Poser/Glam/Sleaze/Hair metal

Ακομη κι αν έγιναν πιο εμπορικοί ΔΕΝ ταιριάζουν στο θρεντ! Τώρα, για τη σύγκριση με Λεψ μη δουλευόμαστε… Οι Λεψ είχαν παντα το εμπορικό στοιχείο!

Καλά είναι με το σπαμ ε?:wink:

Αν γουστάρεις να σπαμάρεις δικό σου πρόβλημα, αν την βρίσκεις γιατί όχι. Δες το επιχείρημα σου8O

Ξέχνα το τι γράφω εγώ, σου έκανα copy paiste άλλα reviews, υπάρχουν άλλα τόσα στο Internet να τσεκάρεις.

Καλό θα ήταν να αγόραζες και τα cd τους για να έχεις πιο ολοκληρωμένη άποψη, γιατί από ότι κατάλαβα…:-({|=

[SIZE=“2”]Καλά Spam[/SIZE]

Ωραία συμπεράσματα βγάζεις ρε παίχτη!:smiley:

Μια χαρά βγάζω…

Στο thread με τη χειρότερη φωνή

Leris:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι λένε φωνάρα τον Axl… Εγώ τον βρίσκω μέτριο…
Ο Klaus Meine είναι ο μόνος λόγος που ποτέ δεν θ’ άκουγα Scorpions…
Ο Udo παρότι δεν έχει καλή φωνή με πορώνει ανελέητα…
Τι λέτε για το Rotten; Δεν είναι ΧΑΛΙΑ;

:lol:

Το πρόβλημα εδώ πού είναι?

Το σπαμ του σπαμ τω σπαμ το σπαμ ω σπαμ…

δεν είναι το κατάλληλο θρεντ για διαγωνισμό σπαμιν.Επί του θέματος παρακαλώ.

Μου αρέσει πάντως που είχες παράπονο για τα post μου. Βλέπω στα άλλα thread με κυκλοφορίες post που δεν έχουν καν χρονολογία δίσκου ή κάποιο link για να καταλάβεις τι ακριβώς παίζεται. Τα περισσότερα είναι με μια
γραμμή και η πλάκα είναι πολλά δικά μου φτάνουν τις 3-4 γραμμές σε αρκετές περιπτώσεις:)

Επιέλους κάποιος να βάλει τάξη!:smiley: Μετζιτέτοιε περασμένα ξεχασμένα ε? Απλά δε θέλω να χω εχθρούς στο φόρουμ… Μια οικογένεια είμαστε!

Κι επίσης,αγαπητέ metzikof,τα παιδιά έχουν ένα δίκιο σχετικά με την ποσότητα των albums που ποστάρεις.Δικαίωμά σου βέβαια και είναι καλό να δίνεις τόσες επιλογές σε κάποιον για να ψαχτεί με κάποιο group,αλλά παράλληλα κάπου χάνεται μέσα σε τόσα ονόματα και σε τόσες προτάσεις.Αν του πεις “τσέκαρε αυτά τα 5 albums” θα τα τσεκάρει.Εσύ όμως ουσιαστικά του λες “τσέκαρε αυτά τα 200 albums”.Δεν είναι κακό,αλλά ο άλλος κάπου χάνεται.:slight_smile:
Οι Great White μπορεί να μην ανήκουν με αυστηρά κριτήρια στο poser/glam κλπ αλλά έχουν θέση σε αυτό το θρεντ,σίγουρα.:wink:
Συνεχίστε τις όμορφες μουσικές “διαφωνίες” και μη σπαμάρετε,ποστάρει που ποστάρει 30 albums τη βδομάδα ο metzikof:p

Σωστά όλα αυτά, αλλά για δες πόσες προτάσεις γίνονται στο alternative ή ακόμα και σε άλλα thread.

Γιατί μόνο στο συγκεκριμένο thread να υπάρχει γκρίνια? Επίσης υπάρχουν ειδικές επανακυκλοφορίες ή ειδικές

εκδόσεις που κανένα site δεν αναφέρει και είναι κρίμα. Κάποια album είναι ήδη πολύ γνωστά και σε ορισμένες

περιπτώσεις αναφέρω μόνο την επανέκδοση π.χ στους Bonfire. Αν είναι να αναφέρουμε 5 album κλείστε το

thread, γιατί να υπάρχει? :wink:

Έτσι και δεν καθόμουνα να ποστάρω albums, το thread θα είχε ξεχαστεί αφού κανείς δεν ασχολείται

πλην του rockin monster.

