Queen

Love of my life?
We are the champions?
:-k

ισως το love of my life.we are the champions δε θα το ελεγα.η μονη στιγμη που τη βρισκω οταν το ακουω ειναι οταν συνδεεται με αθλητικες επιτυχιες.

Ζήλεψα, ας κάνω κι εγώ ένα τοπτεν των θεών.

[SIZE=“5”]1)The Prophet’s Song[/SIZE]
[SIZE=“4”]2)Bohemian Rhapsody[/SIZE]
3)39
4)Death On Two Legs
5)All Dead, All Dead
6)Killer Queen
7)Innuendo
8 )Don’t Stop Me Now
9)Who Wants To Live Forever
10)We Are The Champions

Κiller Queen?
Under Pressure?
Who Wants To Live Forever?

Μοναδικες ερμηνειες!!!:bow:

Βάλτε κι ένα We Will Rock You γιατί και μόνο το σόλο του αξίζει όσο ολόκληρες δισκογραφίες άλλων συγκροτημάτων.

εδω με επιασες κυριως για τα δυο τελευταια.και το under pressure ειναι απο τα αγαπημενα μου και το ξεαχασα.αλλα η αληθεια ειναι οτι εχουν παρα πολλα ομορφα τραγουδια και δεν μπορεις να τα βαλεις ολα.

ειχα απομακρυνθει λιγο απο τους queen τον τελευταιο καιρο και τωρα ξαναθυμηθηκα ποσο θεοι ειναι και ποσες δισκαρες εχουν.

το under pressure ειναι τοσο μπροστα!

απιστευτη κομματαρα 8)

gamay …

John Deacon μαδαφάκαζ!

το καινουργιο κομματι του roger taylor… http://www.youtube.com/watch?v=K8ZtaDOniZ0

δεν μπορει να γινει τοπ10 απο τραγουδια των Queen…δεν γινεται!

οτι εχει γραψει και τραγουδησει ο roger taylor στα σεβεντις ειναι υπερεπικο!ολοι μενουν στο i am in love with my car…ακουστε tenement funster,modern times rock’n roll,the loser in the end,drowse,fight from the inside,more of that jazz!υπερτατα ροκ εντ ρολ επη…

Διάβασα στο blog του May πως πέθανε χθες ο Jim Hutton, ο τελευταίος “σύντροφος” του Freddie…

σημερα βιωσα για πρωτη φορα το prophets song… θεε μου τι κομματι.

επιτελους παπαρδελα μαθαινεις:p.ακου και το the march of the black queen

μολις συνελθω απτο a night at the opera…τα μυαλα μου ειναι καπου χυμμενα κατω…

Κλωτσομπουνιδια,ροχαλες και καρεκλες(για να μαστε επικαιροι)αναμεσα στα Queen II,A Night at the Opera και Sheer Heart Attack.Στο πρωτο ακομα και το Loser in the End του Taylor που ισως δε κολλαει σε σχεση με το γενικοτερα υφος του δισκου,ειναι μεγαλη κομματαρα και απο τα αγαπημενα μου.Για το δευτερο τι να πει κανεις,τα παν κι οι προηγουμενοι(39’<3).Τωρα για το Sheer,οταν παρω πικαπ θα ειναι απο τα πρωτα βινυλια που θα αγορασω:μπαινει με το αγαπημενο μου Queen κομματι(ΟΡΓΙΑ η Red Special)και γενικα η πρωτη τετραδα ειναι να γλυφεις τ’αυτια σου.Και μετα να αλλαζεις πλευρα ακουγοντας το τιτανοτεραστιο In the Lap of the Gods και στα καπακια κωλοχτυπημα με Stone Cold Crazy,πω…Τα λιωνω αυτη την εποχη και μαλλον ειμαι με το Sheer για τοοοσο δα,αλλα στο πολ θα το ριξω εκει χωρις τυψεις γιατι δε μπορει να χει μονο 2 ψηφους.

http://www.rocking.gr/news/O_Borat_Freddie_Mercury/8141/
επρεπε να γινει μια ταινια για τον φρενταρο,αλλα ημαρτον,μην το ξεφτιλισουμε.μα ο σασα μπαρον κοεν?αυτη η ταινια πρεπει να ειναι πολυ προσεγμενη.

Γιατί ρε?

Μια χαρά θεός και σοβαρός άνθρωπος είναι ο σάσα μπάρον κοέν. Πέρα απ’ την πλάκα

Μη κοιτάς τους χαρακτήρες ali g, borat, bruno (που γαμάνε). Η ασόβαρότητα που βγάζουν είναι σκόπιμη.

Γενικά τον σασα μπάρον κοέν (έχω κάνει και θρεντ γι’ αυτόν) τον εκτιμώ πάρα πολύ.

δε με εχει πεισει σαν ηθοποιος για σοβαρη ταινια.για κωμικος καλος ειναι ομως.

εγω δεν ξερω αν θελω να δω ταινια για τον φρεντι,ανεξαρτητα ποιος θα τον παζει και ποιοι θα συμμετεχουν στην ταινια.δεν ξερω αν το χουν καταλαβει,αλλα ο φρεντι δεν ειναι τζιμ μορρισον να του κανουν μια ταινια ετσι απλα!δεν μπορει να τον παιξει κανενας απολυτως,η προσωπικοτητα του ηταν φοβερα πολυδιαστατη για να μπορεσει καποιος να την ενσαρκωσει!

αν βγει ενοειτε πως θα παω να την δω,ελπιζοντας να μην τραβαω τα βιζια μου στο σινεμα απο το μεγεθος της βεβηλωσης!ο κοεν θεωρω πως ειναι οτι καλυτερο μπορουσαν να βρουν που να μπορει να προσεγγισει τον φρεντι,ο σεναριογραφος που θα το γραψει ειναι αξιολογοτατος,και το γεγονος οτι οι ιδιοι οι Queen συμφωνησαν και εμπλεκονται ενεργα στην ταινια με κανει να αισιοδοξω σε αξιοπρεπες αποτελεσμα!

αν ο κοεν καταφερει να ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπης,πρεπει να του δωσουν οτι βραβειο υποκριτικης κυκλοφορει χωρις ανταγωνισμο!καλη επιτυχια του ευχομαι,θα περασει εναμιση χρονο κολασης για να βγαλει τον ρολο,εχοντας απο πανω του και την πιεση εκατομμυριων οπαδων των Queen με το δακτυλο στην σκανδαλη!

__Πρώτον, είναι βέβαιο ότι θα παίξει ο Κοέν;

__Δεύτερον… περί Κοέν… Οταν κι εγώ το διάβασα ήμουν λίγο σκεπτικός, ΑΛΛΑ, ο τύπος έχει το σημαντικότερο προσόν για να παίξει αυτό το ρόλο. Οχι δεν είναι η εξωτερική εμφάνιση που είναι ήδη πολύ κοντά χωρίς την βοήθεια των καλύτερων (μακιγιέζ/ερ, κομμωτριων, γυμναστών, προσθετικής, φωτιστών, ενδυματολόγων και πολλών άλλων) του κόσμου, δεν είναι η ικανότητα του να μεταμορφώνεται (με τρομερή “σοβαρότητα” και “δέσμευση”) και έτσι να μπορέσει να περάσει από όλες τις μεταμορφώσεις του ίδου του Mercury, δεν είναι ούτε καν ότι είναι πανέξυπνος, θρασής, τολμηρός, έχει γνωρίσει απ’ την καλή και από την ανάποδη την τρέλα του να είσαι παγκόσμια διασημότητα και μάλιστα αμφιλεγόμενη και “αιρετική”…

__Είναι ότι είναι κι αυτός μία LARGER THAN LIFE προσωπικότητα.

__Ναι, θα θέλαμε “άλλον”, αλλά αυτός ο άλλος δεν υπάρχει και ίσως δεν υπάρξει ποτέ. :wink: …νομίζω πως είναι μία εξαιρετική λοιπόν επιλογή, ΑΝ, ΑΝ-ΑΝ-ΑΝ δώσει την ερμηνεία της ζωής του ο Σάσα…

__Το εύχομαι. :slight_smile: