Premier League

Ήταν ακραίο ακόμα και για μένα τον “απέναντι”.

:cry:

ένα ωραίο άρθρο για την Σαουθάμπτον

Πραγματικά αυτή η ομάδα θα άξιζε να έχει πολύ περισσότερους οπαδούς εδώ στην Ελλάδα απ’ όσους έχει.
Εδώ δηλαδή υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν Τότεναμ (και δεν ντρέπονται γι’ αυτό :razz:), απορώ τι της λείπει της Σαουθάμπτον.

Ότι όλοι οι πετειναραίοι μεγάλωσαν με Αρντίγιες και Βίγια ίσως;;;

Ναι μωρέ, το ξέρω, χαβαλέ κάνομεν,
Αν και βασικά θα λεγα ότι το γραψα μεταξύ σοβαρού κι αστείου, που λέμε: γιατί ΟΚ, κάποιον που μεγάλωσε με τις παλιές δόξες της Τότεναμ και πλέον απλά δεν έχει σκοπό ν’ αλλάξει ομάδα (γιατί απλά δεν το κάνεις αυτό) τον σέβομαι γιατί κι εγώ έτσι είμαι, δε θ’ άλλαζα ομάδα ποτέ και για κανένα λόγο (σχεδόν).
Αλλά ρε πούστη υπάρχουν και περιπτώσεις όπως ένας παλιός μου φίλος που τον ξέρω απ’ το σχολείο, στην ηλικία μου δηλαδή έτσι, λίγο πριν τα 30, ο οποίος για πολλά χρόνια ήταν Άρσεναλ και κάποια στιγμή αλλάζει και γίνεται Τότεναμ (!!!) Ε ΤΙ ΣΚΑΤΑ :lol:

Τώρα θα μου πεις, υπηρξε και ένας ΛεΤισιέ…

σαγαπω

…με τον Αρντίγιες όλος ο κόσμος μεγάλωσε…ακόμα θυμάμαι την ταινία με τον Πελέ:):!:

τα είδες;;
μεγάλος παίκτης ο όζι…και με τη φανελα νο 1 στην αργεντινή αν θυμαμαι καλα…

@κριμσον: ειναι αγαπησιάρης ο πατέρας σου, ρε…:stuck_out_tongue:

ωραία ματσακια σήμερα

Ποια κορυφή, ούτε μέχρι το Χαϊδάρι δεν πας με 200

πόσο άδικο είναι να παίζει ο μπραιν ρουιζ β αγγλιας με την φουλαμ. παιχταράς

…απ’το να παίζει στην Σούπερ - Λιγκ καλύτερα είναι:p…νομίζω ότι τον θέλαμε το Καλοκαίρι, αλλά αυτο΄ς δεν ήθελε…με την καμία όμως:):!:

ο γκαρι νεβιλ αναλύει το αξέχαστο γκολ που ειχε βάλει ο ΘΕΟΣ γιγκς στο ματς κυπέλλου με αρσεναλ.
μπορεί είναι απο κινητό, αλλά γελάω με το “πόσο σκάνδαλο είναι που δεν πάσαρε ούτε εδώ!” :lol:

χθες η σαουθαμπτον έπαιζε με την καλύτερη άμυνα στην αγγλια σε όλες τις κατηγορίες. την σαντερλαντ.
και της έριξε απλά, 8.:!:
βοήθησε ο διαιτητής στο 2-0 που δεν έδωσε αποβολή και πέναλτι υπερ της σαντερλαντ, αλλά αυτά που κάναν οι αμυντικοί και ο τερματζης της σαντερλαντ, αν δεν ήταν αγγλια, θα είχαν κινηθεί διαδικασίες για διερεύνηση του ματς.
αυτογκόλ με σουταρα, ασίστ σε αντίπαλο, χαμένη μπάλα μετα απο διώξιμο σε πλάτη συμπαίχτη και γκολ, αδυναμία να διώξει αμυντικός την μπάλα πάνω στην γραμμή με 0 ταχύτητα,γκολ με την σέντρα απο προηγούμενο γκολ, απίστευτα πουλήματα στο κέντρο, ακόμη και η φάση του ματς όπου αμυντικός που ενω βλέπει οτι ο τερματζης ειναι στην εστία του, γυρίζει την μπάλα σαν τελευταίος αμυντικός, δεν την προλαβαίνει ο επιθετικός για κάποιο λόγο, και έρχεται ο τερματζης και δίνει ασίστ σε δεύτερο παίχτη της σαουθαμπτον :!: η φάτσα του πογιετ στον πάγκο ήταν πραισλες.
παρόλο την τρικυμιά της σαντερλαντ, ακόμη μια καλή εμφάνιση απο σαουθαμπτον. ναις

μόλις το είδα στο gazzeta.χαχαχαχα

[B][I]slo-gun:
[B]Σταμάτησε στα 8 η Σαουθάμπτον. Παραμένει legend ο Τζαλακώστας…[/B]

[/I][/B]

Ρε τι Σπάθας και τι Καλογερόπουλος μου λέτε. Βάλτε να δείτε Σίτι - Γιουνάιτεντ για να καταλάβετε τι θα πει διαιτησία 100-0. Το κοράκι δεν έχει δώσει ΤΡΙΑ πέναλτι υπέρ της Σίτι και έχει χαριστεί σε αποβολή της Γιουνάιντεντ (έπρεπε να παίζει με 9 κι όχι με 10).

Βέβαια μόλις το φαγε τελικά η Γιουνάιτεντ, ε, ντάξει, πόσο να αντέξει απέναντι σε τόσο καλύτερη ομάδα, κι ας έχει την προστασία του ρεφ.

Τετοιες ομορφιες γινονται;;;Τι χανω ρε πουστη μου γαμω την δουλεια μου γαμω

Συμμαχία Αλαφούζ-Μανσούρ ΤΩΡΑ, να ξεβρωμίσει το άθλημα.

ΩΣ ΕΔΩ :!:

Ε, καλά, το ότι η Γιουνάιτεντ είναι ο γαύρος της Αγγλίας είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Απλά τέτοια διαιτητική εύνοια είχαμε καιρό να δούμε.

Πάντως είναι φοβερή η διαφορά νοοτροπίας ανάμεσα σε Ελλάδα και Αγγλία. Αν βλέπαμε τέτοια διαιτησία σε ελληνικό ντέρμπι θα είχαμε επεισόδια, ξύλο με ΜΑΤ, τραυματίες ή ακόμα και νεκρούς το ίδιο βράδυ ή την επομένη, και δε συμμαζεύεται. Στην Αγγλία απλά θα πουν “μα είναι ακριβώς μπροστά στη φάση, δεν το βλέπει; Blimey!”, θα ποστάρουν και κάνα χαβαλετζίδικο ποστεράκι στο τουίτερ και αυτό ήταν. Και οι δικές τους διαιτησίες πολλές φορές είναι πολύ χειρότερες απ’ αυτές εδώ πέρα.