PS3 (Sony Playstation 3)

νταξει
το plus κωλομετραει

50 ευρω η ετησια συνδρομη

και εχεις δωρεαν αυτη τη στιγμη
little big planet 2
infamous 2
dead space 2

!!!
8O8O8O8O8O

Περα απο το οτι ειναι πολυ φτηνο και αξιζει, αν σε καποιον φαινονται πολλα, μπορει να τα βαλει μισα μισα με εναν φιλο και να το χρησιμοποιουν και οι δυο. Απλα πρεπει ο ενας που θα εχει στο ονομα του το plus να αποθηκευσει το account του και στο αλλο ps3 για να κατεβαζει και ο αλλος. Το plus σου επιτρεπει μεχρι δυο ps3 με το ιδιο account. Εγω ετσι το εχω κανει.

αυτο δεν το ξερα
ωραιος

δηλαδη αν εχω ενα account ονοματι signal
πρεπει να παω στο φιλο μου
να κανω νεο user (ε?)
και μετα να παω network και να κανω sign in ως signal?

Εστω οτι αγοραζετε την συνδρομη plus με τον user signal. Στου φιλου σου το ps3 θα φτιαξεις ενα νεο user και θα βαλεις το mail και τον κωδικο σου για να συνδεεται σαν εσυ,θα μπαινει να κατεβαζει οτι θελει και μετα θα αποσυνδεεται να μπαινει απο το δικο του user και θα παιζει κανονικα. Aν σε μπερδεψα καπου,πες μου!

οχι το καταλαβα
γιατι και στο δικο μου εχω δυο user
εμενα και την κοπελα μου
και παρατηρησα οτι οτι κατεβαζω εγω μπορει να το παιξει και η κοπελα μου
απλως δεν ηξερα οτι μπορει να γινει το ιδιο και σε αλλο μηχανημα
γαμω!

εσυ το χεις καιρο?
βαζει συνεχεια τετοιες προσφορες?
οπως αυτη που χε τωρα με τα 3 παιχνιδια δωρεαν?

Κι εγω δεν περιμενα να δουλευει! Το εβαλε ο αδερφος μου (μενει Αθηνα κι εγω Ηρακλειο) και το δοκιμασαμε και πετυχε. Το δωσαμε και σε αλλο ατομο μετα αλλα δεν εγινε δουλεια.Καθε αρχη του μηνα εχει το γερο update με τα ωραια παιχνιδακια και καθε βδομαδα κατι μικροτερα update με demo,wallpapers,avatar κλπ. Το infamous2 και το lbp2 ειναι ηδη απο τον Ιουνιο-Ιουλιο αλλα τα αφηνουν επειδη εχουν περαση. Η προσφορα αυτου του μηνα ειναι το Dead Space 2 που ειναι παιχνιδαρα αλλα δεν το εχω κατεβασει ακομα.

νομιζω μεχρι σημερα ειναι διαθεσιμο το dead space
για τσεκαρε!

καλα τι γραφικα ειναι αυτα και στο infamous 2
και στο dead space 2

και τα βλεπω σε lg τηλεοραση 720p της σειρας!!!

ξερει κανεις αν μπορω να κανω update ps3
χωρις internet?

να κατεβασω καπως δηλαδη τα updates σε σκληρο δισκο
και να τα περασω στο ps3?

http://gr.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item540277/Χαρακτηριστικά-ενημέρωσης-(έκδοση-4-30)/

Απο εδω, κατεβαζεις σε usb stick και εισαι κομπλε.

Εdit: Δε βλεπω καπου κουμπι download. Αnyway ψαξτο λιγο ειμαι 100% σιγουρος οτι γινεται, το ειχα κανει τους πρωτους μηνες που δεν ειχα wifi στο σπιτι

ξερει κανεις αν μπορω να κανω update ps3
χωρις internet?

να κατεβασω καπως δηλαδη τα updates σε σκληρο δισκο
και να τα περασω στο ps3?

Πρεπει να πας στο UK site του PS3 και να περασεις σε ενα usb stick τους drivers

Τhere you are!

http://uk.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item541668/Update-features-(ver-4-31)/

ok
thanks

βασικα
θελω να περασω την ενημερωση με την οποια το ps3 παιζει subtitles σε avi
απο οτι ειδα
αυτο ειναι ενα firmware 2.2

που κατεβαζεις firmware μεσω του official site?

Στο link που έδωσε ο Γιάννης κατεβάσεις την τελευταία έκδοση και την περνάς σε ένα φλασακι.

το συγκεκριμενο update/firmware πως το βρισκω?

http://uk.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item97773/Update-features-(ver-2-20)/

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί θέλεις τόσο παλιό firmware.

Δεν υπαρχει λογος να κατεβασεις το 2.20 που ειναι αρχαιο πλεον firmware (Πολλα παιχνιδια δε θα παιζουν καν, θα σου ζητανε update σε μεταγενεστερο). Δεν ξερω καν αν υπαρχει καπου να το κατεβασεις δλδ. Κατεβασε το 4.31 που ειναι το τελευταιο, θα περιλαμβανει σιγουρα και αυτο που θες!

α οκ

δεν ημουν σιγουρος για το αν το τελευταιο περιλαμβανε ολα τα προηγουμενα.

οπωτε thanks! :slight_smile:

νταξει το plus εβαλε δωρεαν τωρα το batman arkham city και το limbo!!!
8O8O8O8O

Σοβαρα ; μονο το Infamous 2 εχω κατεβασει… οποτε ωρα για νεο download !

Γουάτ; Τι εννοείς δωρεάν; 8O