Pink Floyd

Κάτι που μάλλον πέρασε στα ψιλά:

Pink Floyd Dropped By EMI Pink Floyd are among a number of acts to be dropped by their record label EMI, as it is sold to rival Universal Music Group. Troubled British record company EMI is undergoing a £1.2 billion takeover by Universal Music Group. Other acts to find themselves without a parent label include Coldplay, Kylie Minogue, Gorillaz, Cliff Richard, David Bowie, Tina Turner and Duran Duran. While Universal will take over EMI’s recorded music division, its music publishing arm has already been sold to rival Sony, for £1.4 billion. EMI artists who face their contracts being sold will be looked after by a Hold Separate Manager, an executive who will guide their careers until their future is decided.

Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για μελλοντικές κυκλοφορίες (archive ή περισσότερες Immersion) ή τον κατάλογο που ήδη υπάρχει. Αν και μου φαίνεται ότι ακόμα και με την κρίση που περνάνε οι δισκογραφικές, δεν πρέπει να υπάρχει κάποια σοβαρή που να μην θέλει τους Floyd στο roster της…

Floydized, ξέρεις τίποτα επί του θέματος; :stuck_out_tongue:

H EMI παει κατα διαόλου καιρο τωρα και ας μην ξεχνάμε το θέμα που ειχαν οι δυο πλευρες πριν καιρό οπου ηταν και στα δικαστήρια.
Συν οτι οι Φλουντ εχουν και κάποιους “πιο ειδικούς” ορους στα συμβόλαια(τυπικο δειγμα το περιστατικό πιο πανω με την κοντρα πριν καιρο)γενικοτερα.Ιερες αγελαδες και κομπλεξικοι,τι περιμενεις:p

Τιποτα παραπανω επι του θεματος δεν γνωριζω παντως

Τρελαίνομαι για τους Pink Floyd, τώρα περιμένουμε το DVD από την συναυλία που έκανε ο Roger Waters (The Wall Live) στην Αθήνα και μετά τον νέο ολοκαίνουργιο δίσκο του Roger Waters!!! :wink:

welcome to the club ,bro.

Καλά, ακόμα περιμένουμε το DVD από την περιοδεία του Dark Side of the Moon. Επίσης, περιμένουμε το DVD από τις συναυλίες του The Wall στο Earl’s Court του Λονδίνου με τους Pink Floyd - οι ταινίες είναι στην κατοχή του RW και έχει αναλάβει την επεξεργασία εικόνας/ήχου.

Όπως καταλαβαίνεις, στο στρατόπεδο του Roger Waters είναι της λογικής “πετάμε τις τάπες στα βαρέλια και περιμένουμε”. Οπότε χαλαράαααααα! Για να ολοκληρωθούν όλα αυτά μπορεί να χρειαστούν και 10 χρόνια (ήδη το DSOTM πάει για δεκαετία).

Αν δε, προκύψει και κάνα Immersion του Animals…

Με εκείνο το remix του Momentary Lapse of Reason που είχε ακουστεί πέρυσι / πρόπερσι τι έγινε; Έχει κανείς ιδεά;

Τα πράγματα στο στρατόπεδο Floyd είναι πολύ ήσυχα. Αναμένουμε στο ακουστικό μας… :-s

φτανει ομως με τη γκρινια για το dvd ε.

ειμαι ο μονος που δε με ενδιαφερει καθολου?

Ναι
Γιατι δεν ησουν μεσα:har:

Μάλλον; :stuck_out_tongue:

Και εγω προσωπικα εχοντας δει 4 φορες το The Wall (και μια αρκουσε, ας οψεται η φαση του DVD και οτι τον ειχα δει εξωτερικο πριν ανακοινωθει Ελλαδα) και μια το Dark Side Of The Moon, το μονο που θελω και με νοιαζει πλεον ειναι να ακουσω τη Stratocaster του Gilmour ζωντανα… Ι got enough of Waters πιστευω.

Εγω το περιμενω πως και πως το dvd απο Αθηνα παντως, αλλα παιζει να παρει πολυ καιρο αν κρινω απο αλλες κινησεις του Waters.

Στο Αγγλικό amazon έχει τις immersion των DSOTM, Wall, WYWH με 60, 70 και 70 λίρες αντίστοιχα από εκεί που είχαν 100-120 περίπου. Χμμμ.

ναι το προσεξα και εγω αλλα νομιζα οτι κοιτουσα κατι λαθος :stuck_out_tongue:

στη γιορτη μου μου πηρανε δωρο το experience του WYWH. απιστευτος ηχος. επαθα πλακα. ειδικα στο 2ο cd με τα κομματια απο το live στο Wembley το 74. και πολυ ομορφη εκτελεση του ομωνυμου με το βιολι

Αν δεν βγάλουν το Animals σε Immersion δε θα δουν λιρα τσακιστή…:stuck_out_tongue:

Χθες έβαλα να ακούσω το wall μετά από πόσο καιρό, που να το 'ξερα. 8)

Να βαζεις και το The Dark Side Of The Moon και το Animals συχνα πυκνα μπας και…

Κατά τα άλλα, στη σημερινή συνέντευξη αν άκουσα καλά - γιατί ήμουν λίγο σε έκσταση - είπε ο Waters κάτι τύπου: “As far as I’m concerned, David is now retired”. :frowning:

Κανονικα, αυτη ειναι η ειδηση της ημερας δυστυχως. Δε θα τον δουμε ποτε τον κωλογερο, ψηλε:((?)