Premier League

Αντε και του χρονου τσουτσεκια.
Κοκκιν’ διαολοι ρα!

Ολα τα σχολια σας για το κορυφαιο πρωταθλημα εδω.

(Μα να μην υπαρχει σχετικο τοπικ??)

1 Like

Ποπο,ετσι,ετσι,εδω θα γινει χαμος…μιας και ειμαι απο εκεινες τις περιπτωσεις που αγαπουσαν μια ξενη ομαδα,πιο πολυ απο καθε ελληνικη,απο μικρα παιδια και μεγαλωσαν με αυτη,θα πω κι εγω GLORY GLORY,και αντε γεια σε καθε αμπαλο και καθε αληταμπουρα που θελει και πρωταθλημα φετος…Κοκκινοι διαολοι και τα μυαλα στα καγκελα!!!

Είμαστε τόσο άξιοι της μοίρας μας που και φέτος θα το χαρίσουμε το πρωταθληματάκι στους κόκκινους καλικάντζαρους… δε φτάνει που πέρσι μας τα πήρανε όλα μέσα απ’ το στόμα… :frowning:

Τουλάχιστον να πάρουμε φέτος επιτέλους το Τσου Λου. Δύσκολος αντίπαλος βεβαια η Μεγάλη Π***άνα της Ευρώπης… :-k

μαντσεστερ και γω μαγκες…ομαδαρα απτις λιγες

ναι,ναι…φχαριστουμε ρε…θα στειλουμε στο προεδρο σας ενα κρασι απο τα καλα να τον ευχαριστησουμε,που αποφασισε να μας τα χαρισει(μιας και αυτος ειναι το α κ ω της ομαδαρας σας και κανονιζει…)…τραβατε ρε στις τρυπες σας…παντως ειναι αξιοσεβαστο το γεγονος,οτι μια ομαδα σαν τη τσελσι,εχει φαει τοσο ξεφτυλικι και ακομα το παλευει και το παιζει και μεγαλη ομαδα…ρησπεκτ…#-o#-o

πολυ απαξιωτικα αναφερεσε σε κατι,που το εχεις αγγιξει…ποσες φορες ειπαμε??#-o:lol::lol::stuck_out_tongue:

Πω ρε μαλάκα δεν υποφέρεσαι. [-X

Δεν αναφέρθηκα απαξιωτικά ρε γαβ γαβ προφανώς το θέλω το πρωτάθλημα. Αλλά και φέτος δικό σας είναι… :frowning:

Επιμένεις να προσπαθείς να μου κολλήσεις τη ρετσινιά του ακουλουθου του Abramovich… δε θα σου περάσει, πόσες φορές θα στο πω; #-o

Και εμένα με νοιάζει να βλέπω μπάλα και όχι ιστορίες και δεν ξέρω γω τι… Και η Nottingham Forest ή η Queens Park Rangers έχουν μεγάλη ιστορία αλλά τώρα που είναι; :roll:

καλα,εσυ οχι,το παλευεις,αλλα ολη η ομαδα σας,αυτο ειναι…οπωτε[-X[-X…πς,την φορεστ μην τη συγκρινεις,γτ καλα ολα αυτα,αλλα αυτη εχει Ιστορια,οχι μλκιες…σε 50 χρονια,ολοι θα θυμομαστε τους αμπαλους της τσελσι,πως ειχαν φραγκα,αλλα ονομα καναν μονο λογω αυτων και για τπτ αλλο…το ξερω ρε πως δεν αναφερθηκες απαξιωτικα(αλλοιμονο να αναφεροσουν δλδ κιολας,ποιος,η τσελση…),για πλακα στο ειπα…:lol:

Ε αν κάνεις συνέχεια ισοπαλίες το χάνεις.

Πάντως η Μαν είναι πανίσχυρη, έχει εντυπωσιακή άμυνα και φυσικά είναι πάντα τυχερή.
Και στο 94’ θα ξέρεις ότι θα κερδίσει, τουλάχιστον ένα βαθμό.

Απόγοήτευση η Άρσεναλ, πληρώνει για μια ακόμη χρονιά την απειρία των νέων.

Ασταθής η Τσέλσι.

Έκπληξη η Άστον Βίλα (πάμε ρε Sabbath8)).

Τραγική δυστυχώς η Νιούκαστλ για άλλη μια χρονιά. Γιατί ρε γαμώτο τέτοια χάλια?
Τόσα λεφτά, τόσος κόσμος, τόσοι παικταράδες και ένα απόλυτο μηδέν.

Το ίδιο και η πιο λούζερ ομάδα της Ευρώπης, η Τόττεναμ.

Mα κάθεστε και τσακώνεστε για τη Μάντσεστερ και τη Τσέλσι και εγώ από την άκρη απλά γελάω.

Λίβερπουλ ρε !!! Η ομάδα των Beatles, η ομάδα του Φάουλερ που πήγε κόντρα στη Θάτσερ, η ομάδα δίχως τις πλάτες Φιλιπινέζων και Ρώσσων μαυραγοριτών. Η ομάδα με τη βαρύτερη φανέλα στο νησί και ιστορία τόσο μεγάλη που ούτε ο Χομπσμπάουμ δε τη ξέρει.

Ελπίζω να ανακάμψουμε φέτος και να σηκώσουμε την κούπα επιτέλους, αλλά η Μαντσεστέρ παραμένει πιο πλήρης ομάδα από εμάς, οπότε δε το βλέπω πολύ εύκολο. Όπως κι αν έχει, στην Ευρώπη πάμε πάλι για να το πάρουμε :stuck_out_tongue:

Ωραια τα λεει ο αποπανω!
Τοσες κουπες εχει παρει η Μαντσεστερ και ακομα θελει
μπολικες για να φτασει την καλυτερη ομαδα του νησιου.

  1. γκούχ γκούχ Αμερικάνοι ιδιοκτήτες γκούχ γκούχ George Gillet Tom Hicks γκούχ γκούχ

  2. E λογικό

Την τύφλα του δεν ξέρει ο συγκεκριμένος! :roll::stuck_out_tongue:

εμ,1 πρωταθλημα εχουμε διαφορα…:-k:-kμε το φετινο,πανε και αυτοι…

Α) Δεν είπα πως μας έχουν Εγγλέζοι. Μαυραγορίτες είπα δε μας έχουν (βλ. Αμπράμοβιτς) :wink:

Β) Kαι οι Αμερικάνοι, πρώην υπήκοοι της αυτοκρατορίας είναι :stuck_out_tongue:

Γ) 2-0

Παρόλα αυτά, αν και τα τελευταία 4 χρόνια δεν παίρνει τίτλους με την ίδια συχνότητα, η Arsenal έχει κατά διαστήματα παίξει την καλύτερη μπάλα στην Ευρώπη.
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κακά τα ψέμματα είναι το φαβορί για το πρωτάθλημα και τα τελευταία 2-3 χρόνια παίζει και εντυπωσιακό ποδόσφαιρο και έχει και το πληρέστερο ρόστερ.
Από την άλλη η Τσέλσκι, οκ έκανε 2 χρονάκια διάλειμμα από την μετριότητα παίρνοντας 2 τίτλους αλλά από κει και πέρα ούτε μπαλάρα παίζει, ούτε έχει τη διαχρονικότητα που έχουν οι άλλοι 3.
Η Λίβερπουλ έχει απλά την ιστορία με το μέρος της, τουλάχιστον στο νησί, μιας και στην Ευρώπη πάει καλά περιέργως…

Για τότεναμ ούτε λόγος…

Τέλος πάντων, ο Αρσέν πάει να δημιουργήσει την τρίτη ομαδάρα της θητείας του, αλλά θέλει και παίκτες έμπειρους. Φέτος ειδικά πολλές γκέλες, παρόλο που χει πάρει όλα τα ντέρμπι μέχρι στιγμής. Λογικά η Αστον Βιλα θα κάνει κοιλιά και η Αρσεναλ κυνηγάει 3η-4η θέση (αν και θεωρητικά μπορεί και παραπάνω).

Bασικά δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος μη Λονδρέζος μπορεί να υποστήρίζει Τσέλσι…Δηλαδή μου είναι αδιανόητο…Μια ομάδα που δημιουργήθηκε από το φράγκα ενός λεφτά που δεν ξέρει τι έχει…Ούτε μεράκι, ούτε όραμα και ελάχιστη ιστορία…Τι κλικ κανει σε μερικούς αυτό το πράγμα πραγματικά δεν έχω καταλάβει…Όπως και η Ιντερ ας πούμε στην Ιταλία, που έχει πολύ παραπάνω ιστορία από Τσέλσι βέβαια…αλλά δεν σε εμπνέει ρε παιδί μου αυτό το πράγμα…Είναι να σαν μην υπάρχει, επιεικώς αδιάφορη και ας παίρνει τα πρωταθλήματα και με άνεση…

Εεεεε… η Ίντερ έχει ιστορία…

Σωστα τα λες φιλτατε.

Ιδιως η Νιουκαστλ εχει καταντησει αρνητικο φαινομενο την τελευταια 5ετια.

Η Τσελσι ΠΟΤΕ δεν ηταν μεγαλη ομαδα.

Η Αστον Βιλλα μπορει να μπει τετραδα καθοτι εχει τα φοντα αλλα απο την αλλη εχει και αξιο αντιπαλο (Αρσεναλ).

Η οποια ομως δεν γινεται καθε χρονο να πηγαινει με τους αγνωστους των αγνωστων και να διεκδικει πρωταθλημα. Τεραστιος μαστορας ο Αρσεν στο να φτιαχνει ομαδαρες απο παιχτες που δεν τους ξερει ουτε η μανα τους αλλα δεν γινεται μονο με αυτους δουλεια. Επρεπε να κανει ακομα 203 προσθηκες πρωτακλασσατων παιχτων που θα δωσουν τον μπουσουλα και στους υπολοιπους.

Την Μαν. Γ. την εχουν Αμερικανοι (οπως και την Λιβερπουλ) που δεν θα τους χαρακτηριζα και τους πιο αξιοπιστους απο τα μεχρι τωρα δειγματα τους…

Επισης τυχη επαναλαμβανομενη, παυει να ειναι τυχη. Εχουν νοοτροπια νικητη που τους κανει να σκυλιαζουν μεχρι το τελευταιο λεπτο αν δεν κερδιζουν και ταυτοχρονα κανουν τα ποδια των αντιπαλων 100 κιλα.

Η Τοτεναμ…μια απ’τα ιδια. Τ’ειχες Γιαννη, τ’ειχα παντα.

Εντιτ: Βρισκω καποιο δικιο στα λεγομενα του amazing_journey και Γρακχε πιστευω οτι αν πας στο Σταμφορντ Μπριτζ…θα ξενερωσεις απ’την ζωη σου. :stuck_out_tongue: Mα ολοι οι οπαδοι της να ειναι φλωροι βουτυρομπεμπεδες???(δεν το λεω για τους “εξ αποστασης” οπαδους της :p) :lol:

Ας δώσουμε λοιπόν μερικές απαντήσεις (που πάνε πιο πίσω από τον Abramovich) στον κύριο Φανταστικό Ταξίδι!

[SPOILER]

EUROPEAN SUPER CUP 1998 (REAL MADRID - CHELSEA 0-1)

CUP WINNERS CUP 1998 (CHELSEA STUTTGART 1-0)

OK?!?! :evil:
[/SPOILER]

karvou την φετινή χρονιά να τη χαράξεις καλά στη μνήμη σου! Μπορεί να μην πάρεις ούτε φέτος το πρωτάθλημα (εγώ τουλάχιστον ξέρω τι χρώμα έχει! :p), αλλά κέρδισες δυο φορές την Chelsea. Συνήθως συμβαίνει το αντίθετο! :roll:

EDIT!

@METAL_LAWS:

Έχεις υπόψη σου τον “αθλητικοϊστορικο” όρο “το χαμόγελο της Chelsea”;

:smiley:
ναι ρε γαμωτο, είναι κρίμα να μη πάρει το πρωτάθλημα φέτος. Κάθε χρόνο ξεκινάει νωθρά και το πληρώνει. Φέτος η ομάδα έχει σταθερή πορεία, τους έχεις πιο πολύ εμπιστοσύνη. Πρέπει να τη κερδισουμε την premier, θα μας φτάσει η Μάντσεστα!
(εγω θέλω αλλον ένα τελικό σαν αυτό της Κωνσταντινούπολης στο CL!! γίνεται? [-o<)