Pink Floyd

ΠΡΟΣΚΥΝΑΤΕ ΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ

:smiley: :stuck_out_tongue:

Πάλι καλά που δε λειτουργούν τα links σου και θα πρέπει να μας τα ξαναπείς!:stuck_out_tongue:

αλλη ορεξη δεν ειχα…

Έργο τέχνης! 8)

Η παραπάνω αφίσα στολίζει το σαλόνι μου!!!

( δίπλα της βρίσκεται μία του Peter Sellers, άσχετο… )

You gotta be crazy, you gotta have a real need

…και ξεκινάει το καλύτερο κομμάτι έβερ.

ΘΕΟΙ…

Τhe Wall, το τελειοτερο μουσικο εργο (οχι δισκος) που κυκλοφορησε ποτε…

Μην το ψαχνετε… ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ !!

Ούτε εγώ μπορώ φυσικά να είμαι αντικειμενικός για τους Floyd, το πρώτο συγκρότημα του οποίου συμπλήρωσα την απόκτηση της δισκογραφίας του στα τέλη της δεκαετίας του '80, όντας Α ή Β Λυκείου, δεν θυμάμαι (εξαιρείται βέβαια το Division Βell, αφού βγήκε 1994! :smiley: :smiley: :smiley: )

Τι να πω για αυτούς τους υπέρτατους θεούς;;;; 8) 8) 8)

Goustarw perissotero kapoious diskous p vgalane sta 70s(meddle,dark side,wish you were here…) alla gnk thewrw pws i oli fasi me tous Floyd parapaei(Nai eimai k egw akoma enas p tous thewrei ipertimimenous:-s )

Επειδη το ακουω συνεχεια αυτο το “υπερτιμημενοι”… Σε σχεση με ποιους? Κι ελπιζω οποιος το λεει να εχει ακουσει (σχεδον) πληρη δισκογραφια…

Και ολα τα Bootleg να χει ακουσει που λεει ο λογος ρε συ,αν δεν αρεσουν σε καποιον δεν προκειται να αλλαξει γνωμη.Νομιζω μερικες φορες οτι στο θεμα υπερτιμησης-υποτιμησης μπερδευεται το υποκειμενικο με το αντικειμενικο κριτηριο και επειδη η αληθεια βρισκεται παντα καπου στη μεση δεν βγαινει ακρη.

Προς αξιοτιμους κυριους D. Gilmoyr, R. Waters, N. Mason, R. Wright:

[B]ΑΠΑΙΤΩ REUNIO TOUR (και δισκο, why not?) ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!

Δεν μπορει να πεθανω εγω μια μερα και να μην εχω δει Floyd live!!!

ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ???

Ευχαριστω…[/B]

Έχετε προσέξει στην κομματάρα “Νot Now John”, προς το τέλος, ακούγεται μία φωνή που λέει σε σπαστά ελληνικά:
“Σε παρακαλώ, που είναι το μπαρ?”

?

Βεβαια! Το λεει σε διαφορες γλωσσες και μεταξυ αυτων και στα ελληνικα…

Επισης ενα κομματι απο τον τελευταιο δισκο του Gilmour λεγεται Castellorizon…

:thumbup: :thumbup:

Ναι και το Castellorizon, έτσι κ έτσι το δισκάκι αυτό ομως ρε γαμώτο.

Εμενα μ’αρεσε αρκετα. Ομορφη μουσικη, δεν ειχα και καμμια τρελη απαιτηση. Κατι εχω ακουσει οτι η γυναικα του Gilmour εχει καποια σχεση με Ελλαδα αλλα δεν ξερω αν ειναι αληθεια.

Όχι του Gilmour. Του Mason νομίζω…είχε βγει και στην λαμπίρη όταν χωρίσανε!

Νομιζω ο Gilmour εχει εξοχικο στο Καστελλοριζο… Να παμε να κανουμε καταληψη με αιτημα re-union!!! :lol:

Στη Ρόδο είναι το εξοχικό του και για αυτό ξέρει το Καστελόριζο. Εγώ είμαι μέσα για την κατάληψη. Είναι ωραία και η Ρόδος αυτό το καιρό!!:stuck_out_tongue: