Poser/Glam/Sleaze/Hair metal

κάντε μια προσπάθεια να δείτε τι λέει ο καθένας όμως; μέιντεν το να αναφερθούν και καναδυο άλμπουμς “του συρμού” δεν έγινε και τίποτα, πιθανότατα να υπάρχουν άτομα που ψάχνουν σε βάθος και μπορούν ενημερωθούν. από την άλλη, μέτζικοφ, αυτό που κάνεις, για την πλειονότητα τουλάχιστον, είναι άβολο. και βασικά, όχι μόνο για τους άλλους, αλλά ουσιαστικά και για τον δικό σου κόπο, αφού με τόσα που ποστάρεις, τα περισσότερα φεύγουν έτσι, χωρίς να δώσει κανείς σχεδόν σημασία. θα μου πεις φόρουμ είναι, τα ποστς δε χάνονται και μπορούν να ανατρέξουν σε αυτά όποτε θελήσουν, αλλά θα σου πω κι εγώ… ναι, φόρουμ είναι και επειδή αυτό σημαίνει χώρος συζήτησης, το δικό σου μοντέλο ποσταρίσματος δεν την προωθεί :slight_smile:

μπορείς κάλλιστα να μειώσεις τον ρυθμό των προτάσεων, έτσι και περισσότερο θα εμβαθύνεις σε αυτά που προτείνεις και περισσότερο θα μπορέσεις να πληροφορήσεις τους υπόλοιπους για τους δίσκους που γράφεις. στην τελική, δεν σε κυνηγάει κανένας:p

Metzi emena tha akous oxi tous palio metallades Eagle - Maiden :stuck_out_tongue: Einai baltoi na mas kanoun polemo sto leo…Mporeis na akous kai ton Karja an ekferei gnomi.

Pare paradeigma ton Maiden1979 (aka Mitsos). Einai fanatikos ton G ‘n’ R oi opoioi teleiosan tin mousiki tou thread. Meta irthan oi Nirvana etc kai mpike i tafoplaka apo tis diskografikes. Mitsara den se pairnei na diafoniseis. Mathe istoria an diafoneis. Oi G’n’R itan o doureios ippos kai den tha to sizitiso kan :stuck_out_tongue: Ase pou tha gyrisei ola ta metalladika festival tis Eyropis…Tou elega na tou deikso ta katatopia perisi sto Rocklahoma kai sfyrize adiafora H LINATSA!

O Eagle apo tin alli akouei kati tyxarpastous onomati Dare. Flouflis diladi…Parton ena kai bara ton allo. :lol:

MAGKES STAMATATE TO EDO KAI MILHSTE GIA MUSIC…PLEASE. TO KSERO O AYNANISMOS EINAI PIO DELEASTIKOS ALLA…

PS: H omigyri kserei poso tin goustaro giayto epitrepetai na po mia koubenta parapano. Ayta apo mena. Cheers.

εγω παντως δεν βρισκω κακο το οτι εχει ποσταρει ο μετζι τοσους δισκους…δεν νομιζω οτι πανε χαμενα ρε…οποιος ενδιαφερεται πραγματικα για το ειδος μπορει σιγα σιγα να τα ψαξει ολα αυτα…και το γεγονος οτι μερικα και ο ιδιος τα θεωρει ισως μετρια δεν ειναι επισης κακο διοτι ενας αλλος με τα γουστα τα δικα του ισως τα βρει καλα…οκ ενταξει…ισως μετα απο ενα σημειο χαθηκε η ουσια και δεν γινοταν συζητηση οπως στις αρχες του θρεντ, αλλα οντως αν δεν υπηρχαν ατομα να ασχοληθουν και θα το ειχε φαει η μαρμαγκα το τοπικ…τουλαχιστον ετσι εγω…συνεχισα να ασχολουμαι:p

Metzikof ειναι πολυ περισσοτεροι εδω μεσα που γουσταρουν το συγκεκριμενο ειδος (μεσα σ’αυτους και εγω) αλλα δεν γινεται να παρακολουθουν και να συμμετεχουν στο τοπικ ετσι οπως ειναι. Επισης περι φιλτραρισματος. Εχεις ποσταρει καμμια 400αρια/500αρια αλμπους. Ε, λοιπον σε καμμια χρονοδιασταση δεν παιζει να ειναι εστω και η πλειοψηφια τους ανω του μετριου. Πως να το κανουμε. Εγω βλεποντας 10 φορτηγα και 5 τανκερ σε αλμπουμ δεν προκειτε καν να χασω χρονο να τα ψαξω. Τοσο απλα.

Για πλάκα είναι άνω του μετρίου :wink: , και τα περισσότερα είναι κλασικά για το είδος. Έχω ποστάρει γύρω στα 100, και

λίγα είναι:lol: :lol: :lol: 'Ασε τις χρονοδιαστάσεις και ψάχτα και θα με θυμηθείς εάν όντως σου αρέσει το

συγκεκριμένο είδος. Απλά όλα αυτά τα album είναι γι ’ αυτούς που ακούν το είδος και όχι γι ’ αυτούς που ασχολούνται επιφανειακά.

ενα φιλαρακι πηρε το καινουριο χαμμερ που ειχε αφιερωμα γκλαμ…
πολυ ρηχο…το μονο που αξιζε ηταν οι συνεντευξεις του tracii guns του bolan και του κιθαριστα των faster pussycat(δεν θυμαμαι ονομα…πως τον λενε ρε metzikof)…

Η επανέκδοση του είναι πραγματικά απ’ιστευτη. Όντως είναι σαν μικρό βινύλιο και η παραγωγή σκέτος δυναμίτης! Γαμώ.

Tώρα το είδα #-o , θα λες τον Bret Muscat λογικά (νομίζω έτσι λέγεται).

τι να σε πω…δεν εχω το περιοδικο και δεν θυμαμαι πως τον λενε…και ας γουσταρω τρελα faster pussycat…:roll:

[CENTER][/CENTER]

Blind Date - Blind Date (2004)

Mια αδικοχαμένη μπάντα που άνοιγε τις συναυλίες μεγάλων hard rock ονομάτων της περιόδου 90/91 και διέλυσε

χωρίς να προλάβει να βγάλει κάποιο δίσκο. Τα περισσότερα από τραγούδια έχουν γραφτεί από τότε, και να που

κυκλοφόρησαν μέσο Perris records. Πολύ καλή η παραγωγή, συνθετικά πατάει κυρίως στους Danger Danger,

τα φωνητικά είναι σχεδόν ίδια. Υπάρχουν και οι White Lion στιγμές όπως στο track 7, αλλά τα τραγούδια που

θυμίζουν Dokken είναι και τα καλύτερα του album (6,9,10).

[CENTER][/CENTER]

Trouble Tribe - Trouble Tribe (1990)

Μια από τις αδυναμίες μου είναι αυτή η αδικοχαμένη μπάντα που κατάφερε να βγάλει ένα (δυστυχώς) διαμαντάκι.

Πολύ καλά φωνητικά για το είδος, ένας αξιοπρόσεκτος κιθαρίστας με τρομερά μελωδικά leaks, o οποίος

καταφέρνει να γράψει πολύ πιασάρικα μελωδικά pop metal songs.

wow!!!

Για το νέο Dokken τι γνώμη έχετε? Μου φαίνεται πολύ καλό στο είδος του.

Είναι το καλύτερο από Back for the attack και μετά:)

To καινούργιο Gemini Five κυκλοφόρησε και τα σπάει, απλά έπος! 8)

Το poser δεν ειναι το ειδος μου αλλα το βρισκω μελωδικο και πιασιαρικο οτι πρεπει για οδηγηση.
Θελω καποιος που θεωρει τον ευατο του ειδικο σ’αυτο το ειδος να μου προτεινει 20 διαχρονικα poser albums, αλλα να ειναι πιο κοντα σε συγκροτηματα σαν white lion k def leppard και οχι στο στυλ των warrant και poison τους οποιους τους θεωρω ακυρους.

Mια μπάντα που πρόσφατα ανακάλυψα,νομίζω δεν υφίστανται πλέον αλλά είναι όμορφος δίσκος

Μ αρεσει αυτη η μπαντα κ προπαντως αυτο το κομματι http://www.youtube.com/watch?v=219aiv7ZLiY&feature=related

Ναιι!Μπράβο ρε συ Χρήστο ξέχασα να το ποστάρω.Όπως και αυτο

Μακραν απο τ καλυτερα ειδη κατα την γνωμη μου της Ροκ μουσικης!!!Με εκφραζει απολυτα αυτο το ειδος κ γουσταρω ν τ ακουω με χιλια!!!8)