Queen

Χτες η Melanie C (των Spice Girls ντε) συμμετείχε στο μιούζικαλ We Will Rock You για φιλανθρωπικό σκοπό!!

Πιθανός νικητής του Extravaganza που διοργανώνει ο Taylor???

:thumbup: φοβερός ο τύπος, τα σπάει!

όσο αντιπαθητική και ψόφια βρήκα την φάτσα του,τόσο πρέπει να ομολογήσω ότι είχε γαμάτη φωνή και το εκτέλεσε ά-ψο-γα!!! :bow:

Αντε ας βγουν περιοδεία με αυτόν :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Η Lady GaGa αντικαταστάτρια του Freddie Mercury;

Αν και ο drummer των Queen, Roger Taylor, δήλωσε πρόσφατα στο The Pulse Of Radio ότι αυτός και ο κιθαρίστας Brian May έχουν σχεδόν κρεμάσει στον τοίχο το όνομα Queen, εκτός μόνο για special εμφανίσεις, ο Brian May είναι θετικός στο να γίνει η Lady GaGa frontwoman της μπάντας. Ο May αποκάλυψε στην Daily Express του Λονδίνου, ?Μιλάμε για να βγούμε στον δρόμο όλη την ώρα αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα με τον τραγουδιστή για να το πούμε ευγενικά. Έχουμε πολλές προσφορές για να δουλέψουμε με κάποια άτομα. Έχω συνεργαστεί με την Lady GaGa και είναι πολύ δημιουργική και ένα άτομο με το οποίο έχουμε μιλήσει για το τραγούδι και πως είναι να είσαι μπροστάρης μίας μπάντας. Δεν είναι μόνο μία τραγουδίστρια. Γράφει και το δικό της υλικό?.

O May, που πρόσφατα ανέβηκε στην σκηνή μαζί με την GaGa στα MTV Music Awards, εξήγησε ότι υπάρχουν πολλοί τρόποι να μείνουν οι Queen ζωντανοί την σημερινή εποχή. ?Έχουμε μιλήσει για να κάνουμε κάποια ντουέτα με άλλα άτομα και για κάποιο περίεργο λόγο δέχτηκα. Μιλήσαμε για μία ιδέα ενός τηλεοπτικού σόου όπου θα έχουμε πολλούς διάσημους καλεσμένους. Δεν το πιέζουμε το θέμα αλλά το ψάχνουμε. Η Lady GaGa έχει πει ότι θα ήθελε να κάνει κάτι μαζί μας?.

Ο Roger Taylor είπε στο The Pulse Of Radio ότι αποσύροντας αρχικά το όνομα των Queen από την ενεργό δράση ως μία μπάντα που αποτελείται από αυτόν και τον Brian May, σκέφτηκαν τι είναι και τι όχι χωρίς τον Freddie Mercury. ?Η φήμη του τώρα είναι πιο μεγάλη από ποτέ. Φτάνεις σε ένα σημείο και λες ότι αυτός είσαι στ? αλήθεια, αυτό έχεις καταφέρει, αυτό σε καθορίζει και είσαι ευχαριστημένος. Είμαι πολύ περήφανος για το γεγονός ότι η μουσική μας παίζεται ακόμα στα ραδιόφωνα και ότι ο Freddie είναι ακόμα μέρος αυτής της δημοφιλούς κουλτούρας και με κάνει να νιώθω ότι πραγματικά έχουμε καταφέρει κάτι?.

Ημαρτον,λατρευω τον May,αλλα τα τελευταια χρονια εχει κανει πολλα λαθη στη διαχειριση του ονοματος των Queen και σιγουρα αυτο ειναι το μεγαλυτερο.Χιλιες φορες να ειχαν παρει τον George Michael,που εχει φωναρα τουλαχιστον.Το μονο που μενει ειναι να ελπισουμε πως δε θα προχωρησει αυτο το πραγμα…

Ντάξει κακά τα ψέμματα και η GaGa έχει φωνάρα, και οι πρόσφατες επιλογές της δείχνουν ότι δεν είναι κανα χαζοκόριτσο της pop όπως britney κλπ κλπ.

τώρα αν είναι σωστή επιλογή ή όχι (αν και δεν νομίζω να γίνει) δε ξέρω. Καλύτερα πάντως θα ήταν να σταματήσει όλο αυτό με τους Queen. Aν και ήδη έχει αργήσει 20 χρόνια όλη αυτή η φάση.

