Psychotic Waltz

αν μπορείτε εσείς που το χετε να τσεκάρετε κάποια στιγμή αν όντως το cd είναι κομπλέ, θα μαι ευγνώμων.

εχεις παρει την πρωτη εκδοση που ξεχασαν απλα να τα βαλουν.Οι επομενες εκδοσεις τα εχουν κανονικα.Προσωπικα πηρα την πρωτη εκδοση τοτε που κυκλοφορησε για λογους μελλοντικης συλλεκτικης αξιας

I’m [B]Bleeding[/B]…Come on, I’m Bleeding…
Πολύ ωραία πράγματα, εμπνευσμένες και άμεσες συνθέσεις, 6-7 αριστουργηματικά κομμάτια, όχι ότι τα υπόλοιπα πάνε πίσω.
Ψήθηκα για τα περαιτέρω.

Και επειδή δεν αντέχω να μην το πω.

[SPOILER]Στην αρχή ανησύχησα ότι θα γούσταρα στην συνέχεια αυτά που δεν αντέχω με τίποτα, Fates, Queensryche κλπ, αλλά ίσως είδα ότι δεν έχουν και τόσο μεγάλη σχέση μεταξύ τους.[/SPOILER]

[SPOILER]Σκουρτζάκο, σου χω πει ότι είσαι ο ορισμός της αμπαλοσύνης, ε;[/SPOILER]

Αυτά τα πράγματα δεν τα λέμε ούτε σε spoiler.:stuck_out_tongue:

[SPOILER]Σε πρόλαβα εγώ[/SPOILER]

[SPOILER]

[/SPOILER]

Τι να πει κανείς για αυτή την υπεργκρουπάρα. Μαζί με τους Shadow Gallery τους θεωρώ κορυφή στο prog-metal. Και αφού επανασυνδέθηκαν και ετοιμάζουν νέα δουλειά…τρελάθηκα μόλις το έμαθα. Το προσμένω πως και πως.
Όλοι οι δίσκοι τους κορυφή, αλλά θα ξεχώριζα το Bleeding.

Τι αλμπουμαρα που ειναι το Α Social Grace ρε. Δεν ειχα ψαχτει ποτε πολυ με Psychotic Waltz αν και μερικα τραγουδια που ειχε τυχει να ακουσω μου αρεσαν. Αρχισα τωρα να ψαχνω τη δισκογραφια τους και ειναι πολυ γαματη μπαντα, απο τις πιο αξιολογες progressive που ξερω.

Ακουσε τα με την σειρα που βγηκαν :slight_smile:

Λες ε? Εχω κατεβασει το Social Grace και Bleeding. Μου ειπαν οτι ειναι τα καλυτερα τους. Και απο αυτα που γραφονται εδω δηλαδη αυτο καταλαβαινω. Τα ενδιαμεσα τα skippara αλλα τα ψαχνω τωρα

Ολα ειναι τελεια αλλα το Into the everflow ισως να ειναι και ο καλυτερος τους.Ακουσε οποτε πρωτα αυτο και μετα Bleeding & Mosquito :slight_smile:

Tο Into The Everflow ειναι η κορυφη.Με μικρη διαφορα ακολουθει το Social Grace, καπως πιο κατω το Bleeding και στο τελος το Mosquito.

[SPOILER]αν κατεβασεις το into the everfow προσεξε γιατι υπαρχει ανεβασμενο ενα με χρατς-χρουτς σε ακυρα σημεια και χαλαει πολυ την ακροαση [/SPOILER]

Aslan - No Glory

μου κόλλησε πάλι σήμερα. κάθε φορά που το ακούω, απορώ γιατί δε μπήκε σε δίσκο…

Το ανακάλυψα αργά. Τ’ αυτιά μου.

[SPOILER]Μόνο το Into the Everflow, έτσι; :-s[/SPOILER]

Μια ερώτηση για γνώστες και fans που την είχα καιρό και με τον γκούγκλη (αν και δεν προσπάθησα πολύ) δεν είχα βγάλει άκρη:

Ποιος είναι αυτός που μιλάει, τι λέει και γενικά ποιο είναι το reference στο μέσο του τραγουδιού “In this place” του Social Grace;

Thank you.

P.S.: Ίσως το γράφει στα credits του αυθεντικού άλμπου…

νομιζω οτι ειναι ο ιδιος ο buddy…

Πιθανόν… Έχεις πουθενά βρει στο ίντερνετ το τι ακριβώς λέει;

[I][FONT=Book Antiqua]A Psychotic Waltz is a trip throughout time of the subconscious and conscious brain and can be an eclipse of time in somebody’s mind a waltz or a dance or an exposι of time to want a person to be put in a happy state of mind looking for a happy state of mind and finding a waltz is like a happy festive dance.

PsychoticWaltz…psycho…psychoanalyzm…psych…psychic…psychicism…where you are looking and searching for a thing in time that you would want to have done to remember for the goodness of your heart in time.[/FONT][/I]

Thanks!!! To έψαχνα αρκετό καιρό. BTW που το βρήκες; Ή απλό googlάρισμα;