Primera Division

χωρις να θέλω να φανώ απεργοσπάστης, αλλά γιατί μακάρι??

Βασικά τους χρωστάνε λεφτά.

Και η κατανομή των τηλεοπτικών είναι τελείως άνιση.Προς όφελος των μεγάλων προφανώς.

να στείλουμε μπεο, τσακογιαννη, μακαρο να τα λύσουν τα προβλήματα

Φαντάζομαι κάποιους κατσαπλιάδες έχουν κι αυτοί στην Primera.

Τέτοιας ποιότητας αποκλείεται

Δεν είσαι απεργοσπάστης. Εϊσαι καπιταλιστικό γουρούνι…

Μόνο στη χώρα μας όλα δουλεύουν ρολόϊ. Πάρτε χαμπάρι, Ευρώπη ειμαστε ρε…

Αναβάλλεται η απεργία.

Πήραμε και Νέλσον Βαλντέζ στην επίθεση. Μια χαρούλα.

Δανεικό τον πήρε τον Βαλντέζ με δυνατότητα αγοράς στο τέλος της σεζόν και καλά έκανε η Βαλένθια γιατί είχε κακή χρονιά στην Ρούμπιν με μόνο 3 γκολ (ακόμη πονάνε τα 2 γκολ του όμως στο καμπ-νου :p)

Πάντως το ντιλ της χρονιάς έγινε στο Λεβάντε με την φυγή του Αρούνα Κονέ στην Γουίγκαν και την έλευση του “μισή ευκαιρία την κάνω γκολ” Φάνη και οι στόχοι της χρονιάς ανέβηκαν επικίνδυνα ψηλά.

Πιστεύω πως θα βοηθήσει…:-k

Δεν ξέρω γιατί βέβαια,αν δεις και οι προηγούμενες χρονιές του δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.Αλλά πιστεύω πως θα γεμίζει την περιοχή μας λίγο.

Έχεις δίκιο hopeto για τα στατιστικά του γενικά, τα κοίταξα στο wiki και είδα οτι ποτέ δεν σκόραρε κατά ριπάς.
Έχει τύχη να το δω περισσότερο με την εθνική του παρά στους συλλόγους που αγωνίστηκε, στην οποία παίζει πάντα πολύ καλά.

by the way ο Aduriz γιατί έφυγε? Εγώ τον θεωρώ πολύ καλό επιθετικό, αλλά φέτος δεν έπαιζε πολύ.

Γενικά ήταν λίγο στη σκιά του Σολδάδο πάντα.Καλός παίχτης όντως, ίσως να υποτιμήθηκε από τον Έμερι.Η πρώτη του χρονιά ιδιαίτερα μου άρεσε πολύ.

Έφυγε νομίζω γιατί και ο ίδιος ήθελε να έχει πιο πολύ χρόνο συμμετοχής και τον ήθελε και η Athletic στην οποία νομίζω έχει ξαναπαίξει πριν την Μαγιόρκα που όσο να’ναι την λες υπολογίσιμη δύναμη αυτή τη στιγμή. Από τη στιγμή που δεν υπολογιζόταν για βασικός και ήρθε και ψιλοκαλή προσφορά (κάπου στα 3,5 νομίζω έκλεισε) τον άφησαν.

Έγινε προσφορά για Soldado από Tottenham αλλά την απέρριψαν.Άσε, που να ψάχνουμε για βασικό επιθετικό.

Πλάκα πλάκα η Βαλένθια έχει κάνει καλές κινήσεις με Nelson Valdez, Andres Guardado, Fernando Gago (καλά αυτός να 'χαμε να λέγαμε) και Joao Pereira αλλά και την αγορά των δικαιωμάτων του Canales (δεν ξέρω τι παίζει με τον περσινό άσχημο τραυματισμό του) και δείχνει ικανή να περάσει τους ομίλους του τσου λου φέτος.

Γουστάρω πολύ Guardado,που πέρυσι αν και Segunda έκανε πολύ καλη χρονιά(πάνω από δέκα γκολ και άλλες τόσες ασσίστ σαν αριστερό χαφ).Aλλά και στην Primera ήταν υπολογίσιμος. Toν Gago δεν τον έχω παρακολουθήσει στην Ιταλία αλλά ελπίζω να βοηθήσει. Ο Pereira στο Euro έσκισε,μακάρι να συνεχίσει αναλόγως.Και ελπίζουμε να έρθει ο Σισόκο από Lyon στα αριστερά.

Ο Κανάλες είχε δύο ρήξεις σε έναν χρόνο. Είναι ερωτηματικό το σε τι κατάσταση θα είναι, θέλει προσοχή.Πέρυσι πάντως,όταν επέστρεψε από τον πρώτο πολύμηνο τραυματισμό ήταν σε τρελή φόρμα,έδωσε άλλο τόνο επιθετικά.

Ελπίζω να κάνει το μπαμ και ο Parejo φέτος στα χαφ,πολύ ταλέντο,μακάρι να στηριχθεί.
Και επιτέλους ο Piatti να επανέλθει στα παλιά του επίπεδα.

Γισ Guardado συμφωνώ με τα 1000, απορίας άξιο είναι όμως που δεν πήρε μεταγραφή με το που έπεσε η Coruna και περίμενε ένα χρόνο μετά να ανέβει από την σεκούντα για να φύγει.

Μιας και κατέχεις καλά την Βαλένθια, ποια η γνώμη σου για Feghouli? Εγώ την χειρότερη πάντως, δεν λέω ότι δεν το κατέχει το τόπι αλλά έχει ένα στυλάκι καθώς παίζει ότι είμαι ο καλύτερος παίχτης του κόσμου κάντε στην μπάντα όλοι…δεν είσαι ρε παλήκαρε όμως πως να το κάνουμε?

Xαχαχα!Κοιτα, καλός είναι δε λέω…Δηλαδή στην κατάσταση που είναι ο Hernades…Kαλύτερα Feghouli!Aλλά έχει ένα υφάκι.Μακάρι να επανερχόταν ο Hernades στα παλιά επίπεδα.

Εναρκτηριο σφυριγμα σημερα.Αντε καλη αρχη να εχουμε και με την Βασιλισσα ξανα πρωταθλητρια :slight_smile: http://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/318255-kalimera-primera

Ετσι μωρη Ντεπορ!

Υ.Γ Ποσο Ζιοβανι το 2ο γκολ…Και η κινηση και το τρεξιμο και το τελειωμα…:smiley:

Hopeto δυστυχώς μονόδρομος ο Feghouli πλέον.
http://www.sport-fm.gr/article/576326