Giati zileyoun tous AORopozerades pou einai agapisiarides, oi ksenerotoi. Metzi postare like a machine gun, panta tetoi polemo dexomaste, min masas 8)

Μπα, θα κάνω καιρό να ποστάρω album, να δω που θα καταλήξει το thread :–

Metzi eisai neos edo. Gi ayto pareksigisai. Rikse prama kai min masas. AOROPOZERIA FOREVER KAI SE OPOION ARESEI!!! 8)

Δεν εννοώ 5 album συνολικά,παράδειγμα ήταν για να καταλάβεις ότι ο άλλος χάνεται,μπερδεύεται και τελικά δεν τσεκάρει κανένα:wink:
Φυσικά και μπορείς να συνεχίσεις να ποστάρεις με το…δαιμονισμένο σου ρυθμό.:slight_smile:
Η “κατηγορία” την οποία υπηρετείς (σαν συντάκτη hammer ήταν αυτό:lol: ) ενδιαφέρει λιγότερα άτομα και στο φόρουμ και γενικότερα στη μουσική σκηνή,για αυτό το λόγο κάνουν και μπαμ τα πολλά albums.
Είναι όμορφο να μπορεί και ο άλλος με λίγο ψάξιμο να βρει κάτι που έχεις ποστάρει:)

Yπάρχει αναποδιά. Αντί να σου λένε πόσταρε για να γουστάρουμε, σου λένε το ανάποδο :lol:

No problem 8)

Εδώ συμφωνούμε απολύτως! Θα καλμάρω :smiley:

Επειδή εγώ δεν είμαι moderator για να είμαι “υποχρωμένος” να το παίζω ευγενικός και ότι δεν τρέχει τίποτα, ας πώ τα πράγματα με το όνομά τους, γιατί πάνε να μας την πουν και από πάνω…

Η όλη φάση άρχισε επειδή είπα ότι δεν θεωρώ σωστό να ποστάρονται μέτριοι δίσκοι!
Προσοχή: Όταν κάποιος ποστάρει ένα album δεν έχει καμία σημασία αν ένας άλλος ή 1000 άλλοι δεν το βρίσκουν καλό! Από την στιγμή που ο ποσταδόρος το θεωρεί καλό, τελείωσε!
Θα το σχολιάσουν, αλλά ως εκεί!
Όταν όμως ο user ποστάρει albums που τα βρίσκει και ο ίδιος μέτρια, για μένα είναι απαράδεκτο! [-X
Λες και έχουν ποσταριστεί όλοι οι κορυφαίοι και όλοι οι πολύ καλοί δίσκοι του είδους και επειδή δεν υπάρχει κάτι άλλο, ας βάλουμε και μέτριους! #-o

Και από αυτό, παρεξηγήθηκε επιτόπου ο metzi και άρχισε να μειώνει κάποια albums στα οποία αναφέρθηκα εκείνη την μέρα!

Και κάθε μέρα πιανόταν από το ίδιο πόστ και επαναλαμβανόταν… #-o

Εντάξει, ρε μεγάλε το καταλάβαμε ότι παρεξηγήθηκες και θες να θάψεις δικές μου προτάσεις! :wink:


Και πάμε στον λόγο τον οποίο κάνω αυτό το ποστ, γιατί όταν δεν έχει κάποιος ολοκληρωμένη οπτική, καλό είναι να μην μιλάει! :wink:

Μόνο άκυρο δεν ήταν το σχόλιο! :wink:

Δεν είχα σκοπό να τα πω, αλλά εκεί που φτάσαμε πρέπει!
Άκου λοιπόν πώς έχουν τα πράγματα!

Από μέσα Δεκεμβρίου και κυρίως τον Ιανουάριο είχε συζητηθεί αρκετά το θέμα αυτό, από αρκετά άτομα του forum, σε διαφορετικές φάσεις (meetings, lives κ.τ.λ.)

Ήταν αποδοχή όλων ότι με τέτοιο ρυθμό δεν βοηθάς να μάθει κάποιος ένα album που δεν ξέρει, αλλά απλά πετάς 30 - 40 δίσκους την εβδομάδα, αδιαφορώντας αν κάποιος θα βγάλει άκρη από όλα αυτά!

Δεν υπάρχει ανθρώπινο ον που μπορεί να τσακάρει τόσα πολλά albums μέσα σε μια εβδομάδα!
Αν φυσικά σε ενδιέφερε αυτό!
Αλλά όταν την επόμενη γινόταν ξανά το ίδιο, μια “ξεπέτα” προτάσεων δίνοντας ένα εξώφυλλο, ένα link στο youtube και λέγοντας “φοβερό hard rock με δυνατές κιθάρες” και αυτό για κάθε ένα από τους δεκάδες δίσκους, τότε ΝΑΙ, ΚΑΙ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΜΠΑΛΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ!!! :wink:

Kαι άκου και αυτό!
Μέχρι και modarator μου είπε “Πες στον metzi, να χαλαρώσει λίγο τον ρυθμό ποσταρίσματος, γιατί έτσι χάνεται η μπάλα και το ενδιαφέρον”!
Προσοχή: Μου το είπε με εντελώς φιλική διάθεση, μην το παρεξηγήσεις και αυτό! :wink:
Το θέμα είναι ότι εγώ είχα απαντήσει: "άστο καλύτερα, γιατί μπορεί και να το παρεξηγήσει! Ίσως το καταλάβει μόνος του και ελλατώσει, αυξάνοντας τα ποιοτικά posts! "

Άρα, μόνο άκυρο σχόλιο δεν ήταν!!!
Απλά εσύ δεν το είχες καταλάβει!


Εσύ ακούς μόνο hard rock (ίσως και pop), εγώ από την άλλη ακούω από hard rock μέχρι black, οπότε η δική μου ολοκληρωμένη αποψη προέρχεται από τον χώρο στο σύνολό του!
Με άλλα λόγια, όταν θα θεωρήσω κάποιο album, “δισκάρα”, θα είναι δισκάρα που μπορεί να σταθεί άνετα μόνη της στο δύνολο της δισκογραφίας του σκληρού ήχου, ενώ κάποιος που ακούει εντελώς μονόπλευρα, καταλήγει να του αρέσουν τα περισσότερα, γιατί δεν έχει και πολλά διαφορετικά κριτήρια για να κρίνει!

Δεν θέλω ΠΟΤΕ να φτάσω στο σημείο να μου αρέσει το κάθε τι που αρέσει σε σενα! [-X

Αυτό είναι μέγιστο λάθος!
Σε forum γράφεις, όλα χρίζουν ανάλυσης!

Και γιατί πρέπει να μας νοιάζει τί κάνουν στα άλλα threads;

Και για εκείνα και για αυτό εδώ, ισχύει ή πρέπει να ισχύει ένα post να έχει τέτοια ανάλυση ώστε να σε πείσει να ασχοληθείς μαζί με κάποιο album! Αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα!
Τις 2 σειρές που γράφεις τις θεωρείς πολλές, επειδή άλλοι βαριούνται απίστευτα ή δεν έχουν λέγειν ή έστω δεν έχουν ελεύθερο χρόνο και απλά πετάνε ένα τίτλο;
Πρέπει οπωσδήποτε να συγκρίνουμε με κάτι χειρότερο, ώστε να νομίζουμε ότι εμείς έιμαστε σε καλό δρόμο;

Ενώ τώρα, ασχολήθηκαν πολλοί παραπάνω… Μήπως δεν φταίνε πάντα οι άλλοι;

Έχει τόση σημασία, αν ένα thread είναι ψηλά ή χαμήλά;

δεν βολέυει - η μη ιεαραρχημένη και αλφαβητικά ταξινομημένη μορφή ένος θρεντη την εποπτία δίσκων που έχουν ποσταριστεί. το θέμα είναι να μην τρωγόμαστε και μεταξυ μας. Εγώ θεωρώ ακυρα αλλα πραγματα και σχόλια αλλά προς το παρον θα σιωπήσω.

Καταρχάς ποιος είναι αυτός που κρίνει ποιο είναι καλό album ή όχι? Αν κάτι το γουστάρεις καλώς, αν όχι δεν

ασχολείσαι καν. Έκανες τόση βαβούρα επειδή είπα για δύο-τρία album που πόσταρα ότι δεν είναι και ότι καλύτερο?

Αφού πιστεύεις ότι ακούς λίγο από όλα, πάρε από το κάθε είδος τα 20 καλύτερα και μην ασχολείσαι άλλο. Που

ξέρεις εσύ τι μουσικά ακούσματα εγώ και τι σε νοιάζει??? :-k Αυτά που ανέφερες εσύ ως καλά δεν είναι εντελώς χάλια

απλά δεν μπορείς να θάβεις κλασικές κυκλοφορίες και μετά να λες άκου τα σημερινά, τα οποία όσο καλά και αν είναι δεν φτάνουν τα παλιά μεγαλεία (με λίγες εξαιρέσεις 5 με 6 group).

Στο πως κρίνω ένα album είμαι πολύ αυστηρός, πιστεψέ με. Τα δύο - τρία που έχω αναφέρει μέτρια, σε άλλα site

για παράδειγμα στο heavy harmonies, οι ίδιοι οι αναγνώστες τα θεωρούν δισκάρες!

Αν απλά έλεγες κάτι δεν μου αρέσει, έκανες κάποια σύγκριση δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Εσύ απλά έκανες ένα post μετά από καιρό, έθαψες τα πάντα και χωρίς full γνώση.

Φαντάσου να έμπαινα στο thread με τα heavy- power(όπου έχω περίπου ένα 30% γνώση) και να έλεγα στον aki γιατί ποστάρεις συνέχεια(που καλά κάνει το παιδί) , έχω τα βασικά - άρα τα υπόλοιπα είναι σαβούρα. Ή να βάλω χέρι στον Μάνο87 και στον Dazmaniak επειδή ποστάρουν συνέχεια στο alternative γιατί δεν μπορώ να τους ακολουθήσω.

Εδιτ: Μέχρι το Δεκέμβριο έιχα κάνει πολύ λίγα posts πάνω σε albums άραγε αυτό που λες δεν ισχύει. Από το Γενάρη και μετά έκανα πάρα πολλά!

Και ξέρεις ότι δεν έχω πρόβλημα μαζί σου, απλά μου την σπάει όταν βγάζεις κάποια συμπεράσματα για μένα χωρίς να με ξέρεις καλά καλά. Ούτε πήγα να μειώσω τα album που ανέφερες, σου ανέφερα το λόγο πιο πανω.

Να μας πεις τη γνώμη σου για οτιδήποτε και να προτείνεις και albums:D