Pink Floyd

Ελπίζω σε ενα τελευταιο live, ο Jon Carin ηταν 20 χρονια διπλα στον ρικυ και εχει κανει ολα τα λαιβ του Rog and Dave απο το 1986 και ύστερα.

Επίσης ελπίζω και σε Brit Floyd πολυ καλο λαιβ και στήσιμο και έκαναν ευρωπαική περιοδία φέτος.

Ένα πολύ καλό ντοκιμαντέρ για την ηχογράφηση του Wish you were here

αυτό δεν είναι του BBC που είχε βγει πριν 2-3 χρόνια?

Θα σε γελάσω. Δεν νομίζω να είναι του BBC πάντως. Αυτό μιλάει αποκλειστικά για το WYWH

ναι αυτό είναι :stuck_out_tongue:

α οκ τότε :stuck_out_tongue:

Το pigs (three different ones) υπαρχει σε κανα bootleg video του 77?

@ We rock: No idea.

Αλλά: http://www.youtube.com/watch?v=Wss2TWrKM9o
30 sec από Floydικά εφέ ακούγονται καλύτερα από το 99% της μουσικής που υπάρχει ξέρω γω :stuck_out_tongue:

ανετα ισχυει το ποσοστο :stuck_out_tongue:
τι ειναι αυτο ομως? ενδιαφερον φαινεται

Επιτέλους το όνειρο γίνεται πραγματικότητα. Ο DG ανακοίνωσε tour dates. Έκλεισα ήδη ειςητήρια στο presale για Κροατία!

Νομιζω οτι αυτη η εκτελεση μ’αρεσει ισα με 10 φορες περισσοτερο απο του δισκου (που ειναι υπερΥΠΕΡτελεια!!)
Παιζει ποτε να κυκλοφορησουν καμια συναυλια απο την περιοδεια του 77’??

Οσο περνανε τα χρονια τα Animals/Wall γινονται τα αγαπημενα μου αλμπουμ

…κιεμένα το Animals γίνεται από τα πιο αγαπημένα μου:):!:

Dogs ρε.

Σαν εκείνον στο YouTube που σε κάθε video σχολίαζε από κάτω: “Pink Floyd wrote Dogs”.

Έχουν περάσει λίγες μέρες από τότε που το έπαιξε ο Roger, αλλά το έβαλα ξανά σήμερα και… ΤΙ ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ:


Τελείως Wall / Floydικό.

La Carrera Panamericana, 1992 αγώνας δρόμου στο Μεξικό με Gilmour και Mason να συμμετέχουν, μουσική φυσικά floyd με νέο υλικό αλλά και παλιό επανεκτέλεση για το soundtrack της ταινίας.

καλή θέαση σε αυτό το cult αριστούργημα

ανέβασε ο Waters στο fb, βιντεάκι με το Brain Damage να παίζει, και το γ’ρουν’ να περιφέρεται στον αέρα από λάηβ του. και έλεγε October. έχει ακούσει κανείς τίποτα?

Coachella με Rolling Stones, Bob Dylan, N. Young κλπ

1000 δολλάρια εισιτήριο θα έχει αυτό μου φαίνεται.

Αμα ειναι κανονικο αξιζει

Για να μην ξεχνιόμαστε 45 χρόνια συμπληρωθηκαν από αυτό το αριστούργημα

3 Likes