Placebo

Καλα, πολλοι θα μπουν να γραψουν οτι ειναι γκεουλες και φλωροι κλπ κλπ…Αφηστε τους κομπλεξισμους λοιπον, και λεγετε, σας αρεσουν; :stuck_out_tongue:
Εμενα μαρεσουν πολυ, εχουν καλη κιθαρα και μπασο, ενα ιδιαιτερο τονο στα τραγουδια τους, και μια γυναικοαντρικη ιδιαιτερη φωνη του Molko!
Θα θελα να χουν περισσοτερη επαφη με τους οπαδους τους και να ναι λιγοτερο εμπορικοι…

Κάποια γνωστά τους τραγούδια τα ακούω.

Αυτό.

Every Me And Every You…

Δεν εχω ακουσει παρα πολλα, δεν τους ακουω σαν συγκροτημα, αλλα το ανωθεν μου αρεσει…

Και εγώ επίσης… Δεν είναι τίποτα φοβερό πάντως, επαναλαμβάνονται πολύ

Εχουν πολλα ομορφα κομματια…

Bitter End, Song To Say Goodbye, Black-Eyed κ.α.

Γενικα ξεχωριζουν απο την πλειοψηφια των αδιαφορων pop/rock σχηματων. Το θεμα ειναι οτι ποτε δεν θελησαν να ξεφυγουν απο το ποπ/ροκ στυλακι και να κανουν το βημα παραπανω…

Δε με αρεσουνε.

Οι placebo στην αρχη ηταν καλοι, με το τελευταιο δισκο τους εμειναν στο ιδιο σημειο ενω θα περιμενε κανεις κατι καλυτερο, μια εξελιξη , κατι τελοσπαντων, οπως ειπε καποιος επαναλαμβανονται πολυ… Βεβαια οσες φορες
ηρθαν εδω για συναυλιες ειχε αρκετο κοσμο… Παντως εχουν καποια καλα κομματια… Μαλλον εχουν χασει τον προσανατολισμο τους και μενουν στα ιδια…:-s :-k

Χαλι ασπρο…εεεεε μαυρο ειναι…!!!:slight_smile:

Ροζ θα ελεγα.

Μπορει να ναι και ποζ με πουε ελεφαντακια…:lol: :lol: :lol:

Kαλή μπάντα αλλά μέχρι εκεί…Αγαπημένα κομμάτια τα Without you I am nothing,The bitter end,Pure Morning…

+10000

αρκετα καλη μπαντα!!!αγαπημενα κομματια : infra red , twenty years , this picture , post blue:)

πριν λίγο καιρό ήμουνα κολλημέμη σε τραγικό βαθμό με την πάρτη τους… Εντάξει έχω όλη τη δισκογραφία+αρκετά ακυκλοφόρητα και κατά καιρούς τους θυμάμαι… Το πρώτο τους ειδικά δεν μπορώ να το βαρεθώ με τίποτα… Τα αγαπημένα τραγούδια είναι άπειρα… Απλά ξενέρωσα και λίγο έως πολύ με το λάιβ… Πάντως διατηρώ τις ελπίδες μου για το επόμενο σιντι (ας τ’αργήσουν όσο θέλουν δεν με πειράζει καθόλου)…Να το περιποιηθούν όπως του πρέπει να’χουν βγάλει και καινούριο οι πίξις να’ρθουνα για προμόσιον όλοι μαζί να γίνει κι ένα όνειρο πραγματικότητα…(ο καθένας τον πόνο του)

Ακριβως καποια ωραια τραγουδια αλλα μεχρι εκει.

δηλαδη λαλυτερα μη σκασεις λεφτα για live ετσι; :slight_smile:

Για τον κάδο των απορριμάττων είναι…

Και λίγα λες…

Δεν είναι κακή μπάντα, ίσα ίσα έχουν γράψει και κομματάρες ούτε βέβαια συγκαταλέγονται στην dream team. Στην Ελλάδα όμως θεωρούμε λίγο γραφικό το γεγονός ότι μας επισκέπτονται κάθε χρόνο σχεδόν. Δεν θα έπρεπε να είναι έτσι όμως. Καλύτερα δεν θα ήταν να μας συμπεριλάμβαναν στις Ευρωπαικές τους περιοδείες όσο περισσότερα γκρούπ γίνεται, όπως συμβαίνει στην Ευρώπη?

Πάντως παίζει να είμαι ο μοναδικός που δεν τους έχω δει ποτέ λαιβ ενώ μου αρέσει αρκετά η μουσική τους.

Ουτε γω τους εχω δει ποτε live αλλα δεν μ’αρεσει σχεδον καθολου η μουσικη τους…:stuck_out_tongue:
Παντως μ’αυτο δεν θελω να πω οτι ειναι κακη μπαντα. Ισα-ισα πιστευω ειναι απο τις πιο αξιολογες μπαντες στο χωρο του pop/rock αλλα προσωπικα με αφηνουν αδιαφορο.