PRO EVO vs FIFA

PRO με τεράστια διαφορά για μένα.
μεγάλη κόντρα με κολλητό που είναι του x-box και φυσικά του fifa.

για να σας εξηγήσω ποιά είναι κατά την άποψή μου η ουσιαστική διαφορά.
εγώ έχω pro στο ps3 και ο κολλητός μου fifa στο x-box.
στο pro έχοντας παίξει λίγο μπορεί να με κοντράρει γιατί αν ξέρεις τα βασικά το παιχνίδι είναι αληθοφανές.
στο fifa δεν έχω τύχη. με κερδίζει 7-0 στο ημίχρονο ξερωγω γιατί υπάρχουν στανταρισμένοι τρόποι να βάλεις γκολ όπως ήταν τα παλιά coin ops.
και μη μου πείτε πως η σέντρα είναι στανταρισμένος τρόπος για γκολ,ε…
από την άλλη τα 2-3 τελευταία χρόνια έχει βελτιωθεί πολύ.

χρειάστηκες 2-3 χρόνια για να φτάσεις να παίζεις…έτσι όπως παίζεις??? :p:p

on-topic: PRO…το κάψιμο είναι ανελέητο…και δεν είμαι και πολύ μεγάλος fan των sport-games

το φίφα έχει βελτιωθεί πολύ ρε άμπαλαεο.

άσ’τα σάπια και έλα να φτιάξουμε τον ήχο πρώτα και μετά να ρίξουμε ένα κυπελλάκι.:stuck_out_tongue:

τι μου θυμισες τωρα!! το χα λιωσει στο nintendo 64 αυτο το ποδοσφαιρακι! ακομα θυμαμαι την κασετα με φωτογραφια ravanelli, köpke!!!
αυτο αλλωστε πρεπει να ειναι το πρωτο προ (απο τοτε τα πατουσε χαμω τα φιφα)

:cry:

PRO ρε

Τι μου θύμισες τωρα!!! Αυτό το Pro στο Nintendo 64 τα έσπαγε!!!
Έχω την εντύπωση ότι είχε βγεί και στο super nintendo.

Ακριβως ιδια ειναι και η δικη μου περιπτωση, αν και ψιλοεπαιξα και το FIFA 2003 αλλα ως εκει. Μετα ΜΟΝΟ PRO!!!

Τα εχω παρατησει και τα δυο εδω και 2-3 χρονια.
Το φιφα νωριτερα.
Αλλα οπως και να εχει Pro > Fifa οποτε θελετε.
Αντε πριν το 98 μπορει να υπερειχε το φιφα.

Fifa εννοείτε!

εννοειται κιολας :-s

Εννοείτε φυσικά! Το '99 τα σπαγε! :smiley:

Fifa πλεον εχει καλυτερα γραφικα, πιο φυσικες κινησεις παικτων κτλ… αλλα ΜΠΑΛΑ παιζεται στο Pro, παει και τελειωσε

ΥΓ Κολλαω ενσημα στο Pro απο καλοκαιρι 2000

PRO και από μένα. ΤΟ fifa δεν το μπορώ.
Στο pro έχω κολλήσει στο 5, δεν μου αρέσουν τόσο τα πιο μετά. Έτσι τσακωνόμαστε πάντα. Οι άλλοι θέλουν prto 2009, εγώ θέλω το 5.
Όπως και να χει, πάντα pro.

To 99 καλύτερο από το 98???

Καλά η μεγαλύτερη μούφα ήταν το 2000. Με Σωτηρακόπουλο ε.

Το '99 ήταν καλή αντιγραφή του '98, μόνο που άλλαζε η τρίπλα με την οποία τους περνούσες όλους.
Από το 2000 και μετά όλα ήταν μάπες (εξακολουθούσε φυσικά να υπάρχει κάποια τρίπλα που τους περνούσες όλους). Απλά δεν ήξερα περί Pro και ISS.

Αυτό που μέχρι και τώρα με εκνευρίζει σε όλα τα FIFA είναι τα “πλαστικό”, αναληθοφανή ball physics.

Από Pro είχα λιώσει το 3 για πολλά χρόνια, μετά έβαλα το 2008 που ήταν καλό μεν αλλά πολύ γρήγορο, πράγμα που κούραζε μετά από λίγο καιρό. Το 2009 το έλιωσα επίσης στο στρατόπεδο, μ’ άρεσε που ήθελε πιο μεθοδικό παιχνίδι γενικά, απλά το να υπάρχουν παίκτες που όταν βρισκονταν στα “πορτοκαλί” ή “κόκκινα” του περνούσαν όλους (βλ. Μέσι, Ετό, Μάρτινς) ήταν μέγα ξενέρωμα.

Pro 2 λέμε, που περπάταγες απλά γύρω-γύρω απ’ τον εαυτό σου και έφτανε για να περάσεις τον παίκτη!

χαχα το ειχα καψει και εγω!!!
επισης και αυτο εδω ειναι κορυφη!

Aυτό το κάνανε δώρο μαζί ε.

Αλλά νταξ, το καλύτερο παιχνίδι έβερ στο Ν64 ήταν το ντόνκυ κονγκ άνετα. Α και το ζέλντα, αν και έχει φάει πολλά γαμοσταυρίδια γιατί κόλλαγες για κάτι μέρες σε μερικά σημεία.

που σκατα κολλαει τωρα αυτο σε θρεντ pro vs fifa??

επισης

κανε ριπορτ για σπαμ

pro στο χαλαρό πλέον. Το φίφα μετά το 2003 με ξενέρωσε. Τώρα δεν το πλησιάζω καν. Το pro έχει γίνει μόνιμη αξία.

Υ.Γ.

Το θρεντ αυτό πρέπει να μεταφερθεί στο “Τέχνες”
:stuck_out_tongue: