ProgSession

Ιδιαίτερος και μοναδικός δίσκος το Last Tango, και όπως πάντα εξαιρετικό το κείμενο του Κώστα (αν και νόμιζα ότι θα παρουσιαζόταν το Danse Macabre). Η απουσία hint για την επόμενη παρουσίαση ελπίζω να μην είναι ανησυχητική για το μέλλον της στήλης…

Απ τους αγαπημένους μου δίσκους ever και παρομοίως το έμαθα απ το ραδιόφωνο,όταν ακόμα έκαναν εκπομπές άνθρωποι μερακλήδες. Το χω λιώσει το καημένο το βινυλιάκι,αλλά ακόμα ψιλοκρατάει με άπειρα χρατσα-χρούτσα…:stuck_out_tongue:

Η στήλη με τις μυριάδες #-o οπαδούς της δεν κινδυνεύει όσο έχουεμ ακόμα το μεράκι και τις αντοχές να την γράφουμε. Απλά για διάφορους λόγους δεν έχω ακόμα ενημερωθεί για το τι θα γράψει ο Πάνος. Θα προσθέσουμε το hint σύντομα

Πάντως ευχαριστούμε και για το ενδιαφέορν σας και για τα καλά σας λόγια…

Μπορείς να βάλεις εσύ hint και να προσπαθήσει να βρει ο Πάνος για τί πρέπει να γράψει.

Kαταρχήν…Grobbschnitt ρε Καντζ!!

Κατά δεύτερον,ένα εκ παραδρομής λογικά λάθος είναι το “Solar Fire” αντί για “Solar Music”. Εκτός αν τζάμαραν κάποια στιγμή με τον Manfred Mann!!:p:p

Εξαιρετικό κείμενο για άλλη μια φορά και το επόμενο προβλέπεται επίσης out of…this world!:smiley:

Πολύ καλό το Grobschnitt και πολύ καλό το κείμενο Πάνο. Προσωπικά δεν το έχω πολύ ψηλά σα δίσκο (όσο το Solar Music ας πούμε), αλλά από τα στουντιακά τους ξεχωρίζει μαζί με το Rockpommel’s Land νομίζω.

Πάντως το επόμενο το περιμένω πώς και πώς, γιατί είναι αγάπη τεράστια και η μπάντα και ο δίσκος…

Τέσσερα γράμματα; Μη μπλέξουμε απογεματιάτικο… Και είναι και Τρίτη. Ούτε καν δηλαδή…
edit : άκυρα όλα, μόλις ξύπνησα.

Εξαιρετικό κείμενο Πάνο, και δισκάρα, τι να λέμε τώρα (για το Solar Music τα έχουμε ξαναπεί, κάντε δώρο στον εαυτό σας μια ακρόαση του). Το επόμενο είναι από τα τρία τους ίσως και το κορυφαίο τους…

Θενξ παιδιά.
Μπαντάρα, τι να λέμε, και όντως εκ παραδρομής χεχε. Τι live και αυτό. Ακόμα και χωρίς τζαμάρισμα με τους MM.

Ωραίο κείμενο από τον Κώστα για μια μεγάλη δισκάρα, μάλλον ο αγαπημένος μου από Out Of Focus! Δυσκολάκι το χιντ για το επόμενο, βέβαια πρωί είναι ακόμα…:stuck_out_tongue:

μπανταρα δισκαρα ολα μαζι!

out fo focus! οτι και να πουμε ειναι λιγο…

Aπίστευτο κείμενο από τον Κώστα Σακκαλή για το Wake Up των Out of Focus, συμφωνώ μέχρι κεραίας!

Όσο για το επόμενο άλμπουμ, καλά…είναι δυνατόν αυτή η στήλη να φιλοξενήσει …mainstream album;:lol::stuck_out_tongue:

Phil Manzarena ftw!!

Ευχαριστώ ταπεινά

κι όμως progsession goes mainstream :wink:

Α ναι ρε, χαζός, και προσπαθούσα να σκεφτώ που κολλάει το αντηλιακό #-o

Double post αλλά…ούτε μια κουβέντα για ένα από τα κορυφαία δημιουργήματα του Canterbury ήχου [-X ; Ντροπή! Εξαιρετικό κείμενο από τον Πάνο, πάντα τέτοια. Κανα παραπάνω τρίβια για το επόμενο;

Έρχεται από μία χώρα όπου οι γυναίκες λάμπουν και οι άντρες λεηλατούν. :stuck_out_tongue:

συγχαρητηρια για την επιλογη του group!

παροτι ειμαι φαν του δευτερου αλμπουμ. ειναι ενα διαμαντι και αυτο μαζι με οτι εβγαλε αυτη η σκηνη. για μενα ο δικος ειναι ενα μιγμα kraut/indo raga prog

Πανέμορφος δίσκος το ντεμπούτο των Carmen και πολύ καλό το κείμενο του Πάνου, αν και προσωπικά πιστεύω ότι η ιδανική μίξη flamenco και prog rock επιτυγχάνεται στον πρώτο δίσκο των Triana! Το επόμενο συνδυάζει πρόσταγμα και…Τζέημς Μποντ;;

paternoster!!! ΤΕΛΟΣ :slight_smile:

μπραβο ρε Κωστα!

Ωραίος ο Κώστας, αν και το ομολογώ ότι δεν το έχω πολύ ψηλά το Paternoster, το Eela Craig περίμενα για να πω την αλήθεια! Το επόμενο τεράστια δισκάρα και μεγάλη προσωπική αδυναμία…