Queens Of The Stone Age

Μπραβο ρε μαγκιτη εισαι αρχηγοπουλο.Βαλε με ΝΔ και θα σε ψηφισουμε.

psaxnw gia filous tis mpantas apo thessaloniki…basika oxi filous… poromenous… queens of the stone age… an pezetai k mousiki akoma kalitera!

email: placebo_boy@hotmail.com (exw k msn, k to mail kamia sxesi me tous placebo…etsi pliroforiaka)

συνηθισμενε γιαννη σε νιωθω.
δεν υπαρχει καλοκαιρι που ευσυνειδητος ακροατης δεν εχει βαλει στ’ αμαξι του το songs for the deaf.

Ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει που τους έχασα το 2005. Άπ’τις πιο αγαπημένες μου σύγχρονες μπάντες.

Τρομερή συναυλία αλλά ντροπή για την Ελλάδα η μικρή προσέλευση κόσμου. Ήρθαν στο απώγειό τους. Γάμησαν και έδειραν αλλά…

Μονο το Songs for the Deaf εχω ακουσει πολυ και το βρισκω εξαιρετικο.

τα 3 πρωτα αλμπουμ των qotsa ειναι δισκαρες

μετα εφυγε ο oliveri και το ‘εχασαν’ λιγο αλλα παραμενουν πολυ δυνατοι.

τσεκαρε και το rated r

τρομερος δισκος …

To Rated R είναι δισκάρα από τις λίγες… Οπωσδήποτε τσεκάρισμα…

Από αυτούς έχω μόνο το lullabies σε σιντι όλα τα άλλα κατεβασμένα …έχουν πολλά καλά τραγούδια αλλά αυτό που για μένα είναι θεικό είναι το Born To Hula…γαμώ τα ψυχεδελικά φωνητικά, γαμάτες κιθάρες και κάτι φοβερές σολάρες !:wink::wink:

Μιλάμε για μπαντάρα δεν το συζητάω. Η εμφάνιση τους όμως στην Αθήνα ήταν αρκετά απογοητευτική. O Oliveri έφυγε γιατί (κατά δήλωση του Homme) είχε γίνει πολύ επιθετικός, είχε ρίξει ξύλο στην κοπέλα του, πολλά ναρκωτικά κλπ…Αγαπημένος σας δίσκος από QOTSA? Εγώ θα ψήφιζα άνετα τον πρώτο τους 8)

Τα τρία πρώτα [Queens Of The Stone Age / Rated R / Songs For The Deaf] είναι δισκάρες με καλύτερο μάλλον το τελευταίο. Εκτός των άλλων συμμετέχει και ο Grohl και έχει κάνει εξαιρετική δουλειά και το άλμπουμ περιέχει μάλλον τις πιο μεστές συνθέσεις του Homme στη μετα Kyuss εποχή.

Το Lullabies… καλό είναι, αλλά χάνει σε σύγκριση με τα τρία πρώτα κατα πολύ ενώ το Era Vulgaris είναι μετριότατο, αν όχι κακό.

πάλι σωστά τα είπες ρε μπαγάσα!

μαλλον θα επελεγα το rated r . περαν του οτι εχει κομματαρες (i think i lost my headache/better living through chemistry) ειναι ο πιο ψυχεδελικος δισκος τους

υποψιν στο feelgood hit of the summer κανει φωνητικα ο halford απο τους judas priest…ειναι στις κραυγες στο τελος του κομματιου

το 1ο ειναι επισης μπομπα (regular john/you would know/can’t quit me babe/mexicola/give the mule what he wants)

το songs for the deaf ειναι πολυ δυνατο αλλα σαν συνολο.σε τραγουδια αυτονομα δεν εχει τοσο μεγαλες κομματαρες σαν τα 2πρωτα

οποτε η σειρα στο μυαλο μου ειναι μαλλον

qotsa
rated r

και ενα κλικ πιο κατω το

deaf

αντε και ενα προχειρο top-10 κομματιων

mexicola
you would know
regular john
you can’t quit me baby
better living through chemistry
i think i lost my headache
noone knows
someone’s in the wolf
misfit love
mosquito song

Εβαλα το rated r και το ειχα ξανακουσει αποτι φαινεται!Εξαιρετικο!

το songs for the deaf ειναι οντως ο πιο καλα δομημενος δισκος των qotsa

αλλα οι κομματαρες τους ηταν ολες στα πρωτα 2 αλμπουμ

mexicola
regular john
you can’t quit me baby
you would know

i think i lost my headache
better living through chemistry

το songs ειναι καλο αλμπουμ αλλα μην ψαρωνετε επειδη πχ παιζει drums o grohl…

εγω θα επαιρνα μαζι μου τα πρωτα 2 τους αλμπουμ και θα ημουν καλυμμενος κατα 90%

ποιος κωφος ψηφισε το ερα; :stuck_out_tongue:

Εκτος απο το ‘‘Songs For The Deaf’’,εβγαλαν και αλλα?Γιατι δεν το εχω παρει χαμπαρι.Πλην αυτης της μνημειωδους δισκαρας,τους μαστιζει η αδικαιολογητη μετριοτητα.Δυστυχως!!!

Queen of the stone age k για μενα…αλλα δεν εχω ακούσει όλους τιυς υπόλοιπους…

Nicotine, Valium, Vicodin, Marijuana, Ecstasy & Alcohol
Nicotine, Valium, Vicodin, Marijuana, Ecstasy & Alcohol
Nicotine, Valium, Vicodin, Marijuana, Ecstasy & Alcohol
Nicotine, Valium, Vicodin, Marijuana, Ecstasy & Alcohol

C-c-c-c-c-cocaine!!

Σχεδον ενα χρονο μετα bump !

C-c-c-c-c-cocaine!!! :band: