Queen

Χοχοχοχο!! Ξεφτύλα :stuck_out_tongue:

θεος!!!

[SPOILER][/SPOILER]

Όταν θα κάνει την ποζα με το χέρι και καλα α λα Φρέντυ την επόμενη φορά,θα πρέπει να του αδειάσουν ένα καλάσνικοφ πανω του.

Αστειότητες

Τι καραγκιοζιλίκια ρε πούστη μου, καθόλου τσίπα δεν έχουν οι May και Taylor;

Το μόνο θετικό στην υπόθεση είναι πως ίσως αναστηθεί ο Φρέντυ με αυτά που θα βλέπει απο κει πάνω.

Οκ πάντα ήμουν από αυτούς που έλεγαν οκ καλούτσικη φωνή ο Lambert δε με πειράζει όσο το βλέπει ως κάποιος που απλά τραγουδάει τα κομμάτια του και τίποτε άλλο.

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΙΟΛΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΙΜΗΘΕΙΣ! ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΚΑΙ ΨΟΦΑ

αυτο το αλτσχαιμερ ο may φταιει.!

afto to thread aksizei thn idia moira me afto twn Ryche

καλατωρα το ειδα

στις προβες δλδ δεν μιλαει ο ενας με τον αλλο?

α ρε φρεντυ…

Η φωνη του ειναι ειλικρινα οτι πιο αποκρουστικο εχω ακουσει.Καταντια για το μεγαλυτερο συγκροτημα ολων των εποχων να ξεπεφτει στο καθε τσουτσεκι της μουσικης βιομηχανιας για ενα καπριτσιο…

ο τύπος είναι απλά προϊόν της παρακμάζουσας μουσικής βιομηχανίας. τίποτε παραπάνω. κρίμα το γαμάτο setlist. όλο κορώνες,τσιρίδες και προσπάθειες εντυπωσιασμού.
και ο may μου φαίνεται ότι έχει πέσει πολύ στα φωνητικά. :frowning: (βλ. tie your mother down)
μπορεί βέβαια να μην έχει ζεσταθεί ακόμα.

στη σκηνή πάντως έχουν χημεία σαν να είναι tribute band των Queen. θλιβερό.
χίλιες φορές οι περσινές συναυλίες του May με την Kerry Ellis παρά αυτό.

φέρτε πίσω τον Paul γαμώ :trumpet:

gay εμετός.

το θεμα δεν ειναι η φωνη του…καλουτσικη ειναι,και τις νοτες τις χτυπαει ολες.

το θεμα ειναι οτι ειναι ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟΣ φροντμαν…καθισα και ειδα ολη την συναυλια και υπηρξαν στιγμες που μου ρθε να ξερασω.μιλαμε για ενα ψευτικο,ελεεινο απολειφαδι. ο φρεντι ηταν ο ορισμος του ροκ φροντμαν, τον εβλεπες και ελεγες οτι ειναι θεος μεταξυ ανθρωπων…αυτο το πραγμα βρηκατε ρε ξεφτιλες να βαλετε για αντικαταστατη του φρεντι?

κατα τα αλλα,ο brian may επαιξε πολυ καλα σε ολη τη συναυλια…παροτι σκοτωσε φωνητικα το tie your mother down. οσον αφορα τον taylor, καθε φορα που τον εδειχνε σε πλανα ελεγα ‘‘τωρα θα πεθανει,αν οχι τωρα το επομενο δευτερολεπτο’’.

γελοιοτητες,ξεφτιλικια,αηδιες…το κορυφαιο συγκροτημα στην ιστορια της μουσικης να φτανει χωρις κανεναν απολυτως λογο(γιατι λεφτα δεν χρειαζονται,αυτο ειναι σιγουρο) σε αυτο το σημειο…

φερτε πισω τον ΘΕΟ PAUL…

ok simfwnw to paidi apla den yparxei gia frontman ean kai fwnitika den einai toso aisxos oso parousiastika alla…to setlist to eidate?

[SPOILER]
Flash
Seven Seas of Rhye
Keep Yourself Alive
We Will Rock You
Fat Bottomed Girls
Don’t Stop Me Now
Under Pressure
I Want It All
Who Wants to Live Forever
A Kind of Magic
These Are the Days of Our Lives
Love of My Life
’39
Dragon Attack
Drum Solo
Guitar Solo
I Want to Break Free
Another One Bites the Dust
Radio Ga Ga
Somebody to Love
Crazy Little Thing Called Love
The Show Must Go On
Bohemian Rhapsody

Tie Your Mother Down
We Will Rock You
We Are the Champions [/SPOILER]

se atoma katw twn 40 pou den eixan tin dinatotita na tous doun se pio kales epoxes (den milaw gia freddie epoxi profanws) nomizw oti tha itan kali ekplirwsi apothimenou…

koinws…[B]pezei kana ticket gia londino???[/B] :stuck_out_tongue:

y.g. den exei ellinika sto pc

Ξεκίνησα να δω το live και μόνο που δεν ξέρασα με τον τραγουδιάρη που βρήκαν. Ενώ θα έδινα και το ένα μου νεφρό για να δω τους Queen με τον Freddy και να με πλήρωναν δεν θα πήγαινα για κανένα λόγο να χάσω τον χρόνο μου βλέποντας αυτό το πράγμα μπροστά από το μικρόφωνο δεν πα να παίζανε και όλο το Night at the opera και Queen II μαζί live.

Χρόνια πολλά τεράστιε… Σ’ευχαριστώ για όλα!!!

Χρόνια πολλά Freddie… σ’ευχαριστώ που μου άλλαξες τη ζωή!

Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά σε ένα αφιερωματάκι που έχω κάνει.

[U]link[/U]

Χρόνια πολλά στον σπουδαιότερο τραγουδιστή της rock ever…

Απλα respect …

:bow2::respect:

[B]Σαν σήμερα το 1975 κυκλοφόρησε το Επικό και Εμβληματικό τραγούδι των Queen, διάρκειας 5:55 λεπτών, με ανορθόδοξη δομή Bohemian Rhapsody…[/B]

Το Bohemian Rhapsody (H Ραψωδία ενός Μποέμ) γράφτηκε εξ ολοκλήρου από τον ηγέτη των Queen, Φρέντι Μέρκιουρι και όχι από όλα τα μέλη του συγκροτήματος, όπως το συνήθιζαν. Ξεκινά με την απορία του τραγουδιστή για το αν η ιστορία που θα διηγηθεί είναι πραγματική ή φανταστική. Στη συνέχεια αναφέρεται σε ένα νεαρό άνδρα που σκοτώνει κατά τύχη ένα συνάνθρωπό του και όπως ο Φάουστ πουλά την ψυχή του στο Διάβολο για να σωθεί. Ένα βράδυ πριν από την εκτέλεσή του καλεί τον θεό των Μουσουλμάνων (Μπισμιλάχ!) και με τη βοήθεια των Αγγέλων κερδίζει και πάλι την ψυχή του από τον Διάβολο (Σαϊτάν).