Psychotic Waltz

Τελικα δεν εχω καταλαβει αν ειμαστε κατα η οχι των reunion8)

μολις το παρατηρησα

mods μεταφερετε το στα groups!! :slight_smile:

Για τα Reunions χωρίς οικονομικές σκοπιμότητες είμαι οκ(αυτό θα είναι τέτοιο μιας και δεν είχαν βγάλει μια, πιο πολλά έβγαλε σαν DeadSoul Tribe ο Buddy απόσο ξέρω), δε νομίζω να χάλασε κανέναν το Traced In Air ή το The Art Of Navigating By The Stars(τουλάχιστον από αυτούς που δε τους χάλαγαν οι Cynic και οι Sieges Even εξαρχής).

Sυμφωνω αν και οι psychotic ειναι αρκετα μεγαλυτερο ονομα απο τους προαναφερθεντες.Αν εκαναν reunion θα εκλειναν αρκετα headline shows δηλαδη μπολικα $$$.Και εννοουμε reunion με νεο album η απλα reunion για εμφανισεις?..Oλα παιζουν το ρολο τους.

Χμ δεν ξέρω πόσο μεγαλύτερο όνομα είναι αλλά δε νομίζω να κάνει και ουρές ο κόσμος για Reunion. Τέλοσπάντων άμα ήταν να μαζευτούν, να στρώσουν τον κώλο τους και βγάλουν αυτό που τους αντιστοιχεί σε σχέση με τους προαναφερθέντες(ξέρεις μωρέ τώρα έναν από τους 5 καλύτερους δίσκους της δεκαετίας) εγώ είμαι έτοιμος να αρχίσω τα ναρκωτικά έτσι για να μπω στο κλίμα. Καλά άμα έρθουν και Live μάλλον δε θα ξαναποστάρω, ή στο μουρλάδικο θα πάω ή στο νοσοκομείο με εγκεφαλικο.

Edit:Παρασύρθηκα, στην τελευταία πρόταση μου μιλάω λες και είναι σίγουρο το Reunion και το μόνο που περιμένω είναι το Live. Τρομάρα μου, α ρε κουφάλες τι μου κάνετε.

τι να πει κανεις γι’αυτη τη μπαντα???

προσωπικα η πρωτη μου επαφη μαζι τους δεν ηταν κ τοσο θερμη… τους ειχα μαθει απο το χαμερ καποτε που ειχε το social grace και ειχα πει τοτε ‘‘τι μαλακιες ειναι αυτες ρε’’#-o#-o νταξει ημουν μικρος και απειρος… μετα απο λιγα χρονακια το ξαναεβαλα απο περιεργεια κ εμεινα 8O8O8O8O8O…

απο τοτε εχω κολλησει ασχημα… ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες κ ειναι απο τις λιγες κατα τη γνωμη μου που μπορεις να ακουσεις οτι ψυχολογια και να εχεις!!!

και τα 4 αλμπουμ ειναι πολυτιμα πετραδια του progressive metal!!!

περισσοτερο αγαπημενα, A SOCIAL GRACE
INTO THE EVERFLOW

btw, όλες οι κόπιες του 2ου cd του Into the Everflow στην επανέκδοση της metal blade (που είναι μαζί με το bleeding), έχουν 6 tracks? υποτίθεται πως είναι και το demo aslan μέσα αλλά παπάργια μάντολες. έλεος…

από πού ψώνισες ντουντ; εμένα απ’ ό,τι θυμάμαι είχε κανονικά και τα δυο ντέμο.

γω το χα πάρει όταν βγήκε, δε θυμάμαι από που, λογικά μετρόπολις. θυμάμαι ότι το χα διαβάσει και σε περιοδικά… ο pumpkin πήρε πρόσφατα κι αυτός (ήταν μεταχειρισμένο όμως, άρα δε μπορώ να ξέρω πότε το κόψανε) κι έχει κι αυτουνού 6 τραγούδια, αντί για 10.

τι σκατά ρε γμτ :confused:

πίσω γράφει και το ασλαν δεμο, αλλά στο σιντί είναι άφαντο.

Εγώ έχω αυτά τα δύο box-sets που είχε κυκλοφορήσει η Metal Blade το 2004.
Το ένα έχει το Social Grace, το Mosquito και ένα DVD με μια παλιά συναυλία.
Το άλλο έχει το Into The Everflow, το Bleeding και άλλο ένα cd με το demo του Into The Everflow και το Aslan demo μαζί.
Δεν το έχω τώρα μπροστά μου αλλά δε θυμάμαι να έλειπε το Aslan demo. Ήταν ο.κ.

http://www.metal-archives.com/release.php?id=3998

Κρίμα αν το περίμενες και δεν το είχε η δική σου κόπια. Αδικία!

Πάντως μπορείς να το βρεις online ή αν δυσκολεύεσαι να το ανεβάσω εγώ… :wink:

αν μπορείτε εσείς που το χετε να τσεκάρετε κάποια στιγμή αν όντως το cd είναι κομπλέ, θα μαι ευγνώμων.

εχεις παρει την πρωτη εκδοση που ξεχασαν απλα να τα βαλουν.Οι επομενες εκδοσεις τα εχουν κανονικα.Προσωπικα πηρα την πρωτη εκδοση τοτε που κυκλοφορησε για λογους μελλοντικης συλλεκτικης αξιας

I’m [B]Bleeding[/B]…Come on, I’m Bleeding…
Πολύ ωραία πράγματα, εμπνευσμένες και άμεσες συνθέσεις, 6-7 αριστουργηματικά κομμάτια, όχι ότι τα υπόλοιπα πάνε πίσω.
Ψήθηκα για τα περαιτέρω.

Και επειδή δεν αντέχω να μην το πω.

[SPOILER]Στην αρχή ανησύχησα ότι θα γούσταρα στην συνέχεια αυτά που δεν αντέχω με τίποτα, Fates, Queensryche κλπ, αλλά ίσως είδα ότι δεν έχουν και τόσο μεγάλη σχέση μεταξύ τους.[/SPOILER]

[SPOILER]Σκουρτζάκο, σου χω πει ότι είσαι ο ορισμός της αμπαλοσύνης, ε;[/SPOILER]

Αυτά τα πράγματα δεν τα λέμε ούτε σε spoiler.:stuck_out_tongue:

[SPOILER]Σε πρόλαβα εγώ[/SPOILER]

[SPOILER]

[/SPOILER]

Τι να πει κανείς για αυτή την υπεργκρουπάρα. Μαζί με τους Shadow Gallery τους θεωρώ κορυφή στο prog-metal. Και αφού επανασυνδέθηκαν και ετοιμάζουν νέα δουλειά…τρελάθηκα μόλις το έμαθα. Το προσμένω πως και πως.
Όλοι οι δίσκοι τους κορυφή, αλλά θα ξεχώριζα το Bleeding.

Τι αλμπουμαρα που ειναι το Α Social Grace ρε. Δεν ειχα ψαχτει ποτε πολυ με Psychotic Waltz αν και μερικα τραγουδια που ειχε τυχει να ακουσω μου αρεσαν. Αρχισα τωρα να ψαχνω τη δισκογραφια τους και ειναι πολυ γαματη μπαντα, απο τις πιο αξιολογες progressive που ξερω.

Ακουσε τα με την σειρα που βγηκαν :slight_smile: