POWERWOLF Αθήνα 29 / 11 / 2019 - Θεσσαλονικη 30 / 11 / 2019

ΑΘΗΝΑ

Ώρα έναρξης: 20:45 - Τιμή εισιτηρίου: 25 Ευρώ (Περιορισμένη προπώληση) - 28 Ευρώ (Προπώληση) - 30 Ευρώ (Ταμείο)

Προπώληση Εισιτηρίων

Hunter Agency (Πανεπιστημίου 42 (Εντός Στοάς), Αθήνα / Τηλ: 210-3608366)
Metal Era (Εμμανουήλ Μπενάκη 22, Αθήνα / Τηλ: 210-3304133)
No Remorse Records (Γαμβέτα 4, Αθήνα / Τηλ: 210-3830981)
Reload Store (Ακαδημίας 81, Αθήνα / Τηλ: 210-3801464)
Monsterville (Αγίας Ειρήνης 13, Μοναστηράκι / Τηλ: 210-3648180)
Cinema Libre (Θεμιστοκλέους 34, Αθήνα / Τηλ: 210-3803833)
Uncle Chronis Tattoo (Φανερωμένης 7, Χολαργός / Τηλ: 211-4007736)
Dazzled (Αγίου Βασιλείου 7, Περιστέρι / Τηλ: 210-5789892)
ON-LINE: www.123tickets.gr - www.hunteragency.gr

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ώρα έναρξης: 20:45 - Τιμή εισιτηρίου: 25 Ευρώ (Περιορισμένη προπώληση) - 28 Ευρώ (Προπώληση) - 30 Ευρώ (Ταμείο)

Προπώληση Εισιτηρίων

Musicland (Μητροπόλεως 102, Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2310-264880)
Alone Metal Store (Γ. Θεοχάρη 2, Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2310-266772)
Dizzy (Αιγύπτου 5, Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2314-009474)
Café Bar Διώροφον (Κερασούντος 81, Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2310-453998)
ON-LINE: www.123tickets.gr - www.hunteragency.gr

Τουλάχιστον τίμιο

Τέτοια θέλω να βλέπω! Μπαντάρα!

ωωω γινόμαστε μπολιτισμένοι ευρωπέη ;;; :stuck_out_tongue:

ωραίο νέο . Δεν είμαι σχετικός αλλά είναι προς τη σωστή κατεύθυνση επιλογές σαν αυτή

Αντέ να δούμε και Trivium & A7X κάποια στιγμή

powerwolf γαμώ.
glory…hammer …


no comments. ¨Ηρωες με κολάν.

1 Like

Επιτέλους!! LIVEARA

Κανουν τρομερες συναυλιες !
Ειδικα σε κλειστο χωρο, ειναι καθηλωτικοι !

ειναι μια μπάντα που εχει σχετικά καλή απήχηση σε Ευρωπη και εξωτερικό γενικότερα, εγω δεν τρελαινομαι ούτε με χαλάει να τους δω σε φεστιβαλ με αλλους… Υπαρχει κοινό στην Ελλάδα ? αναρρωτιεμαι…

ΑΘΗΝΑ
Οι πόρτες ανοίγουν στις: 20:00
GLORYHAMMER (60 λεπτά) 20:30 - 21:30
POWERWOLF (120 λεπτά) 22:00 - 00:00

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Οι πόρτες ανοίγουν στις: 19:30
GLORYHAMMER (60 λεπτά) 20:30 - 21:30
POWERWOLF (120 λεπτά) 22:00 - 00:00

2 Likes

μπράβο , χορταστικό

Ανυπομονώ τρελά και τώρα με φτιάξατε! Όμορφο πολύ θα είναι

Θεωρώ πως είναι από τα live που ναι μεν οι τύποι τα δίνουν όλα στη σκηνή, αλλά μπορεί πραγματικά να απογειωθεί αν υπάρχει ανταπόκριση από το κοινό. Και είναι ο λόγος που το φοβάμαι λίγο. Δεν έχω ιδέα τι κοινό έχουν Ελλάδα. Το εισιτηριάκι πάντως το έχω από καιρό, θα μάθουμε σύντομα!

Εγώ θα τιμήσω περισσότερο γιατί εκτιμώ την διάθεση να φέρουν μπάντες που είναι relevant σήμερα στην Ευρώπη

Και θέλω να στηρίξω για να δούμε κι άλλες … Όπως πχ δεν πίστευα ποτέ ότι θα δω BFMV στην Ελλάδα σε δικό τους σόου

Το συμφωπαπαουερ ή ο,τι στην ευχή παίζουν ( κάποια θυμίζουν και λίγο Sabaton σαν συνθέσεις ) είναι λίγο επικίνδυνο σε λαηβ εμφάνιση γιατί μπλέκονται πλήκτρα με κιθάρες που παίζουν στις ίδιες συχνότητες και βγαίνει αχταρμας αλλά αν βγεί σωστά θα είναι πάρα πολύ ωραία συναυλία

2 Likes

Είδα φετός Powerwolf στο SRF, γαμάτοι και ήχος τούμπανο. Διασκεδαστικοί.
Gloryhammer καλός τραγουδιστής, αλλά πολυ cringe.
Ασε που σπούδασα στο Dundee που αναφέρουν συχνά πυκνά στους στίχους και αν πέρναγαν απο εκεί με τα κολάν και τις πανοπλίες, θα του πετάγανε τπτ λεμονόκουπες 13χρονοί αφού τους πλακώνανε πρώτα. Είδικα αν ήταν προς τις περιοχές του λόφου (απο constitution και πάνω). Τρελή εφηβική εγκληματικότητα.

2 Likes

Τρομερή διοργάνωση ουρές λες θα μπούμε στο Λούβρο…

Τιμωρούνται όσοι έχουν ηλεκτρονικά εισιτήρια και ευνοουμαστε εμείς που δεν είχαμε καν

Τι ηλικιες έπαιζαν? Ειχανε παει φαντάροι?

2 Likes

αμφιβάλλω για τη συντριπτική πλειοψηφία . Για μένα πάντως , το σημερινό είναι ένα καλό μήνυμα για τους διοργανωτές ότι η πιτσιρικαρία θέλει ονόματα της γενιάς της . Και ναι , υπάρχει κοινό για τέτοιες συναυλίες , μια χαρά ήταν η προσέλευση

Λυσσασμένα ήταν , με έκαναν να το απολαύσω ακόμα περισσότερο

Φανταστικό λαηβ απ όλες τις απόψεις . Ηχάρα , φωνάρα , σκηνικά , κοινό , διάρκεια , σοου

Είναι πιο μεγάλη μπάντα απ ότι πίστευα αυτοί .

10/10

7 Likes

Πραγματικά καιρό είχα να δω τόσο δυναμικό κοινό και η μπάντα έδωσε ρέστα… Τρομεροί επαγγελματίες και απίστευτο show. Δεύτερη φορά που γίνεται αυτό με τα ηλεκτρονικά εισιτήρια της 123tickets… ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω πώς σκέφτονται… το κλείνει ο άλλος ηλεκτρονικά να γλιτώσει ταλαιπωρία κλπ είναι στην ώρα του στον χώρο και χάνει πάνω από το μισό λάιβ… είναι πραγματικά τραγικό και κρίμα

Ωραίοι Powerwolf, αμελητέοι οι Gloryhammer. Πρώτη φορά βλέπω μπάντα με δικο τής εξοπλισμό και ηχολήπτη να έχει τόσο κακό ήχο στο Academy. Γενικά είναι δυσκολό να βγάλεις τόσο κακό ήχο στο venue. Τουλάχιστον το μισό τους σετ ήταν “λάσπη”.

Κάνουν νουμερο 1 Γερμανία (δεν θα μπορούσαν να είναι “μικροί¨”). Αλλο αν στην Ελλάδα, υπάρχει μια τάση να φέρνουμέ καθε χρόνο paradise lost κτλ. Αλλά επείδη έχουν το στάτους και τα σκηνικά (εχουν νταλίκα) τετοιες συναυλίες είναι ακριβές ακόμα και με καλή προσέλευση. Πάντως και εδώ ακούω οτι έχει πάει καλά, έχουν πάρει και πολλοί απο τριγύρω χώρες κτλ. Σχετικά παράδοξο, για μπάντα που δεν έχει ακουστεί και τόσο.

1 Like