Placebo

Δεν τη διέκοψε οριστικά, έρπεπε να αποκατασταθεί το πρόβλημα… Και φέτος μια χαρά ήταν η διάρκεια.

καλα προβλημα ουσιαστικο δεν υπηρχε…απλα παρα ειναι μη μου τουσ κυκλους ταρατε!!!

Η πλειονότητα των καλλιτεχνών μεγάλου βεληνεκούς (ας το ερμηνεύσει ο καθένας όπως θέλει το βεληνεκές) είναι κάπως δύστροποι… Αλλά δε νομίζω πως έπρεπε να πει κι ευχαριστώ που του πέταξαν το μπουκάλι (από το οποίο και βράχηκε το πετάλι).

edit: την έκλεισα :stuck_out_tongue:

πρεπει να κλεισεις την πρωτη παρενθεση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ειχα παει φετος στα βραχακια και ηταν πολυ καλοι… ο μολκο εχει ωραιο τονο και γενικα μερικα κομματια ειναι πολυ καλα…αλλα κριμα που εφυγε ο ντραμερ…

Μ’ αρεσουν παρα πολυ… Το αγαπημενο μου ειναι το Τwenty Years. Καταπληκτικο κομματι με υπεροχους στιχους με ενα βαθυτερο νοημα… Σιγουρα απο τα αγαπημενα μου… Ας επικεντρωθουμε στη μουσικη γιατι χανουμε το πραγματικο νοημα της και οχι στις σεξουαλικες προτιμησεις…:wink:

Γενικώς δε μου αρέσει καθόλου το στυλάκι τους. Παρ’ όλα αυτά, στο ‘‘Without you I’m nothing’’ υπάρχουν κάποιες συγκλονιστικές στιγμές που με κάνουν και ανατριχιάζω. Αυτός ο δίσκος αξίζει.

Τι εγινε με αυτους ρε παιδια? Εχουν στα σχεδια κανενα νεο αλμπουμ η μπα?:-k Τον τελευταιο καιρο εχουν χαθει
και ο τελευταιος τους δισκος δεν ηταν κατι ιδιαιτερο. Εχουν καποια καλα κομματια παντως,καποια κλασσικα οπως bitter end,every me every you,etc etc.

Tα δύο πρώτα τους (Placebo, Without you I’m nothing) ήταν καταπληκτικά. Tα επόμενα, πέρα από κάνα-δυο καλά κομμάτια-χιτάκια, δεν έλεγαν πολλά.

Βρηκαν κανεναν ντραμερ αυτοι; τους εχω χασει…

Αχα! Τουλάχιστον έτσι λέει η Wikipedia. Τον λένε Steve Forrest. Για να δούμε… :-s

Τους βαριέμαι ρε γμτ. Πολύ hype, αλλά δεν μου έκατσαν καλά ως τώρα, αν και μου αρέσουν κάποια τραγούδια τους. Ίσως έχω επηρεαστεί απο το κοινό που ακούει Placebo και λίγο ραδιοφωνικό ροκ, ονόματα σαν την Avril Lavigne, και αγνοεί εκατοντάδες άλλα συγκροτήματα…

Καταλαβαίνω πάντως γιατί αρέσουν σε κόσμο. Έχουν όντως πολλά πιασάρικα σημεία και πολύ χαρακτηριστικά φωνητικά (α, και ενδιαφέροντες στίχους)

Καλά, δεν έχεις και πολύ άδικο… Άκου όμως τα My Sweet Prince, The Crawl, Without You I’m Nothing, Sleeping With Ghosts, The Bitter End και δώσε ιδιαίτερη βάση στους στίχους και μετά το ξανασυζητάμε…

Έχεις δίκιο για το κοινό τους… Άκου όμως τα δύο πρώτα τους και θα δεις…

Άκούω άνετα placebo, δεν εχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Μου αρέσουν ορισμένα κομμάτια τους πάρα πολύ. :-kΌπως post blue, pure morning, the craw, infra-red, song to say goodbye, broken promise, pierrot the clown, because i wantyou…klp…:!:

Χμ. Δεν μ’αρεσουν ιδιαίτερα. Αλλά είναι από τις περιπτώσεις που αναγνωρίζω ως πολύ καλό έναν τραγουδιστή που δεν μου αρέσει. Ενω η χροια της φωνής του δεν μου πάει με τίποτα, τον βρίσκω πολύ εκφραστικό -είναι κομμάτια στα οποία ακούς το τρέμουλο…

πολυ ωραιο συγκροτημα, τωρα ακουω πλασιμπο. το space monkey, το post blue, το every me and every you, ειναι απο τα πιο ωραια εχω να πω.

I’ll be yours - Placebo
ωραίο τραγούδι που με συντρόφευσε σε…δύσκολη περίοδο
“καταραμένη” φωνή…

Απο τοτε που μου ειχαν πει στο στουντιο μεσα οτι σε κάποια σημεια η φωνή μου μοιάζει του τραγουδιστή τους δεν θέλω να τους ξανακούσω… #-o

να πω την αληθεια δεν εχω κατσει ποτε μονη μου να ακουσω Placebo, καποιες φορες που ακουσα τυχαια μερικα κομματια μου φανηκαν συμπαθητικα αλλα ολα ειχαν αυτο το μελαγχολικο υφος κατι που δεν με εκφραζει ιδιαιτερα,anyway 8α ακουσω κι αλλα για να εχω μια πληρης γνωμη