Queens Of The Stone Age

Tha ithela na thesw to erwtima gia to pws blepete tous queen of the stone age kai pws krinete tin (adiki kata tin proswpiki mou gnwmi) apoxwrisi tou Nick Oliveri(ma einai dynaton epaize live enas apo tous kaliterous mpasistes twn 90’s kai den mazeytike kanenas ti ‘’’’’’'lalakes einai oi ellines you missed a true rock n roller!!!)

Oι Queens of the stone age είναι χαλαρά από τα καλύτερα rock συγκροτήματα των ημερών μας…Ειδικά το Songs for the deaf είναι δίσκος κόλλημα…(Με κομματάρες όπως το millionaire,go with the flow,no one knows)…Ισως ο πιο ολοκληρωμένος δίσκος τους.Οντως ο Oliveri είναι μεγάλη απώλεια για το συγκρότημα αλλά ο εκκεντρικός χαρακτήρας του ήταν αντίθετος με την φιλοσοφία του Josh Homme για το συγκρότημα…Και ίσως για αυτό το Lullabies to paralyze δεν έχει την ενέργεια του Songs or the deaf…Εξαιτίας της απουσίας του Oliveri…Πάντως ελπίζω κάποια στιγμή να γίνει και το reunion των Kyuss…Eκεί θα γίνει το απόλυτο doom/desert rock γλέντι… 8)

Πω,πω…Reunion Κyuss…
Μας τρελαίνεις φίλε μου…
Μακάρι!

[SIZE=“6”][/SIZE] otan protakusa to first it giveth eniosa mia ekstash mesa mu
einai fantastikoi, ok o Homme de leei k polla apo fonh , kalos kitharistas alla oxi kai teleios
:stuck_out_tongue: , omos h syntheseis tu einai g…tes , syndeiazei stoner grunge rock alla kai blues ta tragudia tu exun kati apo blues gi avtokai synergasthke me tus ZZ top sto televtaio disko.
exo paei ennoeiti kai sth synavlia tus propersi
apogohtevthka ap thn mikrh prospelash tu kosmu
anyway oi QOTSA einai ena sygkrothma mu exei na me pathiasei toso poly ap thn epoxh thw Gunge skhnh tu Seattle…
isos ypervallo alla avto pistevo…:slight_smile:
U dont find the way the way finds u

Paidia mhn lete polla logia oi qotsa apla GAMANE!!!

Πολύ καλό συγκρότημα…

Kala xalara oi Queens Of The Stone Age einai mia apo tis pio apisteutes
mpantes sth stoner skhnh. Pistevw oti pros8esan polla stoixeia sto xwro tous
kai e3eli3an to eidos meso enos ka8ara dikou tous style. Ena apokleistiko
suno8hleuma apo stoner riffs ala epoxes Kyuus me pio speedatous ry8mous kai
mia nea pio pop apoxrwsh pou dhmiourgei kati to 3exwristo, pou den pauei na
einai rock kai apolutos ogkodes. Autoi einai oi Qotsa pou me to

“Songs For The Deaf” koufenoun pragmatika opoiondhpote tous akousei.

To oti apoxwrhse o Oliveri pistevw oti kostise polu sto sugkrothma. Polloi
evgalan auto to symprasma apo to ton teleutaio disko to lullabies…
pantws egw dn nomizw oti isxuei kt tetoio.

Wraio to lullabies, dn perimenoume sunexeia kai 8aumata opws to songs for the deaf

Pantws den diwxneis ena mpassista epedh vgainei gymnos sthn skhnh k exei to mpaso na tou
kryvei ta mpiiiip!!!

Hli8ies dikiologies ap th pleura tou Josh Homme

Oloi prepei na exoume mia apopsh kai na dinoume xrwma se oti kanoume, akoma ki an gia merikous 8ewreitai akreo!!!

that’s all folks!

καλοι ειναι, αλλα ποτε δεν μου καναν για stoner, παραειναι pop για να ειναι stoner…

απο τις καλυτερες μπαντες της τελευταιας δεκαετιας

συνδυαζουν groove,καυλα,μελωδιες,ψυχεδελεια ειναι πολυ γαμιστεροι οι ατιμοι

βρηκα στο ιντερνετ κατι γαμιστερα τους bootleg και τους ειδα με αλλο ματι

τους γουσταρα πολυ ,ειχα παει και στη συναυλια τους το 2005,αλλα πλεον τουσ γουσταρω παρα πολυ

οι μεγαλες μπαντες ειναι αυτες που στα live τους ακουγονται ακομα καλυτερες αποτι στο στουντιο και οι qotsa το εχουν και με το παραπανω

ναμαι ειλικρινης με πορωνουν τρελα μεχρι και το 2003 τα 2 τελευταια αλμπουμ τους μου φανηκαν λιγο ανισα μαλλον εχει να κανει που εφυγε ο oliveri ο οποιος ηταν μεγαλος ψυχακιας αλλα εδινε αυτο το παρανοικο edge στη μουσικη τους

αλλα οτι bootleg εχω κατεβασει απο 1998-2003 τα παιδια παιζουν τον κωλο τους και ειναι απιστευτη πορωση

ΥΓ : αν καποιος ενδιαφερεται για 5-6 sbd bootlegs τους παιζει τρελο site ας μου στειλει ενα pm να του το πω

κλεινοντας ασ γραψω και 10 αγαπημενα μοθ κομματια απο αυτους

regular john
mexicola
you can’t quit me baby
better living through chemistry
i think i lost my headache
someone’s in the wolf
you would know
no one knows
song for the dead
mosquito song

καμμενο tip : τα αρχικα των ονοματων του josh homme και nick oliveri δινουν j-o-h-n

ισως εχει καποια σχεση που γραψανε τραγουδι με τιτλο regular john

μονο regular δεν ειναι τα παληκαρια

Lewnidas Vranas >>>>>>>>>>>> 90s Burnout Night <<<<<<<<<<<< Swthrhs Diamanths

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;            Tool                                Faith no More                        Queens Of the Stone Age    &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

                       Kyuss                                Soundgarden                               Monster Magnet

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;          Mars Volta                          Smashing Pumpkins                            Porcupine Tree       &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

                    Nine Inch Nails                       Alice In Chains                               Pearl Jam

 &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;     Rage Against The Machine                 A Perfect Circle                                  RHCP             &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

Place : Alley Cat , Kwnstantinoupolews 50 , Gkazi

Date : Thursday April 10th , 2008

Time : 22.30

Entrance : Free

Prepare yourselves

awake τους μαθητες δεν τους λυπασαι; Εχουμε και σχολειο την Παρασκευη :lol:

Ον τοπικ… Οι qotsa ειναι απο τ’ αγαπημενα μου συγκροτηματα. Μπορει να ειναι πιο ελαφριοι και πιο πιασαρικοι για stoner αλλα πειραματιζονται στο υφος τους σε καθε δισκο τους, το οποιο ειναι παντα καλο, κι αυτο τους κανει μαγκες. Αγαπημενος δισκος τo songs for the deaf γιατι αυτος μ’ εκανε να τους αγαπησω, γιατι ειναι ο πιο ολοκληρωμενος τους ισως και γιατι εγραψε κομματια ο lanegan (song for the dead πχ)… Ο Χομ ειναι τρελος ερωτας και ο Ολιβερι ακομα μεγαλυτερος. Ειχε ερθει με την μπαντα του αλλα δεν καταφερα να παω γαμωτο. Τι τρελος που ειναι αυτος ο μπασιστας θε. Μondo Generator, Masters of reality 2 πολυ καλες που συσχετιζονται με qotsa μπαντες.

^^^^

wretch κατα τρομερη συμπτωση(?) η φωτο που εβαλες του ολιveri πρεπει να ειναι απο τη συναυλια στο Rock In Rio το 2001 την οποια και σκοπευω να παιξω αυριο στο videowall του μαγαζιου

τρομερο live

o oliveri βγαινει γυμνος

ο homme σκατα απο drugs(μαλλον…)

και κλεινουνε το σετ με μια εκτελεση του ‘you cant quit me babe’ 16 !!! lepta pαρακαλω με 4 βραζιλιανικα πιτσιρικια να παιζουν κονγκα και διαφορα παραδοσιακα οργανα και να κανουν επιδιεξη capoeira πανω στη σκηνη

το εβλεπα τις προαλλες και ειχα σκαλωσει ασχημα

κριμα που δεν μπορεις να ερθεις στο παρτυ

αυτα που θα παιχθουν δυστυχως δεν παιζονται σε μαγαζια στην αθηνα

δεν λεω αλλα γιατι θα γινω ‘κακος’

αυτα.

awake, τι να σου πω, δεν γνωριζω απο πια συναυλια ειναι. Μπορει να ειναι απο αυτη που λες αν και νομιζω οτι εχει βγει πανω απο μια φορα γυμνος στην σκηνη. Αυτο με τον Homme ισχυε για τον Lanegan οταν ηρθαν οι QOTSA Ελλαδα… ηταν καλεσμενος απ’ οτι ακουσα αλλα ειχε παει καπου γι’ αποτοξινωση κτλ. Οπως επισης και ο Garcia οταν πρωτοηρθε με hermano δεν καταλαβαινε τιποτα. Πφ, στο χαλανε ολο οσο “stoner” φαση κι αν ειναι εκεινη την στιγμη.
Υ.Γ. Στο belfort να ημουν… αυτο ειναι σκαλωμα!

Χαχα! Μόλις τσέκαρα τα βιντεάκια απο το Rock In Rio που αναφέρετε πιο πάνω! Καλά ο τύπος είναι θεότρελος. Ο Flea είναι φλώρος μπροστά του, φόραγε την κάλτσα του!
Παρεμπιπτόντως γαμώ τις μπάντες οι QOTSA. Καλό υποκατάστατο μετα την διάλυση των Kyuss, χωρίς βέβαια σε καμία περίπτωση να παίζουν ακριβώς ό,τι έπαιζαν εκείνοι. Κορυφαίο τους βέβαια και για μένα το Songs For The Deaf, από κοντά το ομώνυμο και το Rated R, το Lullabies μου άρεσε επίσης, το τελευταίο τους δεν το έχω τσεκάρει ακόμα. Πολύ καλό είναι και το live τους Over The Years And Through The Woods.

μπες www.the-zomb.com και κατεβασε στα torrents section τη συναυλια τους 24.06.2002 στο amsterdam me guest drummer toν dave grhol

μεγαλο.

Μιας και όλοι έχουν κάτι διαφορετικό στον ήχο τους αξίζει ένα πολ. Ποιός είναι ο αγαπημένος σας και γιατί;

Εμένα είναι Songs for the deaf μιας και τον θεωρώ με πολύ δυνατά και χαρακτηριστικά ριφς και επειδή τα περισσότερα τραγούδια που μ’ αρέσουν είναι από αυτόν τον δίσκο :Ρ

Δεν έβαλες “κανένας”. :stuck_out_tongue:

Zaf, για κάντηνα από το θρεντ σιγά σιγά :stuck_out_tongue:

Φυσικά η τεράστια δισκάρα ονόματι “Songs for the deaf”

Νομίζω πως τα Rated R και Songs for the Deaf είναι μακράν οι καλύτερες στιγμές στην καριέρα τους. Στην τύχη διάλεξα το δεύτερο αν και τα θεωρώ ισάξια…

Και γω εκεί κατέληξα. στο songs που νομίζω (χωρίς να είμαι και ειδικός πάνω στο γκρουπ) πως είναι η καλύτερή τους στιγμή.