Primordial

Αυτή η μπάντα όσο περνάνε τα χρόνια γίνεται όλο και πιο αντιδραστική. Ευτυχώς για την ώρα η μουσική τους παραμένει συγκλονιστική.

:cry: :metal:
Λίγα συγκροτήματα προκαλούν τέτοιες ανατριχίλες πλέον
:bow2:

Respect στην Ciaran MacUilliam’s band :!:

Νταξει το κομματι ειναι επος, δεν περιμεναμε τιποτα λιγοτερο…
ΑΛΛΑ γιατι ρε πουστη αποφασισατε τωρα να βγαλετε τετοια εκδοση? http://www.emp-online.com/primordial-where-greater-men-have-fallen-cd-dvd-7/art_291204/ για να μας ξεφραγκιασετε τωρα που δεν εχουμε???
Και δευτερον γιατι αυτη την μπλουζαρα http://www.indiemerch.com/metalbladerecords/item/28879 μονο στο αμερικανικο???
2 απανωτα χτυπηματα…

είμαι γραφειο και δεν μπορώ να το ακούσω :x

εντάξει μόλις είδα και το εξώφυλλο

γαμωτηνμπουτανατηζωη φάση :cry::cry::cry:

Κομματάρα και εξωφυλλάρα, πόσο καβλωτικά ξεκίνησε η σημερινή μέρα γαμώτο :’)

Να ανακοινώσουν και περιοδεία και να έρθουν εκεί κοντά με dread sovereign να γίνει ο χαμός

Δεν μπορώ να εξηγήσω αυτό που συμβαίνει με αυτή τη μπάντα.
Κάθε κραυγή του Άλαν, κάθε ριφ του Κιάραν αγγίζουν τα πιο βαθιά κομμάτια της ψυχής μου.
Δίσκος της χρονιάς με ένα τραγούδι ξέρω γω?
ούτε ένα βήμα πίσω!
ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΓΑΜΙΑΔΕΣ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΣΑΣ.:bow::bye::respect:

Εμενα απλα μ’αρεσε μετα απο 2 ακροασεις,δεν συμμεριζομαι τον σουπερ ενθουσιασμο εδω μεσα. Θεωρω οτι απογειωνεται στο τελευταιο του μερος το κομματι κυριως,μεχρι τη μεση περιπου δεν μου κανε τιποτα το ιδιαιτερο.

Εσένα σου αρέσουν “Gathering…” και “…Nameless…” περισσότερο από τα πρώτα 4 οπότε δε μετράς.

Το Gathering ειναι το εβερεστ τους, αντικειμενικοτατα.

Επιτέλους και φοβόμουν ότι κουφάθηκα/σταμάτησα να νιώθω. ;p
Το άκουσα, το ξανάκουσα και εκεί έμεινα, το πρώτο μισό σχεδόν αδιάφορο. Βέβαια οκ, μπορεί πάντα μέσα στο δίσκο να είναι καλύτερο…

…καταρχήν μιλάμε για εξωφυλλάρα,και υπεργαμάτο μπλουζάκι…το τραγούδι τώρα αρχίζει όμορφα, και όμορφα μπαίνει και ο Άλαν…διαβάζω και τους στίχους, που είναι πολύ καλοί…είναι απ’τα πολλά καλά τραγούδια των Primordial, όχι απ’τα αριστουργήματα τους:):!:

οντως οι στιχοι ειναι λιγο καπως

μπηκαν οι κακοι
σκοτωσανε τους γιους σας
και βιασανε τις κορες σας

…κάποιος πρέπει να τα πει:p…ποιος άλλος απ’τον Άλαν:):!:

Εχω μαθει να μην πολυαναλυω τους στιχους του Αλαν γιατι τους ψιλοφοβαμαι :stuck_out_tongue:

Κατα τα αλλα το κομματι ειναι πολυ καλο, δεν ειναι το καλυτερο, οχι και αδιαφορο ομως ρε σεις.

Επισης ο Therion μιλαει σοφα. Gathering και μετα Puritan.

Ναι ναι, κι’ομως, μου αρεσε υπερβολικα :stuck_out_tongue:

Μωρέ κι εμένα υπερβολικά μου άρεσε, αλλά 2ο δεν το’βαζα με τίποτα :):!:

Για πέστο πάλι αυτό :!:

Το ζωγραφίζω και σε πανό και κάνω διαδήλωση έξω από τον ΣΚΑΙ άμα λάχει :!: