Porcupine Tree

Πω πω.Μου κανες τη μουρη κρεας.Κλαψε γοερα απο συγκινηση τωρα.

Εκανες και εντιτ βλεπω…:lol:

Ο,τι πεις μαν.:wink:

το edit to εκανα πριν δω την οποια απαντηση σου

γιατι σκεφτηκα οτι δεν χρειαζεται να καθομαι και εγω να στην λεω σαν 15χρονος βλακας

οταν με το καλο ξεκολλησεις το κεφαλι σου , ισως κανουμε καμια ουσιαστικη συνομιλια εδω μεσα

γεια σου μαν :wink:

γιατι σκεφτηκα οτι δεν χρειαζεται να καθομαι και εγω να στην λεω σαν 15χρονος βλακας

Και να θελες να μου την πεις,δεν παιζει,οποτε ναι δε χρειαζεται να προσπαθεις να μου την πεις σαν βλακας.

οταν με το καλο ξεκολλησεις το κεφαλι σου , ισως κανουμε καμια ουσιαστικη συνομιλια εδω μεσα

Αυτο ακριβως σκεφτομαι καθε φορα που πεφτω πανω σε ποστ σου.:wink:

γεια σου και σενα.:bye:

Commercial Break: My own mail order company Headphone Dust have got the 2LP marbled vinyl edition of In Absentia back in stock - not too many of these left, and not sure if we will get it again (it’s limited to only 1,500). Insurgentes 2LP also back in stock. The IEM and Cover Version box sets are now sold out, but we think that Ton…eFloat might have a few IEM sets left on their mail order site, and the Cover Version CD singles are still available individually. That is except for CV6 which is completely gone, and now only available as part of the CV5+6 7 inch vinyl pairing, but that’s also limited - still following this?! Oh, also got the digibook CD edition of PT’s Recordings - as cheap as we could make it, can’t compete with Amazon, but then who can (Play.com maybe). But at least you know if you buy from us you are buying direct from the “artistes”. Finally, there’s 2 copies left of the split Fear Falls Burning / Bass Communion 7 inch. OK, commercial over.

Facebook post του Steven Wilson χθες.


http://www.swhq.co.uk/headphone_dust_mailorder.cfm

σε περίπτωση που δεν το πήρατε χαμπάρι,

http://www.rocking.gr/tributes/Porcupine_Tree_15_pragmata_pou_isws_den_kserate_gia_autous_kai_ena_pou_de_tha_mathete_pote/8071/

να πω κ εγω την καμμενια μου :stuck_out_tongue:

σε 2 κομματια τους , ο wilson κανει aμεσες αναφορες σε 2 πολυ μεγαλες μπαντες της εποχης μας.Ποια ειναι τα κομματια κ ποιες οι μπαντες ?

[SPOILER]Pure Narcotic - Radiohead ( You keep me hating, You keep me listening to 'The Bends)

Fear Of A Blank Planet - Pearl Jam (My friend says he wants to die/He’s in a band,they sound like Pearl Jam/Their clothes are all black/The music is crap )[/SPOILER]

Eπίσης στο Incident -δεν θυμάμαι σε ποιό κομμάτι αλλά σίγουρα κάποιος φανμπόης θα με συμπληρώσει- κάνει την αναφορά σε δύο μεγάλους δίσκους των 60’s:

“I was born in '67,
the year of Sgt. Pepper and are you experienced?”
8)

Time flies

Φανμπόης:D

Ωραίος!
Ευχαριστώ! :slight_smile:

o patrick ανεβασε κορυφαιο ριπ για signify 8O8O8O

(θεος ο πατρικ…)

οσοι το θελετε , pm me 8)

εχουμε κανενα εδω που γουσταρει τρελα το signify ?

πειτε παιζει λογος κ δωρακι

Eγώ,αλλά οκ με έφτιαξες:)

Ήταν το πρώτο που άκουσα από Porcupine Tree πριν από αρκετά χρόνια, διαβάζοντας τον Κισατζεκιάν στο Hammer να τους εξυμνεί σε κάθε ευκαιρία. Αυτό ήταν, από τότε κόλλησα και τους παρακολουθώ από κοντά.

Προσωπικά, το θεωρώ το ορόσημο ανάμεσα στην περίοδο της ψυχεδέλειας και του τζαμαρίσματος και στην περίοδο που προσπαθούν να γράψουν τραγούδια με τη συμβατική έννοια του όρου.

johnny tell us what (s)he won … pm :wink:

Thanks! :wink:

Μετά την συναυλία δηλώνω μεγάλος φαν. Έχω ακούσει πολλές φορές In Absentia, Lightbulb Sun, Fear of a Blank Planet και πρόσφατα The Incident λόγο συναυλίας, αλλά και το The Sky Moves Sideways. Νταξ μεγάλη διαφορά του “The Sky…” με τα υπόλοιπα που έχω ακούσει, αλλά αγαπάμε.

Μουσική, στίχοι, συνθέσεις τα πάντα όλα τέλεια. Απίστευτος μουσικός ο Wilson πραγματικά. Οι PT είναι από τις μπάντες που με το πρώτο άκουσμα καταλαβαίνεις ότι δεν παίζει να έχουν κάνει κάτι λιγότερο από καλό.
Τo “The Incident” αν και έχω ακούσει όχι και τα καλύτερα, το βρήκα αρκετά καλό, σίγουρα δεν παίζει σύγκριση με τα υπόλοιπα, αλλά είναι ένα ωραία κεφάλαιο στο όνομα Porcupine Tree.

Ακουω το remastered εκδοση του Recordings

Υποτιθεται οτι ειναι ενα απλο αλμπουμ με B-sides απο τις ηχογραφησεις των stupid dream/lightbulb sun

και το αλμπουμ ‘σκοτωνει’ το 98% των ‘ροκ’ αλμπουμ εκει εξω

Ποσο θεος εισαι ρε στηβεν ? Πες μας.Ποσο ?

Επισης κλαιμε με αυτα που διαβασαμε στο επισημο twitter τους για την εμφανιση τους στην ΝΥ

[B]On our way to New York for a few days rehearsing [SIZE=“3”]vintage 90’s PT material[/SIZE] to play during [SIZE=“3”]one half of the show[/SIZE] at Radio City on Friday.

Showtime for Radio City show tomorrow is [SIZE=“3”]8-11pm[/SIZE]. Doors are at 7pm. There is some cool exclusive merchandise for the event.

[SIZE=“3”]Special Radio City shirt[/SIZE], and a new Recordings cover artwork shirt will be on sale tomorrow.
[/B]

Κωλοφαρδοι Νεουορκεζοι…:frowning:

14/10 στο Royal Albert Hall του Λονδίνου. Προλαβαίνεις! :wink:

Mας το ειχε πει ο Wilson στην συνεντευξη πριν 3 εβδομαδες, εφαγε σκονη το twitter:p

I hate to rain on your parade, αλλά είναι γνωστό εδώ και κάτι μήνες ότι η περιοδεία του Incident θα τελειώσει με τη συναυλία στη Νέα Υόρκη και το Λονδίνο, όπου θα παίξουν ένα τρίωρο (και κάτι ψιλά), με ένα μεγάλο μέρος του setlist να αποτελείται από τραγούδια της pro-In Absentia εποχής! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: