Punk / Ska Punk κυκλοφοριες

Ε ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΠΙΑ. Ε ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ. ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΙΝ ΑΠ ΕΔΩ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΟΝΕΙΡΙΚΕΣ ΛΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΕΡΑ ΟΧΘΗ ΑΠΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ. Damien Dubrovnik με Institute, Cut Hands και Volahn λέει. Που είναι το παγωτό να πνίξω τον καημό τώρα;

εγώ πάντως με το No Hope For The Kids & Dead Moon & White Lung παθαίνω ονειρώξεις

Εγω θα προσθετα και Total Control και ενα εντονο ενδιαφερον για Watery Love, Amen Dunes, Milk Music.

άκουστε όμως και την νέα σας αγαπημένη μπάντα:

[B]black tower[/B] (επικό μεσαιωνικό πανκ ροκ με μέλη από [B]crusades[/B])

[B]https://www.youtube.com/watch?v=HoghQNkzaaU[/B]

And it got even better…

Τι ROYAL TRUX ρε :!: 8O

Το καλυτερο φεστ στον κοσμο μετα το APF για φετος στο ρελαντι.

Με τετοιο line-up και τοσες μπαντες, τα 125 δολαρια (75 αρχικα ειχαν) σε DIY(νταξ, οχι)/underground/πεςτοοπωςθες φεστιβαλ, εγω αρχιζω να τα καταλαβαινω

Ρε 'σεις φετος τι ερημιά ειναι αυτη!

Πείτε κανα δισκο να τσεκάρω εχω λιώσει Anti-Flag,Atlas Losing Grip,Terrible Feelings ακομα και Millencolin… Ουτε όρεξη να ψάξω δεν εχω με τέτοια ζέστη…

Silent Era
CopyCats
The Stops
Daily Ritual

Για τα δυο τελευταια παιζει και κριτικη απο worst στην αρχικη.

Θα 'βαζα και μερικα ακομα, αλλα δεν ξερω αν σε ψηνει πιο garage punk φαση.

τουμπανα thankee… Ναι ρε πες και κανα garage…

Αυτο, κυριως …πολυ ωραιο δισκακι, ψυχεδελιαζει και σε σημεια, αλλα ειναι και σταθερα lo-fi.
Black Time - Aerial Gobs Of Love

Ψαξου και για το Catharsis των Institute (δε βρισκω λινκ).

Για τους φιλους του power pop, παιζει και καινουριο Radioactivity.

και [B]strung out [/B]το καινούριο τσέκαρε, και [B]flesh world - the wild animals in my life [/B]που ναι ετσι περιέργο

βασικα το νεο Red City Radio να τσεκαρει, τον ξερω εγω

αναλαφρο και γλυκο αμαλγαμα Hot Water Music/Lucero/Social Distortion

Η πλευρά των [B]Πανδημία[/B] στο split με Era of Fear είναι από τα καλύτερα πράγματα που μπορεί να ακούσει κάποιος φέτος. Πολλά επίπεδα πάνω από τη “Μοντέρνα πανούκλα”. Ιδίως αυτό το “Κρίση πανικού” είναι το κάτι άλλο. Κρίμα που διέλυσαν, ήταν από τις ξεχωριστές μπάντες των τελευταίων ετών.

Οι Era of Fear, από την άλλη, με απογοήτευσαν λίγο. Καλύτερα κομμάτια είχαν στο split με Dystopian Society.

Era Of Fear τα καλυτερα ηταν στο 7". Μετα μπλεξαν λιγο σε φορμες ΑΝΤΙ…, αλλα στο αργο που να θυμιζει και το ολο κυμα με το εδω post-punk, που δε λεει και πολλα απο καινουρια μπαντα.

τα χανω τρελανω με το LP Beach Slang. Δεν ειναι για ολους υποθετω, αλλα μου μιλαει το γαμιδι

Δειγμα

https://thewargoeson.bandcamp.com/

eposss!!!

Skipjack - A Soundtrack To A Eulogy

Φρέσκο, αμερικάνικο ψιλοκλασσικό punk rock. Τσεκάρετε.

νέο 7" Dirty Wombs!

https://dirtywombs.bandcamp.com/album/wrecked-youth-7

The last reply to this topic was 677 days ago. Your reply will bump the topic to the top of its list and notify anyone previously involved in the conversation.

sad times ^

Σε αλλα νεα, ακουω το νεο Tiny Moving Parts και πολυ μου αρεσει να πουμε.

Δεν προκειται να αρεσει σε κανεναν, μιας και δεν πεφτει στο ειδος του “ΠΑΝΚ” στο οποιο αναφερεται αυτο το θρεντ, χεστηκα ομως, γιατι βαριεμαι στη δουλεια και ηθελα με καποιον να μοιραστω αυτο που ακουω την ωρα που προσπαθω να δειχνω αποσχολημενος και το μονο που σκεφτομαι ειναι η ωρα που θα σπιτι μου να δω το σκυλι μου.

Μαλακες

την πεμπτη βλεπω πακετακι Menzingers/PUP και σας σκαω ομαδικως κωλοδαχτυλα

εδιτ: σχωρεστε την απολυτως out of place οργη μου, εχω πιει πολυ καφε, δεν κοιμαμαι και καλα

Μόλις βρήκα αυτούς τους θεούληδες

Γουστάρω πολύ που έχουν κάποια black metal vibes- riffakia παίζει να ξέρετε καμιά μπάντα με παρόμοιο ήχο?

1 Like