Likes

Δεν στο εχω πει αλλά Badmotorfinger πρώτο μου t-shirt. Το 91 ήταν η χρονια που μυήθηκα και τα έζησα όλα αυτά, ο τυχερός!

1 Like

2000

1 Like
  1. Ελα μεσα ειναι και το riot act
1 Like

RSD ambassadors βλέπω φέτος… καήκαμε…

Όχι μέσα το Riot Act.