Τεράστιο respect στον Deacon που θα μπορούσε απλά να είναι εκεί και να χέζεται στα τάλαρα αλλά επελεξε να μείνει εκτός (οκ σίγουρα παίρνει φράγγα από τις πωλήσεις αλλά τουλάχιστον είναι μάλλον ο μόνος που κατάλαβε ότι queen χωρίς τον Freddie δεν υπάρχουν)

Φωναρα ή οχι,ειναι τραγικο να μπει στη θεση που καποτε ηταν ο Φρεντυ,η Lady GaGa.
Απο την αλλη μερια,συμφωνω πως αυτο που κανει ο Deacon,ειναι σωστο,απο τη στιγμη που αυτος νιωθει ετσι(και ειναι απο τους λιγους που εμμενουν στην αρχικη τους αποφαση,γενικα στη ροκ-μεταλ),αλλα απο την αλλη δε συμφωνω πως Queen δεν μπορουν να υπαρξουν χωρις τον Μercury.Η ενσταση μου ειναι στον τροπο με τον οποιο μπορουν να υπαρξουν.Η κινηση να συνεργαστουν με τον Paul Rodgers με αυτο το ονομα και κυριως με αυτον τον τραγουδιστη,για εμενα δεν ειχε τιποτα το αρνητικο.Το λαθος τους ηταν το οτι εγραψαν και δισκο,ο οποιος ηταν δυσαναλογος της αξιας του συγκροτηματος.

Εν τελει,θεωρω πως καλως ο Μay και ο Taylor θελουν να βγουν σε περιοδεια,ειδικα απο τη στιγμη που για εμενα εχουν και οι δυο τεραστια συμβολη στη μεγαλειωδη πορεια της μπαντας,αλλα με τους σωστους ορους και σεβασμο,οπως εγινε στις συναυλιες(και οχι στο δισκο)με τον Rodgers.Αν τελικα βγουν θα πρεπει να το κανουν με εναν τραγουδιστη και performer,αξιο να μπει στα παπουτσια του φρεντυ και προς Θεου,οχι με επιλογες τυπου Five,Lady GaGa,etc.

Υπάρχει κανένας όμως που να μπορεί να θεωρηθεί ισάξιος;;

Ασχετο, αλλα ολες οι Spice Girls, εχουν μετεξελιχθει, οπως αναμενοταν, απο σεξυ γκομενες, σε υπερMILFαρες:vibrate:. Και ως γνωστον μια σαρανταρα = 2 εικοσαρες κτλ κτλ κτλ

[SPOILER]


[/SPOILER]

Συνεχιστε :roll:

σωστότατος ο από πάνως!!! αγαπάω κάργα μελ σι!!!

+2112

'νταξ, εμετικη κινηση και μονο αν το σκεφτηκαν. Jumping on the fucking fashion wagon.

Πάντως νομίζω ότι όποιον και αν αποφάσιζαν να βάλουν στη θέση του τραγουδιστή (αν ποτέ γίνει) θα υπήρχαν ενστάσεις.

Με την GaGa έχει ως εξής: Την έχουμε συνηθίσει ως ένα από τα ποπ είδωλα τύπου britney spears, j.lo. και τα ρέστα. Οπότε αυτομάτως την θεωρούμε εντελώς άστοχη επιλογή για μία ροκ μπάντα. οκ η τύπισσα είναι extreme. Ε νομίζω δεν χρειάζεται να αναφέρω τίποτε γι’αυτό στον χώρο του μεταλ.

Το θέμα μου εμένα δεν είναι αν θα είναι η GaGa αντικαταστάτρια ή όχι αλλά το αν θε έπρεπε να υπάρχει γενικά αντικαταστάτης του Freddie.

Πχ το Queen+Paul Rodgers ήταν μια χαρά. Δεν νομίζω να με χαλούσε ένα Queen + Lady GaGa

Αμα ηταν τοσο “ανοιχτομυαλοι” ας παιρναν μια ποπ τραγουδιστρια με φωναρα που δεν την ξερει ουτε η μανα της, οχι να πανε να επωφεληθουνε απ’την μοδα και το hype.

Συμφωνω με metal laws

E καλά δε νομίζω να έχουν και πολύ ανάγκη την GaGa για δημοσιότητα. Anyway εγώ δεν θα διαφωνούσα με μια τέτοια κίνηση. Στο κάτω κάτω τόσες και τόσες μπάντες συνεχίζουν. Οκ καμία δεν είχε τον Freddie αλλά life goes on!

Δε νομιζω οτι η περιοδεια με τον rodgers ειχε τη δημοσιοτητα που θα εχουν λογικα με την Gaga. Δυστυχως μεν αλλα ειναι η αληθεια

Ακούστε το “You and I” στο οποίο παίζει κιθάρες ο May, ένα αξιοπρεπέστατο ροκ κομμάτι. Μόνο ενδιαφέρον θα είχε μια τέτοια συνεργασία… δεν υπάρχει θέμα “αντικατάστασης” του Freddie, ποτέ δεν υπήρξε. Ο Brian May κάνει απλά ότι γουστάρει, δεν έχει ανάγκη ούτε φήμη, ούτε λεφτά. Η Gaga για μένα είναι πολύ καλύτερη επιλογή από τον Paul Rodgers, και σαν φωνή και σαν εμφάνιση… και ο Freddie άλλωστε υπήρξε εκκεντρικός!