Pink Floyd

Ψιλοισχύει αλλα πρεπει να περιέχει και λίγο “πανεγαμησουρεΡοτζερ” δοση μεσα

Κοινως στανταρ παιζει μουσικη ο Ντειβιντ απλως δεν περιοδεύει αμα δεν βγαλει δίσκο ή κατι.

Δεν ειναι Ροτζερ:p

Δεν δέχομαι ότι δε θα έχω δει ποτέ τον Gilmour. Απλά δε γίνεται. Θα πάω στο σπίτι του και θα του πω, τουλάχιστον παίξε μου 5 λεπτά ένα σόλο, πες μια κουβεντά, ΜΙΛΑ ΜΟΥ, ΚΑΤΙ.
Πέρυσι είχα δει στο Royal Albert Hall τους Crosby & Nash και σε ένα σημείο άρχισε να λέει ο Nash για το πως ο Gilmour τους “έκλεψε” τον drummer. Και λέει, “O David πρέπει τώρα να κάθεται κάπου εκεί”. Ε, το υπόλοιπο της συναυλίας απλά έκανα προσευχές, αλλά δεν ανέβηκε. Πφ.

Μάλλον την τελευταία φορά που περιόδευσε ήσουν πολύ μικρός! :stuck_out_tongue:

Σοβαρά τώρα, καλά κάνει και δεν περιοδεύει χωρίς να έχει κάτι καινούριο στις αποσκευές του. ΑΝ αποφασίσει να βγάλει κάτι καινούριο (και αυτό είναι ένα μεγάλο αν), τότε θα περιοδεύσει. Και αυτό που έκανε μαγική την προηγούμενη περιοδεία του (βλ. Live @ Gdansk ή / και Live @ Royal Albert Hall), ήταν το πάντρεμα solo συνθέσεων (καινούριων) με τραγούδια παλιά (Pink Floyd, Syd Barrett). Και ο Richard Wright φυσικά.

Οπότε προσευχόμαστε σε κάθε δύναμη που υπάρχει εκεί έξω, να φωτιστεί και να γράψει καινούριο υλικό και να έχουμε λεφτά να πάμε να τον δούμε έξω! :slight_smile:

(αυτό του Waters δεν το πολυπιστεύω, θα είναι τυπικό δείγμα αγγλικού “χιούμορ”)

Συμφωνω με πρόεδρο 100% απο πανω

Ειναι και η καλλιτεχνική του διαφορά με τον Ρότζερ.Διαφορετικη αντιμετώπιση της μουσικης,τελειως.

Πότε θα κάνουμε νέες εκλογές; :stuck_out_tongue:

Μπα, ίσα ίσα, το καλοκαίρι του '06 είχα δει Clapton και Stones στην Ιταλία. Θυμάμαι είχα κοιτάξει τις ημερομηνίες μπας και, αλλά προφανώς δε με έπαιρνε και 2ο ταξίδι στο ίδιο καλοκαίρι.

Μ’ αρέσει που απαντάς σοβαρά! :stuck_out_tongue:

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Όντως. Έπρεπε να το πιστέψω ότι είμαι χαχα

εγω αυτα δεν τα ηξερα

Ούτε και εγώ :blink:

http://www.rocking.gr/news/O_Nick_Mason_swzei_to_katastima_ap_opou_agorase_drums_gia_prwti_fora_sti_zwi_tou/14851/

Θεούλης! Η πιο συμπαθητική φιγούρα μαζί με τον μακαρίτη

χαχ ωραιος

μπορεις να κανεις πολλα ομορφα πραματα οταν εχεις λεφτα…

χαχα! όντως κάπως έτσι είναι


:):!:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Χελλο κατ’αρχην :stuck_out_tongue:

Χτίζω σιγα σιγα (όποτε περισσεύουν λεφτά βασικά) τη συλλογή μου απο πινκ φλουντ σιντισ (μεχρι τωρα Animals και Meddle). Έκανα μια βολτα απο τα μαγαζιά για να αγοράσω το Division Bell και είδα ότι έχουν τη remastered 2011 εκδοση (που έχει και την άθλια για μένα χάρτινη θήκη). Επειδή δεν κατέχω και πολλά εξηγήστε μου κάποιος τι διαφορά έχει από τα οριτζιναλ σιντισ. Ευχαριστώ! :?

ξερω γω?

βελτιωμενη εκδοση των αρχικων ηχογραφησεων λογω επεξεργασιας με συγχρονα μηχανηματα…

παρε δισκους ρε

ναι αυτο σκεφτομαι. εχει ο πατερας μου ενα αρχαιο πικαπ αλλα δεν ξερω αν δουλευει. οι τιμες ειναι τσιμπημενες η κανω λαθος?