Premier League

Τον δανεισμό του Lukaku δεν τον κατάλαβα ποτέ

Για Lukaku υπάρχει μία ας πούμε εξήγηση. Μη βλέπεις τι κάνει στην Everton. Η πίεση να παίζεις για Chelsea είναι πολύ μεγαλύτερη και είναι σχετικά άπειρος. Βέβαια θα μου πεις εδώ βολεύεσαι με Τορρες και σε χάλασε το νέο το παιδί; Και με το δίκιο σου… Γενικά Τσέλσι και μεταγραφές/δανεισμοί είναι πονεμένη ιστορία (βλ.και Sturridge). Εγώ θεωρώ ότι και ο Costa να έρθει δεν θα λυθούν μαγικά όλα τα προβλήματα στην επίθεση. Θέλει να δουλευτεί λίγο ακόμα το πλάνο με τους μικρούς σε ηλικία παίχτες μας.

να είσαι χωριό, να βλέπεις οτι η τσελσι χάνει, και να μην μπορείς να διαβάσεις ποστ γρακχου που σίγουρα έχει κάνει! μισή χαρά φέτος το πασχα…

*ο διαιτητής ειναι τρόμπας πάντως. οχι ο παίχτης. ο παίχτης απλά γλιστράει στο πόδι γιατί πατάει στον αμυντικό. αν και γενικά έχει πεσει λίγο το επίπεδο των διαιτητών στην αγγλια εδω και καμιά εξαετία (οχι. δεν λέω οτι έγιναν ελλαδα.) έχουν χάσει και πολύ πιο εύκολες φάσεις φέτος.

και μια φράση που δεν πίστευα οτι θα έλεγα ποτέ στην ζωή μου. : [B]πάμε ρε λιβερπουλ![/B] :expressionless:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλα, μιλησε η attention whore και κατι τρεχει. Εντος Αγγλιας παιζει και τα δυο ματς. Κυριακη, Τεταρτη. Μια χαρα ξεκουραζονται οι παιχτες, αλλα το κομματι του πρεπει να το κανει. Επρεπε να παιζει Τεταρτη-Τριτη σαν το αλλο ζευγαρι, αλλα του εκατσε καλα.

ας κατεβει οπως θελει, ας βαλει και την u19, μωρε με το μουρινιο θα ασχολουμαστε 24/7?
λες και η ατλετικο δεν παιζει κυριακη με τη βαλενθια

…Μιραλάς η Άρσεναλ?..καλή κίνηση:):!:

Αυτο ακριβως, ο κλασικος Μουρινιο κανει ναζακια.

Ρε παιδιά, και καλά θα κάνει στην τελική. Ο ρεαλιστικός στόχος για την Τσέλσι είναι να πάει στον τελικό. Δηλαδή χωρίς ήδη τους Αζάρ και Ετό να βάλει τους βασικούς του για ποιον λόγο? Για να μην χάσει την δεύτερη θέση? Η Λίβερπουλ το έχει πάρει το πρωτάθλημα μετά το 1-2 της Σάντερλαντ, άσε που δεν χτυπιέται κιόλας. Άλλο που είναι τρόμπας και δεν λέγονται αυτά.

Αγγλία είναι εκεί, όχι Ελλάδα. Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα.

Κλισαδούρες. Ο Μουρίνιο τα έχασε όλα την προηγούμενη αγωνιστική και το ξέρει. Η Λίβερπουλ παίζει με 2 αδιάφορες μετά (Πάλας εκτός και Νιούκαστλ εντός), οπότε ακόμα και με ήττα το παίρνει.

Ναι είναι και η Σίτι στο κόλπο (τώρα είδα ότι έχει έναν αγώνα λιγότερο), οπότε παίζει ρόλο και η διαφορά τερμάτων στην ισοβαθμία (με την προυπόθεση ότι τα πάρουν όλα μέχρι τέλους). Anyway, το διπλό της Τσέλσι το αποκλείω με τις υπάρχουσες συνθήκες.

Mε ηττα το παιρνει αν γκελαρει κι αλλου η Σιτι. Οπως και να 'χει, για την Τσελσι συζηταμε κι αυτη δεν το παιρνει.

Το 2012 δεν είναι πολύ μακριά αδερφέ :).

Για τον Βενγκερ οτιδηποτε κατω απο 10 χρονια δεν ειναι αρκετος χρονος.

Αν εδινε Ελληνας διαιτητης σε ΠΑΟΚ Ολυμπιακος οτι εδωσε ο αλλος σημερα στην Σαντερλαντ θα τον βασανιζαμε για δεκα χρονια

θεϊκή εμφάνιση μουρινιο για να δείξει οτι το ματς δεν είναι και πρώτη προτεραιότητα για αυτόν.ρούχα, αξυρισιά, μαλλί.τον αγαπώ

-Ζοζέ, τι έκανες στο Άνφιλντ τελικά;
-Τι έκανα στο Άνφιλντ; Χε, χε… τους έκλεισα το σπίτι, amigo, να τι έκανα.
-Κι αυτό το ντέρμπι το πήρες, ρε θηρίο;!
-Αν το πήρα, λέει; 0-2, και δεν έβαλα ούτε λεπτό Αζάρ - Ετό, Γουίλιαν και Τόρρες μόνο στο τέλος, και για 90 λεπτά με κάποιον Κάλας (που μπορεί να είναι απόγονος της Μαρίας - γιατί κατά τ’ άλλα δεν έχω ιδέα ποιός είναι) και τον Άσλεϊ “έχω ορκιστεί να μην ξυριστώ μέχρι να ξαναπαίξω τρία παιχνίδια στη σειρά” Κόουλ. Θρίαμβος λέμε!
-Έλα ρε, μπράβο. Ε, κάτι είναι κι αυτό ρε συ. Μια ηθική ικανοποίηση. Ξέρεις, μπορεί να το χασες το πρωτάθλημα, αλλά τουλάχιστον δε στο κοψε κανένας άλλος από τους big 5, κανένας δεν κατάφερε να αποδειχθεί καλύτερος σε ματς μαζί σου και κυριάρχησες στα ντέρμπι.
-Ώπα, ώπα, μισό λεπτό, τι πα να πει “μπορεί να έχασες το πρωτάθλημα”;
-Ε, τι, δεν το χασες;
-Όχι, amigo, μέσα είμαι! Από -5 μείωσα τη διαφορά απ’ την κορυφή στο -2 και έχει άλλες δυο αγωνιστικές!
-Έλα ρε Ζοζέ τώρα…
-Κάτσε ρε amigo, μισό λεπτό, αν η Λίβερπουλ κάνει δύο ισοπαλίες ή άλλη μια ήττα, π.χ. την επόμενη αγωνιστική στην Κρίσταλ Πάλας…
-…ρε συ άστο…
-…και η Σίτι φέρει άλλα δύο Χ ή χάσει το Σάββατο στο Λίβερπουλ από την Έβερτον που κυνηγάει Τσάμπιονς Λιγκ, το σήκωσα!
-Καλά, εντάξει. Δε μου λες, εσύ με ποιούς παίζεις;
-Με τη Νόριτς και την Κάρντιφ, γιατί;
-Ε, άστο που σου λέω…

Γελαν’ κι οι πετρες. Κι οχι μονο γελανε, αλλα το 'ξεραν κιολας οτι θα γελασουν (oπως ειπα και στο θρεντ της Λιβερπουλ). :wink:

Υποθέτω ότι ήταν η σειρά των πετρών να γελάσουν. Εγώ ας πούμε γελούσα νωρίτερα. Την ώρα που οι πέτρες παρακολουθούσαν με γουρλωμένα τα μάτια.

Πάντως το γέλιο κάνει καλό. Να ναι καλά λοιπόν οι πέτρες. Και καλή τους επιτυχία του χρόνου, στις δύο επόμενες προσπάθειες να με κερδίσουν.

:bye:

:

ρε σεις…:lol: