PRIMAL FEAR / GUS G. Live in Greece 2019

GUS G.
PRIMAL FEAR (Germany)
Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 - Θεσσαλονίκη - Eightball
Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019 - Αθήνα - Κύτταρο Live

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ώρα έναρξης: 20:00 - Τιμή εισιτηρίου: 18 Ευρώ (Περιορισμένη Προπώληση) - 20 Ευρώ (Λοιπή Προπώληση) - 25 Ευρώ (Ταμείο)

Προπώληση Εισιτηρίων
Alone Metal Store - Dizzy Dolls - Café Bar Διώροφον
ON-LINE: www.123tickets.gr

ΑΘΗΝΑ

Ώρα έναρξης: 20:00 - Τιμή εισιτηρίου: 25 Ευρώ (Προπώληση) - 28 Ευρώ (Ταμείο)

Προπώληση Εισιτηρίων

Metal Era - No Remorse Records - Monsterville - Cinema Libre - Uncle Chronis Tattoo - Dazzled - Δίκτυο καταστημάτων Public σε όλη την Ελλάδα
ON-LINE: www.123tickets.gr

1 Like

Ρε, αυτό μου αρέσει…πολύ…

Δεν μπορω να καταλαβω , γιατι τετοια διαφορα στις τιμες??Εμεις στην αθηνα μλκες ειμαστε?

βάζει πλάτη ο Κωστάκης :stuck_out_tongue_closed_eyes:

διαφορά κόστους venue κτλ ? δεν είναι και χαοτική η διαφορά.

κανονικα στην Θεσ/νικη θα επρεπε να σε πληρωνουν και οχι να πληρωνεις για να δεις live σε αυτον τον χωρο,αλλα anyway…

5 Likes

Είναι. 25% πάνω η Αθήνα.

Έλα ρε, ΟΚ είναι το 8ball, γιατί το λες;

2 Likes

Ταμείο με ταμείο είναι 3 ευρώ. Τώρα για τους earlybird είναι αρκετά παρακάτω, αλλά θα ναι λίγα. Σκέψου το κι έτσι, αν πάνω πάνε με δικο τους backline γλιτώνουν, αν πάνω το πέρνουν πιο φτηνά, αν το ένα, αν το άλλο, λές να θέλουν να πιασουν κότσο τους Αθηναίους?

Όχι, λέω ότι στην Αθήνα είναι αρκετά πιο ακριβά, αυτό λέω. Δεν εξέτασα τους λόγους, λόγους μπορώ να βρω κι εγώ.

1 Like

καθολου οκ δεν ειναι το 8ball

Το δεχομαι. Τις 3-4 φορες που εχω παει, μια χαρα εχω περασει, αλλα εσεις εχετε παει 30-40 προφανως :smile:.

3 Likes

Με αλλη οπτικη ομως, ειναι 20% πιο κατω η Θεσσαλονικη :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

Πηρα εισιτηριο την προηγουμενη εβδομαδα και αυτη θα ειναι η πρωτη συναυλια του 2019 για εμενα. Καλη Χρονια να εχουμε ολοι συναυλιακα αλλα και γενικοτερα με υγεια πανω απ’ ολα.

9 Likes

το πρόγραμμα της Αθήνας:
Οι πόρτες θα ανοίξουν στις 18:00.
The Silent Rage στις 18:30
Terra Incognita στις 19:25
Gus G. στις 20:30
Primal Fear στις 22:30

Σημειώνεται επίσης πως η τιμή του εισιτηρίου στο ταμείο θα παραμείνει στα 25 Ευρώ και δεν θα είναι 28 Ευρώ, όπως είχε ήδη ανακοινωθεί.

1 Like

Thanks για τις ωρες, το γεγονος οτι θα παραμεινει ιδια η τιμη του εισιτηριου εχει να κανει με χαμηλη προπωληση λογικα.

2 Likes

Είχα δει τον Gus G το 2015 που είχε ξαναπαίξει με την δική του μπάντα στο Κύτταρο και ήταν γαμάτος. Θα ήθελα να πάω και μεθαύριο αλλά οι Primal Fear δεν με ενδιαφέρουν, επομένως η τιμή του εισιτήριου λειτουργεί ανασταλτικά. :neutral_face:

1 Like

Τι εκαναν στο 8ball,ειχε κοσμο? Ο dennis ward σας φανηκε να κολλαει με τον gus g? O μονος λογος για τους primal fear ειναι να τους δεις για τη φωνη του frontman,κατα τα λοιπα μια μαλλον generic υποτιμημενη μπαντα.

Ο Gus εγραψε στο ινστα οτι ηταν sold out αν και εχω ζησει και χειροτερα στο 8μπολ, ενιγουει ειχε αρκετο κοσμο. Νομιζω το power trio του ταιριαζει, ειναι πρωτη μουρη ο gus και εχει χωρο να λαμψει στη σκηνη, δικη του μπαντα ειναι αλλωστε. Η φωνη του ward βεβαια δεν ηταν πολυ δυνατα χωρις να αποκλειεται να εγινε εσκεμμενα αυτο. Kudos και στην ντραμακλα των edguy. Ο Gus περα απο τη γενικη του εξαιρετικη αποδοση μοιρασε και λιγο πονο στο σολο του προς το τελος.

Για primal, ναι, ισως και κατι παραπανω απο αυτο που γραφεις γιατι εχουν πολυ ποιοτικα τραγουδια σε καθε κυκλοφορια τους (κυριως τα μεγαλα σε διαρκεια) και λαιβ εσπειραν. Εκτος απο τον συγκλονιστικο Scheepers (πού σκατα ξερει τοσα ελληνικα αυτος;) που τα ξεσκισε ολα, η μπαντα ειναι δεμενη, προβαρισμενη και με ηχαρα. Ετσι παιζεται το μεταλ.

4 Likes

βρεθηκαμε στον ιδιο χωρο; :open_mouth: :rofl:

1 Like

To θετικό με τους Gus G είναι ότι έχει περισσότερα ορχηστρικά.

Αρνητικό ότι οι συνθέσεις με φωνητικά δεν είναι τόσο καλές ενώ δεν έχει τραγουδιστή επιπέδου Apollo ή Basse.