Porcupine Tree

Τέλειο .

Όλα τα αγαπημένα μου κομμάτια. Και live είναι άψογοι. Αντε… έρχετε ο Σεπτέμβρης.

ειδα το νεο ντιβιντι και πορωθηκα

καταπληκτικος ηχος και εικονα

το fear τελικα ακουγεται πολυ καλυτερο λαιβ απο τι στο στουντιο
και ειναι γαματο να βλεπεις τον ουιλσον να χτυπιεται

ο ντραμερ ειναι θεος
το χουμε ξαναπει

ελπιζω το λαιβ τους εδω να μας ανταμειψει!!!

Είδα κι εγώ το διβιδι.


Έχω χύσει τόσες πολλές φορές στο βρακί μου, που αν το στίψω γεμίζω ένα ολόκληρο κουβά με σπέρμα.

χααχχαχαχαχαχαχχχα
απλά τα σπάει το σχόλιο σου…

Πάντως τα σπάει το dvd είναι δυνατού επιπέδου ειδικά στο trains που σπάει η χορδή της κιθάρας και ο wilson παίζει ακόμα πιο πορωμένος…

εκτός κι αν βλέπει το νέο dvd…

για το arriving somewhere δεν λέτε η είμαι εκτός τόπου και χρόνου…:stuck_out_tongue:

O Steven Wilson των Porcupine Tree:

[B]ανήκει στους καλύτερους μουσικούς της γενιάς του
50.63% (81)

είναι αξιόλογος, αλλά θα έπρεπε να ηχογραφεί με μικρότερη συχνότητα
15.63% (25)

κάποτε ήταν πρωτοπόρος, αλλά πλέον τίποτα το ιδιαίτερο
11.25% (18 )

είναι υπερεκτιμημένος
22.50% (36)[/B]

πολλα γελια.

Που υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν την ίδια άποψη με σένα?

η απαντηση στην ερωτηση σου βρισκεται εδω.

IEM (Incredible Expanding Mindfuck) - Complete I.E.M. Box Set

μην τα θες ολα μασημενα , σε ενα ΝΑΙ/ΟΧΙ …

και πάλι δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. btw πότε πρόλαβες να το ακούσεις να το εμπεδώσεις κτλ? εδώ γράφεις οτι δεν το έχεις κατεβάσει καν.

Εγώ αυτό εδώ περιμένω αλλά δεν υπάρχει πουθενά στο internet

Continuum Recyclings Volume 2

ελα σε πειραζω (αλλα ακουγοντας το ΙΕΜ box-set, το δημοψηφισμα μου φαινεται ακομα πιο αστειο…)

το κατεβασα(flac 100%log/cue) χθες
μολις ακουσα το An Escalator to Christmas
και γαμει (δεν ειναι final frontier πουναι δυσκολο ακουσμα) :wink:

τωρα μπηκε το Arcadia Son και επονται τα αλλα 2

The Continuum Recyclings Volume Two is a vinyl only release

γι’αυτο δεν υπαρχει πουθενα.δεν παιζει cd αρα μονη ελπιδα ειναι κανα vinyl rip (αν το ριπαρει καποιος κ το ‘ανεβασει’.που αν σκεφτεις οτι ειναι μολις 500 αντιτυπα…μου ακουγεται ζορικο)

απο κει που κατεβαζω παντως δεν υπαρχει (αμα δεν υπαρχει εκει, λογικα δεν θα υπαρχει πουθενα…αν το δω θα σου πω)

EDIT :

ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ? ΛΕΕΙ ΤΠΤ ?

Steven Wilson - Unreleased Electronic Music Vol. 1

στα ράφια ξανά…για όποιον ενδιαφέρεται…εγώ που δεν ήμουν απο τους 20.000 τυχερούς,τρίβω τα χέρια μου :slight_smile:

ποτε θα κανει κανα 90s-only tour ρε πστ μου να θυμηθουμε επικες στιγμες…:frowning:

εβλεπα τα σετλιστ του αυγουστου στο usa, ευκολα τα πιο ΧΑΛΙΑ setlists της τελευταιας 15ετιας

(τεσπα αγαπαμε στηβ , απλα δεν θα του σκασουμε την 40αρα νεξτ γουικ)

rip θα πας PT ?

Θα ήθελα να πάω αλλά δεν παίζουν φράγκα.

ΠΟΤΕ! :stuck_out_tongue:

Ίσως σε άλλα δέκα χρόνια για ορισμένες συναυλίες.
Αλλά όπως είναι τώρα τα πράγματα και με τα αριστουργήματα που έβγαλε την περασμένη δεκαετία δεν τον παίρνει να το κάνει…

εε αυτο το χε παρει η κοπελα μου απο το metropolis
πριν κατι χρονια

εχει κομματαρες μεσα!!!

Ευτυχώς που οι Wilson & Co. κοιτάνε να παίζουν συνέχεια καινούριο υλικό για να μη βαριέται ο κόσμος.

Τα '90s έχουν περάσει ανεπιστρεπτί για τους Porcupine Tree. Αυτή είναι μια αλήθεια που είτε την αποδέχεσαι και περνάς καλά (αν σου αρέσει η 00’s φάση), είτε μένεις κολλημένος στο παρελθόν και ελπίζεις σε μια oldies περιοδεία (χλωμό προς το παρόν, όταν γεράσουν το βλέπουμε).

Εν κατακλείδι, προτιμώ τη φόρμουλα νέος δίσκος + γνωστά + 2-3 παλιά στα setlist από το να ακούω τα ίδια και τα ίδια.

(Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι στα DVD που βγάλανε, υπάρχει ένα κοινό τραγούδι.)

ωραια συνεντευξη στην αρχικη σελιδα :thumbup:

"Ίσως παίξουμε και παλαιότερα μας κομμάτια, καθώς ξέρουμε ότι υπάρχει κόσμος που μας ακολουθεί πολλά χρόνια εδώ στην Ελλάδα, από την εποχή του “Signify” σχεδόν. "

επισης, τον αγαπαω :roll:

1. “Το mp3 είναι μια «φτωχή» φωτοτυπία ενός τραγουδιού, ενός masterpiece. Δε μπορώ π.χ. να διανοηθώ να ακούσω το “Dark Side Of The Moon” από mp3 player.”
2. “Είμαι μεγάλος fan σουρεαλιστικών ταινιών και σκηνοθετών, όπως ο David Lynch.”
3. “Ένα από τα αγαπημένα μου soundtracks πάντως είναι αυτό της ταινίας “The Virgin Suicides”, το οποίο έχουν επιμεληθεί οι Air”

Δεν εχει ακουσει ΒΙΝΥΛ ΡΙΠ και λεει και καμια μαλακια,μη δινεις σημασια.

τι σχεση εχουν τα βινυλ ριπς με τα mp3 ?

οση και τα μηλα με το κοκορετσι.