Poser/Glam/Sleaze/Hair metal

ναι εδω και πολυ καιρο εχω κολλησει ποζεριτιδα…καποια ψυχη με κολλησε βασικα χμ…εκει που καποτε το σνομπαρα ξανασυστηθηκα με τους cinderella και εγινε η ζημια…γουσταρω πολυ αυτο το ειδος…εδω λεω να συζηταμε για ποζερ μπαντες να προτινουμε δισκους κτλ…ετσι ωστε να βρουμε καποιοι απο μας μικρα ξεχασμενα διαμαντακια του ειδους και να βοηθηθουμε…:stuck_out_tongue:
οι πολυ ψαγμενοι του ειδους ας βοηθησουν…

τι εχτε να πειτε για μπντες οπως οι
steelheart

warrant

vixen

whitelion

winger

LA guns

αλλα και για αλλες μπαντες του χωρου γενικα…
οποιος δεν εχει ορεξη να ασχοληθει ας μην κοροιδευει τα…παιδια…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν το πάω μία αυτό το είδος, οι μόνες μπάντες που μου κάνουν κάτι είναι οι Dokken, W.A.S.P., Poison ορισμένες φορές και τέλος, αν πιάνονται, Guns `N Roses.

Δεν προβλέπω καλά πράγματα για την εξέλιξη του τόπικ,ροκιν μόνστερ.:stuck_out_tongue: :smiley:

Αν θές μερικές δικές μου προτάσεις(δλδ ότι έχω ακούσει από 1 φίλο,εγώ το μισώ σχεδόν το είδος)
θα σου πρότεινα τα εξής γκρούπ:

Hanoi Rocks
Rose Tatoo
Slaughter
Tesla

μην ζητήσεις κι άλλα γιατί ούτε τα ονόματα αυτόν δεν είμαι σίγουρος ότι έχω γράψει σωστά.:lol:

Δεν έχω ιδέα από τα όχι και τόσο γνωστά, αλλά και μόνο οι WASP αρκούν (αν ανήκουν σ’ αυτές τις κατηγορίες)
:band:

Και μενα οι Wasp ειναι οι αγαπημενοι μου απο το ειδος!
Αρκετα καλοι και μου αρεσουν ειναι και οι Steelheart που ανεφερες!

Επισης τα πρωτα των PanterA ειναι στο υφος αλλα δεν τα εχω πολυ ακουσει!

οι κατηγοριες αυτες παντα μου εφερναν αναγουλα, αλλα δεν ειναι μυστικο οτι πολλοι ξεκινησαν απο αυτα η τα ασπαστηκαν σε καποια φαση της καριερας τους.

το ξερω οτι οι παντερα ξεκινησαν σαν ποζεραδες…
βασικα δεν περιμενω να γραφτουν πολλες σελιδες σε αυτο το τοπικ…απλα ρε παιδι μου οποιος θελει ας λεει τη γνωμη του…
παντως το ποζερ ειναι πολυ υποτιμημενο ειδος μουσικης…οι περισσοτροι το αποριπτουν ισως λογω της εμφανισης των συγροτηματων ειτε λογω του οτι μερικα συγκροτηματα το φερνουν ωρες ωρες προς το ποπ…παντως εχουν γραγτει τραγουδαρες στο ειδος αυτο…πααααρα πολλες μαλιστα…

και γω τα σνομπαρα μικρος,αλλα τωρα κανω τρελο κεφι!!!
καποιες μπαντες σε τετοιο στυλ,αλλες περισσοτερο hard rock αλλες λιγοτερο, ειναι:

danger danger
ο πρωτος δισκος του Labrie.winter rose λεγονταν και το ομωνυμο αλμπουμ με την υπερκομματαρα I’ve Never Fall In Love Again!!!
Treat
Swedish Erotica
The Great White
τα μετεπειτα αλμπουμ των blackfoot
νταξ slippery when wet απο bon jovi
TNT
Def Leppard
Warrant

αυτα προς το παρον

Είδος poser, glam, hair metal δεν υπάρχει. Αυτοί ειναι χαρακτηρίσμοί τους οποίους προσέδωσαν διάφοροι της εποχής (και η “κληρονομιά” συνεχίστηκε) σε κάποιες μπάντες λόγω του image τους. Hard Rock είναι όλες αυτές οι μπάντες. Ενώ μπάντες όπως οι Twisted Sister, W.A.S.P λόγω του image τους έλαβαν τον ίδιο χαρακτηρισμό, ενώ μουσικά στρέφονται στο heavy metal.

εχεις απολυτο δικιο…ετσι ακριβως ειναι…απλα να καταλαβαινομαστε…

Hanoi Rocks(καινούργιο album τον Σεπτέμβρη και πολύ καλό το νέο single “Fashion”:slight_smile: αλλά μέχρι τότε τσέκαρε και παλιότερες κυκλοφορίες,προτείνω ανεπιφύλακτα το “Self Destruction Blues”

Pretty Boy Floyd-αν σου αρέσουν Motley Crue και Poison τότε τσέκαρε κι αυτούς

Επίσης Tigertailz,Alleycat Scratch,Dogs’D’Amour,Hardcore Superstar

Britny Fox βεβαίως βεβαίως…

Roxy πως και δεν τους ανέφερες;

:oops: Νόμιζα ότι είχαν αναφερθεί ήδη:?

Μ’αρεσουν πολυ Skid Row,Def Leppard,Guns 'N Roses.Γενικα ωραιο ειδος.

Γενικα συχαινομαι αυτα τα ειδη που ανεφερες , ειναι αισχρα , χωρις λιγο συναισθημα και ολο τα ιδια και τα ιδια . Οι στιχοι ειναι κατα το 95% κλαψωνουνικοι και σεξιστικοι με κακογουστο τρόπο γιατι και σε αλλα ειδη γραφουν για γυναικες και για sex αλλα το γραφουν πετυχημενα ( βλεπε Lemon Song απο Zeppelin) , για τη μουσικη ας το αφησουμε καλυτερα, δν εχουν να διξουν τπτ προσωπικο γιατι ολα αυτα (και η Disco) στα 80’s ηταν στη μοδα οπως ειναι τωρα ας πουμε η Britney Spears (η πως σκατα γραφετε αυτο) και γινόταν μαζικη παραγωγή . 8)

Για τους Dream Theater τι γνώμη έχετε ρε παιδιά; ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ…

Ε όχι και να μπαίνει ο κάθε τυχαίος και να γράφει ό,τι θέλει! Σ αρέσει τώρα, ε? ε?:lol:

λολ.-

Αφου ρε αρχοντα μπλεξαν τους W.A.S.P. στο θεμα του συγκεκριμενου post καλα κανεις κι εσυ και γραφεις για τους Dream Theater…!!! Ξεφραγκο αμπελι εχει καταντησει το forum οποτε ο καθενας οτι του κατεβει το γραφει…!!! Κουτσοι, στραβοι στον Αγ.Παντελεημονα!!! Καλα κρασααααααααα ρεεεεεεεεε!!!

Eλπιζω να μην αναφερεσαι σε μενα ( ουτε οι Theater μου αρεσουν παντως).

όχι φίλος. Don’t worry. Timoros friend.:wink: