PRO EVO vs FIFA

Και εγω FIFA προτιμαω απο το 10 και μετα, παροτι γαλουχηθηκαμε με Pro. Οσοι παιζετε Pro, υπαρχει online update? Δλδ, να κατεβαζεις με επιλογη απο το παιχνιδι τα τελευταια rosters. Στο FIFA εχει σιγουρα, στο Pro?

Αυτο.

Και φυσικα Φιφα 99-02.

Nαι οντως, πριν πιασουμε το pro (και το αφησουμε παλι) ειχαμε περασει την 1η φαση FIFA.

Επαιζα απο FIFA 95 εως FIFA 2000 πριν πεσει στα χερια μου το 2000 το International Superstar Soccer Pro Evolution. Ε μετα ολη η δεκαετια κυλησε με Pro

Εγω αγνοουσα την υπαρξη του προ, μεχρι που επαιξε το 3 σε ps2 ενος φιλου. Ειλικρινα, νομιζα πως υπηρχε μονο το Φιφα και ειχα αποσβολωθει. Την επομενη χρονια, επαιξα ενα απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια γενικα, το PES 4.

το πρωτο που ειχα παιξει και το αγαπησα

International Superstar Soccer Pro 97

Θυμαμαι θρυλικες εποχες FIFA 98. Εκεινα τα χρονια οντως υπηρχε μονο το FIFA και αν και τραγελαφικο σε καποια σημεια, ηταν μακραν καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο κυκλοφορουσε. Ε μετα το 2000+ αρχισε η κυριαρχια του pro αλλα τα τελευταια χρονια, παρα τη διαφημιση που εχει πεσει στο pro, οι τελευταια τιτλοι FIFA του δινουν να φαει χωμα. Και για το 2012 το ιδιο ακουω, οτι το fifa ειναι αρκετα καλυτερο αν και δεν τα εχω δοκιμασει ακομα. Αll time αγαπημενα μου ηταν τα fifa 98, fifa 2000 και PES 5. H ψηφος ομως παει σε fifa.

Σημερα παντως που βγηκε το pro, εγινε ψιλοχαμος. Δουλευω στο e-shop και με το που παραλαβαμε τα παιχνιδια εξαφανιστηκαν ολα φυσικα. Με επαιρναν καθε λογης καμμενοι να ρωτανε αν εχει μεινει αποθεμα :stuck_out_tongue:

Κ εγω τασσομαι υπερ ΦΙΦΑ κ με μεγαλη διαφορα μαλιστα (εχω σιχαθει τα 2 τελευταια Pro),oπως αναφερω κ μερικα ποστ πιο πανω, αλλα το πιο επικ παιχνιδι που θυμαμαι κ νοσταλγω ειναι το Pro 3 με εξωφυλλο τη μεγαλη μορφη Pierluigi Collina

Ελεύθερα :p:lol:

Κάποτε υπήρχε μόνο το fifa
http://www.youtube.com/watch?v=FMrIy9zm7QY

Bέβαια μετά ήρθε το Pro και το fifa δεν το έχω ξαναπαίξει από τότε
Θυμάμαι στις αρχές που άλλαξα από fifa σε pro, έβριζα κάθε φορά που έπαιζα μέχρι να συνηθίσω τα αντίθετα κουμπιά
:lol:

αποκλειεται να εχω ακουσει λιγοτερο απο 1000 φορες αυτο το κομματι…

btw σημερα επαιξα λιγο το νεο PRO, δειχνει να εχει πιο πολλη πλακα αλλα εχει και 1-2 σπαστικες βλακειες…

NAI ΡΕ!!

Πωπω ρε τι μου θύμισες… Fifa στα ελληνικά τότε, τρέλα! Μεγάλα ματς με Σωτηρακό στο μικρόφωνο!

Πω…Χρονομηχανη.

αυτό ρε http://www.youtube.com/watch?v=IUAKPkGCamo

Το Fifa 98 ήταν μεγάλο κόλλημα! Σϊγουρα είναι αυτό που έχω παίξει περισσότερο και ήταν και εντυπωσιακά βελτιωμένο σε σχέση με το '97!

Αλλος απο δω…Καλα παω να βρω τα sountrack των 00 και 02. Blast from the past.

θυμάμαι είχα φάει πολύ σκάλωμα οταν βγήκε το φιφα 2004 και οταν γύρναγες τον παίκτη στην αλλη κατεύθυνση γύρναγε κανονικά , με φρενάρισμα . Ενώ στο 2001 (με σωτήρ στην περιγραφή ενοείται) τους πέρναγες όλους σαν τον πακπαν

Περίμενα πόσα χρόνια δεν ξέρω,4,5,6,να περάσει η φήμη του προ για να ανασάνω.

Μια πενταετία να λέω ότι παίζω μόνο FIFA και να εισπράττω βλέμματα κατάπληξης,σχεδόν θαυμασμού,που συνεχίζω να πιστεύω στον νεκρό γίγαντα.

Ε eat my shorts τώρα.Πραγματικά πιστεύω πως το fifa ήταν όλα τα χρόνια καλύτερο,απλά στο pro είχε πέσει όλη η διαφήμιση και η προπαγάνδα,και εντάξει,είχε πιο imba και ουάου ντρίμπλες και προσπεράσματα.Αυτό που δεν υπάρχει στο πραγματικό ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ δηλαδή.

Άκου εκεί Soccer…Εσείς παίξτε σόκκερ.Εγώ θα παίξω fifa.Που έχει 2 f μέσα.Το ένα θα ναι FOOTBALL.

επιτρεψε μ να διαφωνησω. δεν εχω κατι με το φιφα αλλωστε με αυτο μεγαλωσα. καπου στο 08-09 ειχα παιξει αρκετο φιφα με 1 φιλο μ που ηταν καμμενος με αυτο και μισουσε το προ. ειχε πολλες μουφιες. τοτε ειχε και το προ βεβαια πιο πολλες. ειχε στανταρ πραγματα που ηταν 100% μη ρεαλιστικα. οχι οτι το προ τοτε ηταν πιο ρεαλιστικο αλλα το φιφα δεν ηταν τοοοσο ευχαριστο. ηταν 100% στανταρ τα πραγματα που επρεπε να κανεις γ να βαλεις γκολ κλπ. μου φαινοταν πιο προβλεψιμο. αυτα που λεω δεν αναιρουν βεβαια το ενδεχομενο τα 2-3 τελευταια φιφα να ειναι πολυ καλυτερα του προ. (εγω μιλαω για το 2008 η το 2009, δεν θυμαμαι).

Ισχύει ότι είχε μαλακίες και το Fifa,σε πάρα πολλές περιπτώσεις.

Και ακόμα υπάρχουν κάποιες λίγες.

Αυτό δε σημαίνει πως πρέπει να αποθεώνουμε και προ όμως :wink: