Premier League

εγώ προτείνω από τώρα ραντεβού με μπύρες και οτεσπορτ το άλλο σκ να λυθεί μια και καλή το θέμα!!

Γιατί, τι νόμιζες ότι θα γίνει δηλαδή :expressionless:

ουζα και οτεσπορτ 8)

Κάνατε και την αγκωνιά του Ραμίρες gifάκι ή μόνο αυτό;

EDIT: Έλα, στο βρήκα εγώ, δες το εδώ πέρα. Ο Ραμίρες πάει για τιμωρία 3 αγωνιστικών από το βίντεο. Κατά τα λοιπά, ο σιχαμένος Μουρίνιο έδωσε συγχαρητήρια στον διαιτητή ειρωνικά, και στον αρχιδιαιτητή το ίδιο, ναι, γι’ αυτό θα χάσει τον τίτλο αν τον χάσει.

Και πολύ καλά έκανε και ήταν ειρωνικός. Σε ποια σωστή διαιτησία ο Ραμίρες θα έμενε στο παιχνίδι + αυτό το πέναλτι θα δινόταν +++ (πολλά άλλα); Και όχι δεν μας ενδιαφέρει να κάνουμε gif ούτε την αγκωνιά ούτε το μπαν που θα φάει γιατί σε αντίθεση με σας αναγνωρίζουμε ποιοι είναι οι σιχαμεροί μας παίχτες. Το θεωρούμε δεδομένο ότι τέτοιοι παίχτες θα τιμωρηθούν και δεν θέλουμε να τους ξαναδούμε στην ομάδα.
Και κόφτο, γιατί έκανα σαφές ότι ναι μεν η διαιτησία αλλά περισσότερο η απόδοση μας δεν ήταν για να πάρουμε τους 3 βαθμούς.

Κατσε καλα μη βαλουμε το τρελο να σε δαγκωσει ε.

Προτού ή αφού σηκωθεί απ’ το χορτάρι;

την ώρα που χει σηκωθεί αφού έχει πάρει παλικαρίσιο μπέναλντι!

Πάλι ασαφής. Ποιό απ’ όλα ρε;

υπομονή μια βδομαδούλα!

Τι υπομονή… θα κερδίσουμε και πάλι εσείς θα το πάρετε…

Η αλήθεια είναι ότι έχουμε συνηθίσει τον Μουρίνιο να ειρωνεύεται τη διαιτησία και όταν ευνοείται.

Προσοχή, Προσοχή! Παρακαλείται ο Μουρίνιο, όπως όλοι, να θάβει τους ίδιους του τους παίκτες δημοσίως όταν βουτάνε/δίνουν σφαλιάρες ονομαστικά. Ευχαριστώ!

[SPOILER]Edit: Έχει δίκιο ο από κάτω.[/SPOILER]

Ναι, ντάξει όμως, κόφτε τη σιγά-σιγά αυτή τη μαλακία, η Premier League δεν είναι Super League. Μην το κάνουμε κι εδώ βόθρο όπως π.χ. στα comments sections του gazzetta που reds/blues κτλ. κάθονται και τη λένε ο ένας στον άλλο με ηλίθια επιχειρήματα τύπου “ναι αλλά δεν είπες για το πέναλτι που πήρατε τότε μπλαμπλαμπλά” λες και είναι γαυροβαζελοδικέφαλοι. Είπαμε, αυτό το πέναλτι με το οποίο χάσαμε ήταν αστείο και δε γινόταν να μη σχολιαστεί, από κει και πέρα κανείς δε λέει ότι η Λίβερπουλ το παίρνει λόγω… παράγκας, ήμαρτον :!:

ΟΚ, επιστρέφω στο κλίμα του τόπικ λοιπόν και ζητώ συγγνώμη για τον εκτροχιασμό παιδιά.

Ναι, το πέναλτυ με το οποίο έχασε η Τσέλσι δεν ήταν. Βέβαια, ο διαιτητής ήταν κακός γενικώς, χάρισε και κόκκινη στον Ραμίρες. Γενικά της Τσέλσι σταμάτησε να της βγαίνει, κέρδιζε τα ματς οριακά συνήθως και κάποια στιγμή οι λεπτομέρειες γύρισαν σε βάρος της. Πατάει και σε δύο βάρκες έχοντας το CL, μετράει κι αυτό.

Η Λίβερπουλ κάνει φανταστικό finish πάντως, έχει 11 συνεχόμενες νίκες στην πιο κρίσιμη περίοδο. Και το καλύτερο είναι ότι παίζει και επιθετικό ποδόσφαιρο που χαίρεσαι να βλέπεις βρε παιδί μου. Εντάξει, καταλαβαίνω ότι ο Σουάρες σπάει νεύρα :D, αλλά ο αρχηγός φέτος που υπάρχει η προοπτική να σηκώσει τον τίτλο που τόσο του λείπει, είναι συγκλονιστικός. Πάρτε το για τον Stevie ρε γαμώτο, είναι τόσο κοντά πια.

Πάντως εδώ και καιρό που την παρακολουθώ τη Λίβερπουλ (ντάξει στο πρώτο μισό της χρονιάς ομολογώ ότι δεν την είδα και τόσο) μου φαίνεται ότι περισσότερο έχει εκρηκτικά διαστήματα στο παιχνίδι της παρά παίζει αυτό που λέμε “φανταστική μπάλα”. Ομολογουμένως πάντως σ’ αυτά τα λεπτά ανά αγώνα που παίζει καλά, είναι πολύ όμορφη - μου θυμίζει λίγο παλιά Εθνική Αργεντινής (επί Μαραντόνα) αλλά στο πιο σπινταριστό προφανώς. Πάντως το πιο εξωφρενικό είναι ότι το παίρνει αυτή η Λίβερπουλ που πραγματικά ώρες-ώρες η ανισότητά της στις γραμμές (και η αμπαλοσύνη κάποιων παικτών) σε κάνει να απορείς. Είμαι της γνώμης ότι τα περισσότερα εύσημα δεν πρέπει να πάνε ούτε στον Σουάρες, ούτε στον Στάριτζ, ούτε στον Στέρλινγκ, ούτε στον Κουτίνιο ή τον Σκέρτελ κτλ., ούτε καν στον Τζέραρντ, αλλά στον Ρότζερς. Είχε να διαχειριστεί ένα υλικό που στην αρχή της χρονιάς όλοι απορούσαν πώς γίνεται να λέγεται ότι μ’ αυτό πάει για τετράδα και Τσάμπιονς Λιγκ, και το οδήγησε στην κορυφή. Εγώ σίγουρα του βγάζω το καπέλο.

Ο Rogers είναι άνετα ο προπονητής της χρονιάς και θα έχει λαμπρό μέλλον. Και εννοείται ότι η Liverpool παίζει όμορφο επιθετικό ποδόσφαιρο, το καλύτερο όλων. Όποιος δεν το παραδέχεται είναι κομπλεξικός ή άσχετος. Εμείς από την άλλη χτίσαμε όμορφα την άμυνά μας φέτος και μπροστά δεν ξέρουμε τι να κάνουμε όταν έχουμε την περισσότερη κατοχή. Σου δίνει προβάδισμα στους μεγαλύτερους αντιπάλους (βοηθάει και η στρατηγική του Μουρίνιο), αλλά αν είσαι η Crystal Palace πχ, συγχαρητήρια έχεις ό,τι χρειάζεται για να μας ρίξεις. Δε βοηθάει και το ότι παίζουμε και με 10,5 παίκτες. Όταν βέβαια παίζει ο Ετό μπροστά & είμαστε εντός έδρας είναι 11.

Είπαμε, αυτή η Τσέλσι φέτος, μ’ αυτούς τους παίκτες που έχει, μ’ αυτή τη λογική με την οποία είναι δομημένη και μ’ αυτό τον τρόπο που παίζει, είναι φτιαγμένη για να τα βγάζει πέρα στα δύσκολα (εξ ου και το αήττητο στα ντέρμπι στην Αγγλία και το ότι είμαστε ακόμα μέσα για το Τσάμπιονς Λιγκ) αλλά δυσκολεύεται τρομερά στα… εύκολα. Τίποτα, να βγει όπως βγει η φετινή σεζόν με ό,τι μπορεί να προκύψει (κυρίως στην Ευρώπη δηλαδή) και το καλοκαίρι σταυρώνουμε τα δάχτυλα να ρθει ένας εκ των Ντιέγκο Κόστα/Φαλκάο/Καβάνι που ακούγονται πολύ έντονα, να μην έχουμε αντίπαλο του χρόνου.

Που ένας απο αυτούς έπρεπε να εχει έρθει σε εσάς απο πέρυσι …

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι, είναι γνωστά πλέον νομίζω τα όσα έγιναν στην περσινή μεταγραφική περίοδο. Αρχικά πήγαμε για Φαλκάο αλλά είχε κλείσει στη Μονακό λόγω μανατζαραίων, συμβολαίων κτλ. από πολύ πριν, και μετά για Καβάνι αλλά η Νάπολι επέλεξε να τον δώσει στην Παρί λόγω καλύτερης προσφοράς.

Το θέμα είναι να γίνει αυτό το κομπρεμί που ακούγεται όλο και περισσότερο με Ατλέτικο… με αντάλλαγμα Τόρρες και Κουρτουά… αυτό είναι σίγουρα το best case scenario για μας αυτή τη στιγμή.