Queen

Σωστότατος θα έλεγα. Ίσως ήταν ότι πιο pop υπήρχε τότε!

Σωστός όντως . Ήθελα να το γράψω και πριν: Μην ξεχνάμε πως έχουν βγάλει και ένα “Hot Space” ε.

[SIZE=“3”]Τα αποτελεσματα του πολλ με βρισκουν φωνηεν. Ψηφισα το Innuendo γιατι εχει μεσα τα τρια αγαπημενα μου τραγουδια απο Queen, το ομωνυμο, το I’m Going Slightly Mad και το The Show Must Go On. Αλλα ακομα κι αν δεν ειχα ψηφισει αυτο, το A Night At The Opera θα το βαζα τριτο. Μαλλον προτιμω το A Kind Of Magic. Δε μου κανει τοση εντυπωση το οτι βγηκε πρωτο το ΑΝΑΤΟ, αλλα περισσοτερο η διαφορα στις ψηφους…[/SIZE]

μαλλον αυτο ηταν μπηχτη για μενα(:p).
ναι πραγματι,οι queen ηταν ισως οτι πιο ΠΟΠ υπηηρχε στον ροκ χωρο των 70s-80s και απο τους πιο εκκεντρικους καλλιτεχνες,στυλιστικα κυριως.το προβλημα μου ειναι οι λαθος επιλογες που κανουν οσον αφορα τους ποπ καλλιτεχνες(και οχι δεν μιλαω για τη γκαγκα,το μικροτερο μου προβλημα ειναι).εξαλλου διαβαστε τι ελεγε και ο deacon(αιωνιο respect)για αυτες τις συνεργασιες και γιατι αποστασιοποιηθηκε απο ολα αυτα.

64 o μαλλιάς σήμερα!!!

Νομίζω ότι το Sheer heart attack (προσωπική μου αδυναμία και ψήφος) ικανοποιεί τους πάντες, όπως και το A night at the opera, το οποίο είναι επίσης καταπληκτικός δίσκος και το σημαντικότερο ατού του είναι η παραγωγή, ειδικά στην κιθάρα του May.

Brian May joins My Chemical Romance on stage

ρε άσπρα μαλλιά…

Λατρεύω όλους τους δίσκους Queen, μέχρι και το Hot Space που οι περισσότεροι κράζουν, αλλά η αλήθεια είναι πως το Sheer Heart Attack μάλλον είναι ο καλύτερος δίσκος τους. Υπερτεράστιες κομματάρες εκεί μέσα.

i third that,sheer το χω ριξει κι εγω

Το Sheer Heart Attack είναι σίγουρα αριστούργημα και μάλλον ο πιο ολοκληρωμένος/ισορροπημένος δίσκος των Queen. Εκεί όμως που χάνει για μένα στη σύγκριση με A Night at the Opera και Queen II είναι ότι δεν έχει κάποιο υπερέπος που να ξεχωρίζει, όπως το Bohemian Rhapsody, το Prophet’s Song, το White Queen ή το March of the Black Queen.

Αυτός είναι ο λόγος που εγώ θα το ριχνα είτε στο A Night at the Opera, είτε στο Queen II, παρ’ όλο που για μένα έχουν και fillers.

Κι εγώ Sheer Heart Attack το ρίχνω, τεράστια σωρεία από κομματάρες και τεράστια ποικιλία στον ήχο.

Γράκχε ποια κομμάτια απ’ το Night at the Opera και το Queen II τα θεωρείς fillers;

Πάντως αν θέλετε και την δική μου άποψη όντως το II έχει fillers. Π.χ. Looser in the end. Μόνο ομως black of the march queen να είχε θα ήταν επος

Λοιπόν, με κίνδυνο να φάω ντομάτες, θα πω ότι fillers στο A Night at the Opera είναι το You’re My Best Friend (οκ, το παραδέχομαι: ποτέ δεν το χώνεψα) και ίσως και το Good Company (ενδιαφέρον ως σύλληψη και εκτέλεση, αλλά μέχρι εκεί). Από το Queen II το Loser που λέει κι ο crabsody.

a day at the races μονο 2? ντροπη ε

Λατρευω το Υου are my best friend

Έλα τώρα, το Good Company είναι μια χαρά τραγουδάκι. Κεφάτο ! (πάντα μού έφερνε στο μυαλό κάτι από τσίρκο, δεν ξέρω γιατί…:-s).
Δεν σου αρέσει αυτό και σ’αρέσει το I’m In Love With My Car ??!!

[I]“Told my girl I just had to forget her,
Rather buy me a new carburetor”[/I]

#-o[-X

To You’re My Best Friend δε με τρελαίνει κι εμένα αλλά τρώγεται.

Δηλαδή εσύ ρε περίεργε τί πρόβλημα έχεις με το I’m In Love With My Car; Τί, επειδή έχει ασόβαρους στίχους; Σιγά μην είναι το μόνο από Queen που είναι έτσι! Και ναι, προφανώς το προτιμώ από το Good Company, γιατί όπως είπα το τελευταίο το θεωρώ απλά συμπαθητικό (κάτι που σ’ έναν ΤΕΤΟΙΟ δίσκο απλά δεν είναι αρκετό), ενώ το I’m In Love With My Car είναι glam rock ύμνος.

Άιντε! :evil:

Σιχαίνομαι το glam rock γι’αυτό ! Ναι, είμαι περίεργος ! 8)
Δεν είναι μόνο ότι έχει αστείους στίχους, είναι [U]και[/U] μουσικά αδιάφορο.

Το Good Company πάει πακέτο μια χαρά με τα (επίσης ανάλαφρα) Lazing on a Sunday Afternoon και Seaside Rendezvous.

Βασικά, τώρα που το σκέφτομαι το filler είναι σαφώς το God Save the Queen…
Χέστε μας δηλαδή με τη Βασίλισσα ρε. Άντε να πούμε !
Καλύτερα τα είπανε τα Πιστόλια του Σεξ δυο χρόνια μετά…

Μόνο και μόνο που ανέφερες τους κουλούς στο τόπικ των QUEEN σου αξίζει αιώνιο μπαν, απαράδεκτε τύπε.

Ναι, αυτό σε πείραξε. Πήγαινε να ακούσεις glam rock τότε…[-X

[SPOILER]
:)[/SPOILER]