Porcupine Tree

xeretizo!
molis tora arxisa na akouo porcupine tree, ixa parei to kalokeri to kenourio tous to “deadwing” ke meta to “up the downstair” ke axriasto na sas po pos ta eliosa ke ta dio! :stuck_out_tongue: anipomono mexri na paro to epomeno, isos na voi8isi ke to poll stin epilogi:)

…loipon, esas pios ine o agapimenos sas PT diskos??

Tα metanoia και stupid dream παίζει να χεις πρόβλημα να τα βρείς. :twisted:

In Absentia.-

:-k Signify

In Absentia!

:roll: :roll: :roll: :roll: :wink:

Το Deadwing έχω ακούσει μέχρι τώρα και είναι πολύ ωραίο

Ειναι αλλα σιγουρα οχι το καλυτερο τους.Τα ιδια και για το In Absentia

:!: Up the Downstair :!:

Εγω θα πω το live.Coma divine.

Up The Downstair

Ιn absentia.Ο wilson είναι ιδιοφυία μιλάμε. 8)

Deadwing

In Absentia για πλάκα…και μετά Signify

Το σε απουσία.Μακράν το κορυφαίο τους.Δύσκολα θα το επαναλάβουν.

είμαι οπαδός του γκρουπ τα τελευταία 4-5 χρόνια…βασικά είναι το αγαπημένο μου γκρουπ αυτά τα χρονια.

δε πιστεύω ότι έχουν βγάλει άσχημο δίσκο. πιστεύω οτι κάποιος μεταλλας θα διάλεγε το in absentia καθώς έχει πιο μεταλλικές και σκοτεινές ριζες. κάποιος άλλος που είναι πιο πολύ οπαδός της ψυχεδέλειας θα επέλεγε το voyage 34 ή το the sky moves sideways. κάποιος πάλι που βρίσκεται κάπου ‘στη μέση’ θα διάλεγε stupid dream ή lightbulb sun. προσωπικά αγαπημένο μου είναι το stupid dream.

πιστεύω αιτιολόγησα την άποψη μου…

το καλύτερο σε μεγάλα γκρουπ είναι ότι ο καθένας οπαδος έχει διαφορετικό αγαπημένο δίσκο…αυτο φαίνεται ευκολα πιστεύω…

Κάποιος που προτιμά το Down on the upstair τί είναι;;

σωστή η απορία σου. το up the downstair βασικά είναι αρκετά ψυχεδελικό, αλλά πρέπει να σαι ο πρώτος που είναι το αγαπημένο του.

αν δεν πίστευα ότι τα έχεις ακούσει ολα τα studio album τους, θα έλεγα αυτον που του αρέσει πιο πολύ το up the downstair ως: ‘αυτόν που δεν έχει ακούσει ή προσέξει αρκετά τα voyage 34/the sky moves sideways’ επειδή τα θεωρώ και τα δύο αρκετά καλύτερά του. αλλά και πάλι…γουστα είναι αυτά…

Δίκιο έχεις περί γούστου αλλά αν προσέξεις αυτά που ανέφερες πήραν λιγότερους ψήφους από το Down… :slight_smile: