Post Rock/Metal κυκλοφορίες (+μπάντες)

και πριν λίγο λέγαμε για their methlab γιατί περιμένω το σι ντι τους από φίλο μου!
πολύ καλοί και στο λάιβ σε καθηλώνουν με τις μουσικές και το αλλόκοτο οπτικό υλικό στο βιντεο γουολ :smiley:

απο το οποίο καταλαβαίνουμε τα ΠΑΝΤΑ έτσι?..

*ναι. πολύ καλοί live

Την ταινία Samsara βάζουν στα λάιβ τους, κατεβάστε την, αξίζει.

ναι ρε φιλε! χίλια μπράβο.

Αν και ταιριάζει και στο drone θρεντ, καλύτερα να μπει εδώ.

Locrian-Return To Annihilation

Οι [B]anciients[/B] και οι [B]mouth of the architect[/B] φέτος έβγαλαν δισκάρες. Αμιγώς ποστ δεν είναι καμία απο τις δύο αλλά το γράφω εδώ.

Τον τελευταίο (αρκετό) καιρό μπορώ να πω ότι η λεγόμενη post σκηνή μονοπωλεί τις playlists μου, είτε πρόκειται για το “παραδοσιακό” post rock, είτε για πιο μεταλλίζοντες προτάσεις. Έχω να παραθέσω το εξής παράδοξο: έχω πετύχει τον εαυτό μου να γουστάρει πολύ περισσότερο κάποιους πιο outsider δίσκους, κυρίως από σχετικά άσημες (και πολλές από αυτές ελληνικές) μπάντες, σε σχέση με πιο “βαριά” ονόματα της παγκόσμιας σκηνής. Δεν ξέρω γιατί αλλά ακούγοντας δίσκους από God is an Astronaut, Maybeshewill, Explosions in the Sky, εγώ ακόμα προτιμώ τις δουλειές των largely άγνωστων I am no hero, Quiet Pliz!, Sleepstream κλπ. Τόσο καλή σκηνή έχουμε ή είμαι τόσο νουμπάκι;

Δεν εννοώ φυσικά όλα τα μεγάλα ονόματα ε.

Έχουμε νέο GIAA αρχές Σεπτέμβρη. Το πρώτο κομμάτι που διέρρευσε βέβαια Θα μπορούσε να ήταν σήμα στο Σπορ-Σκορ-Ρεκορ με τον Γιάννη Καρατζαφέρη. [-X[B][I][U]Spiral Code[/U][/I][/B] .

Α; :-s What tha fuck…

Παίδες μόλις ανεβάσαμε το πρώτο μας κομμάτι! When Oceans Align ονομάζεται η μπάντα και το ύφος είναι post metal/prog. Ρίχτε ένα αυτί εδώ: http://whenoceansalign.bandcamp.com/

Πολύ καλοί! Μπράβο

ειδες ocean εσυ και καταχαρηκες… :stuck_out_tongue:

oh stop it you… :oops:

[SIZE=5]Rosetta - The Anaesthete [/SIZE]

Κυκλοφορησε στο bandcamp τους!

[U]Τσάμπα το νέο Pirate Ship Quintet[/U]

Νέος κομμάτι από τους θεούς [B]Russian Circles[/B] και άλμπουμ τον Οκτώβρη

:bounce: Τούμπες μόνο. Το κομμάτι είναι άρρωστο και σπέρνει.-

[B]Blueneck[/B] αλμπουμ teaser

Και σε περίπτωση που θυμάται κανείς μια γαμάτη μπάντα από Φινλανδία που έβγαλε το ντεμπούτο της πρόπερσι, τους [B]Revival Hymn[/B][B]s[/B], ακόμα ένα teaser:
http://www.rocking.gr/news/Trailer-gia-ti-nea-diskografiki-douleia-twn-indie--post-rockers-Revival-Hymns/16927/

…για να μπαίνουμε σιγά-σιγά σε χινοπωρινό μουντ.

Caspian

Very excited to announce that we will be touring Europe and the UK this October, [B]supporting HIM[/B] in some amazing venues. Tickets for most of these shows are currently on sale through venue websites.

Πάει, τό 'χασαν κι αυτοί…

Υπάρχει ακόμα αυτή η εφηβική μπάντα, οι HIM; :lol: :lol: