PRO EVO vs FIFA

σιγουρα οχι. πιστευω πως ο ενας κοιταει να εκμεταλευτει τα μειονεκτηματα του αλλου στο κατω κατω. εγω το μονο προ που θυμαμαι να σπερνει υπερβολικα σαν παιχνιδι ειναι το 6. αυτο ναι, πιστευω οτι το ισοπεδωνε το αντιστοιχο φιφα. αλλα κατα τα αλλα ανετα μπορω να πιστεψω και οτι τα τελευταια φιφα ισοπεδωνουν το προ το οποιο εχει γινει αρκετα πιο μετριο απο το 10 και επειτα (10>12>11 btw κατ εμε απο τα 3 τελευταια).

[B]comealot[/B] τα “παίρνεις” απο την φιφα? :stuck_out_tongue:

[B]deadmeat [/B]πρέπει να είσαι ο πρώτος που ακούω να λεει το 10 ηταν καλύτερο του 11

Το PES6 ηταν το τελευταιο προ που αξιζε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για εμενα.Αντε και μεχρι το 08.Τα τελευταια 2 χρονια μαμα τα.

ηταν πολυ διαφορετικα το 10 με το 11. και πολυ διαφορετικα το 10 με το 9. στα δικα μ ματια το 11 ειναι το πιο βαρετο προ που εχω παιξει. δινει τοσο μεγαλη εμφαση στην εξομοιωση που χανει καθε εννοια “παιχνιδιου”. το 10 ειχα πολλα μικροπραγματακια με τα οποια, εγω τουλαχιστον, γουσταρα πολυ…

Μπα,αυτοί τα ‘παίρνουν’ ενίοτε από μένα :stuck_out_tongue:

Απλά έχω κουραστεί με τους ΠΑΝΤΕΣ (από τον τελευταίο ΔΑΠίτη γιακαδοφόρο μέχρι τον πραγματικά τελευταίο rastafari wannabe),να λένε ‘πάμε για προ,ποιος έχει προ,εγώ έχω προ,δουλεύει το προ,έχω προ έχεις πλέι πάμε για προ,μου δανείζεις το προ,όχι θα παίξω προ σε λίγο,αλλά αν θες έλα να παίξεις μαζί μας προ,πίνεις μπάφο με το προ σου,όχι αλλά έτσι λέω γιατί ακούγεται ωραία,ε το είπαν και αυτή η κουλ μπάντα οι λοκομόντο άλλωστε,τι ομάδες παίρνεις,δεν έχει σημασία ρε φίλε είναι το ΠΡΟ’

ΣΚΑΣΤΕ!!!

ΦΙΦΑ για πάντα.Απλά επειδή το Pro είναι εκνευριστικά εκνευριστικό.Και με αυτούς που το παίζουν φανατικά,που πολλοί έμαθαν τι σημαίνει ποδοσφαιράκι τα τελευταία χρόνια δλδ,και με το Master League και τα πρωταθλήματα ‘μισές μούφα ομάδες μισές κανονικές’,και με το κατώτερο gameplay.Γεια σας.

:lol::lol::lol:

Και γαμώ τις απαντήσεις

πάντως για τα υπόλοιπα που λες, θα σου έλεγα να δοκιμάσεις για 3-4 παιγνιδια το περσινό προ…αλλά απο οτι δεν βλέπω δύσκολα θα το κάνεις…:stuck_out_tongue:

*deadmeat το προ του 10 είναι το πιο άχρωμο εβερ…πέρυσι με την δύναμη στην πάσα και την κατεύθυνση που πρέπει να δώσεις σωστά είναι σα να ανακαλύφθηκε ενας νέος κόσμος

Μα και να δοκιμάσει (που παίζει να το έχει κάνει), δεν θα αλλάξει κάτι. Το Φίφα είναι καλύτερο, τι να κάνουμε. Όχι παρωπίδες και στο videogaming. Έλεος…

χαχαχαχαχαχα

Έχεις ένα άλφα δίκιο Keyser,αλλά έχω παίξει γενικά pro.

Δεν πρόκειται βέβαια να κατεβάσω τώρα το περσινό (έχει ένα πρόβλημα το πι σι μου και σβήνει όποτε ανοίγω .exe παιχνιδιού,γάμησέ μας),αλλά pro γενικά έχω παίξει.

Και βέβαια η πρώτη (κάπως αντικειμενική) εντύπωση που είχα ήταν ότι έχει καλύτερα game physics από το Fifa (και μιλάμε από αρκετά παλιά,μέχρι τα 5-6 που έχω παίξει),βέβαια όταν περνάς όλους τους αντίπαλους στο έτσι (στο multiplayer) αλλάζεις γνώμη…

παντως να ξερετε το προ 12 ειναι (πολυ) καλυτερο απο το 11. φιφα εχω να παιξω απο το τιμημενο 2003 (?), δεν ξερω καθολου τι παιζει. αλλα επειδη γενικα οταν παιζω, θα παιξω με αλλους, μονος μου βαριεμαι ποδοσφαιρακια αφορητα, δεν μπορω να με δω να παιζω φιφα, οσο καλο και αν ειναι. εκτος και αν ξαφνικα αλλαξει η μοδα και αρχισουν ολοι το φιφα, πραγμα πολυ δυσκολο

Πειτε οτι θελετε για τα τωρινα προ, μαζι σας, αλλα τα 3,4,5 εχωναν αβερτα το φιφα τοτε. Χαλαρα.

Εγώ πάντως έπαιζα φανατικά και τα 1 και 2.

Στο δίλλημα PRO vs FIFA ψηφίζω ασυζητητί [SPOILER][B][SIZE=“3”]2Κ[/SIZE][/B][/SPOILER]

best evah.

Ψηφιζω FIFA,για την κατασταση οπως εχει τωρα.Πριν απο λιγα χρονια,θα ψηφιζα Pro.Kαι πριν απο ακομα περισσοτερα χρονια,παλι FIFA.

Το FIFA '97 ηταν κορυφη τοτε,και τα επομενα 1-2 FIFA που ακολουθησαν.Τοτε ομως ειχε βγει το πρωτο ΙSS Pro,το πρωτο τρισδιαστατο της σειρας(μεχρι τοτε η Konami ειχε βγαλει μονο το Deluxe).Οταν το ανακαλυψαμε με τον αδερφο μου,ηταν ΟΛΟΙ κολλημενοι με το FIFA,και οπου λεγαμε για το ISS Pro,μας εβλεπαν σαν να ειμαστε ασχετοι.Σιγα σιγα,το Pro κερδισε την αναγνωριση που του αξιζε γιατι ηταν καλυτερο του FIFA και με τον καιρο καθιερωθηκε,σε σημειο που τωρα οταν λες για FIFA,να φαινεσαι οτι δεν ξερεις.Αν συνεχισει ετσι καλα η ΕΑ,σε λιγο καιρο θα αντιστραφουν παλι οι ρολοι.Αυτη ειναι η βλακεια ομως με τους κολλημενους,χωρις να δοκιμασουν καποιο αλλο εχουν να λενε μονο για το Pro.

Αυτο που μου την εσπαγε παντως στο Pro,και θα συμφωνησουν οσοι το αγοραζαν καθε χρονο,ειναι οτι η Konami παντα διορθωνε ενα μειονεκτημα του προηγουμενου τιτλου και χαλουσε κατι αλλο,για να εχει να διορθωσει κατι την επομενη χρονια και να γουσταρουμε πχ εκανε τα σουτ πιο δυνατα και μπορουσαμε επιτελους να σουταρουμε απο παντου και οχι μονο μεσα απο την περιοχη αλλα χαλουσε τις μακρινες πασες.

Αυτο που εχω παρατηρησει με αυτα τα δυο ειναι οτι το FIFA ειναι πιο διασκεδαστικο στο single player ενω το Pro ειναι καλυτερο στο multiplayer.

Κάθε φορά μετά την μεταγραφική περίοδο υπάρχει update που ενημερώνει τις ομάδες.

Κατέβασα pro και fifa demos. Επιμένω στο pro. Eπίσης το ότι όλοι έχουν pro είναι ένας ακόμα λόγος να προτιμήσεις να το αγοράσεις αυτό γιατί περισσότεροι φίλοι σου το έχουν και έχεις κόσμο να παίξεις. Αυτό το διάστημα όλη η παρέα τσεκάρει τα demos και θα αποφασίσουμε όλοι πιο θα πάρουμε για να μπορούμε να παίξουμε δικτυακά. Δεν βλέπω όμως να πηγαίνουμε σε fifa.

[B]Όσοι έχετε fifa. Είστε ευχαριστημένοι από το online game?[/B]

καλα μιλάμε τα μεγάλα μυαλά συναντιούνται.!!
αυτο ήθελα να ρωτήσω για το προ, σε εσένα.!!

πως το βλέπεις το Online του προ?
παίζουμε με τον κολλητό μου ενάντια σε άλλους και έχουμε μερικά προβληματάκια…
ας πούμε οταν εχει κάποιος από εμας την μπάλα ξαφνικά χωρίς να γίνει κατι αλλάζει παίχτη…
επίσης όταν είσαι στην άμυνα(σε αντεπίθεση) παρόλο που ελέγχεις τον παίχτη αυτός πάει στην αντίθετη κατεύθυνση πολύ συχνά…

Δεν έχω παρατηρήσει αυτά που λες. Εγώ όμως συνήθως παίζω ένας με έναν. Γενικά δεν έχω παράπονα. Εδώ παίζω με skype ανοικτό και πάει καλά. Θα ήθελα να μπορείς να κάνεις πρωταθληματάκι δικτυακά αλλά 2 παίκτες στο ίδιο ps3 να λογίζονται διαφορετικοί. Με άλλα λόγια να έρχονται φίλοι μου να παίξουν σε μένα αλλά όταν κάποιος είναι σπίτι του να μπορεί να συμμετάσχει και αυτός. Δύσκολο αλλά μήπως γίνεται στο fifa?

Σε τί πλατφόρμα το παίζεις το pro? Θα γούσταρα ένα rocking πρωταθληματάκι pro με ps3!!!

συνήθως παίζω στο ps3 του κολλητού μου…
online παίζουμε πάντα 2 ενάντια σε άλλους δυο…
εκεί παρατηρούμε αυτά που σου λεω…και είναι κάπως εκνευριστικό.

κατάλαβα τι λες…εννοείς να παίζεις με διαφορετικούς user/λογαριασμούς και οχι μονο συμπαίχτες με έναν…σωστό αυτό…
αν και διάβασα φέτος οτι θα έχουν περισσότερες επιλογές στο Online>.δεν ξέρω αν ισχύει…

η φάση είναι οτι εδω και 5 μέρες πάμε στα μαγαζιά να το πάρουμε και είναι συνέχεια νοικιασμένο…δεν τον ξενοικιάζει κανείς.!
αλλά την παρασκευη θα το αγοράσει ο κολλητός οπότε δεν θα μας απασχολεί

*παίχτες στο Online βρίσκεις που να είναι υπερ τέλειοι??
**ναι.!! ψήνομαι να παίξουμε κάποια στιγμή μέσα την χρονιά

επίσης για τον [B]Country Joe[/B]


[B]ΣΕΞ[/B]

το κατέβασα σήμερα για το Psp και εχει μια επιλογή για 10 game με διαφορετικές στιγμές στην καριέρα του jordan που πρέπει να κάνεις οτι ειχε κάνει τότε σε αυτά τα ματς…
45+ πόντους, 5+ ασίστ , νίκη ,και ο αντίπαλος σου(Drexler) κάτω απο 20 πόντους… σε τετοιο στυλ
αν τα καταφέρεις και στα 10 κάτι ξεκλειδώνεις αλλά δεν ξέρω τι

2 εναντίον 2 γαμάει η φάση αλλά δεν έκατσε πολλές φορές να παίξουμε.
Στο online μου έχουν τύχει παίκτες που βάζουν εξωφρενικά γκολ. Επειδή όμως πια δεν παίζω πολύ πλέον παιχνίδια το κάνω μόνο με φιλαράκια.
Όσο για το basketάκι το αγόρασα πέρσυ το 11. Πολύ καλό αλλά δεν βρήκα κόσμο να το έχει να παίζω και το παράτησα. Τζάμπα τα 60 ευρώπουλα. Ελάχιστα το έχω παίξει. Εκείνο ήταν αφιερωμένο στον Jordan

Thnx για την απαντηση παραπανω περι Pro και roster update

Μιας και βλεπω καποια κινηση για το NBA 2K λεω να ανοιξω ενα τοπικ και ας παει ακλαφτο, δεν πειραζει:p