Queensryche - American Soldier

Μια λεξη θα πω…Tribe…:roll:

εννοεις οτι μοιαζει???

ναι ετσι μου φανηκε…καμια σχεση με ΟΜΙΙ

οι στίχοι του δίσκου (και οι συνθέτες) σε περίπτωση που ενδιαφέρει…

http://www.anybodylistening.net/breakdownroom/index.php?topic=1008.msg13920#msg13920

οι wilton/jackson κατουρησανε στο πηγαδι??

Ο Jackson έβαλε το σπίτι, ο Wilton πιθανόν θα μαγείρευε…
μια διαφορετική οπτική για το progressive.

Το πιάσαμε έτσι; Tate τους στίχους, Slater τη μουσική. Queensryche σου λέει μετά :thumbdown:

…Ας περιμενουμε…Τον διηγορο του διαβολου δεν τον κανω αλλα ας περιμενουμε…:frowning:

Δεν ισχύει στάνταρ αυτό που λες. Τουλάχιστον όχι από αυτό το λινκ

Τρεχάτε (имеющееся он-лайн)…

μη σκοτωθείτε.
και προπάντων ρίξτε τον πύχη.
μπας και είναι πιο ευχάριστο το άκουσμα.

δν μας στελνεις κανα link κ μας ρε τρελλιαρη?? :smiley:

δν τα παω καλα με τα ρωσικα…:slight_smile:

Και lyrics εδω

http://www.anybodylistening.net/breakdownroom/index.php?topic=1008.msg13920#msg13920

με μια στα πεταχτα που το ακουσα απο τη δουλεια σπιτι
μου αφησε πολλες καλες εντυπωσεις
για παμε και αλλη μια τωρα :slight_smile:

Κι εγώ το άκουσα στην ίδια φάση, κι έχω να πω το ίδιο. Στο πνεύμα του ΟΜΙΙ, με καλύτερο ήχο. 1ο συμπέρασμα: Οι Queensryche του χτες έπαιζαν πιο “ευρωπαϊκά” για τα δικά μας αυτιά, ενώ οι τωρινοί πιο αμερικάνικα. Θα το ξανακούσω αύριο πάντως.

Μια αυτιά του έχω ρίξει και τώρα είμαι στη δεύτερη. Είναι πολύ δουλεμένο, έχει πολύ συναίσθημα, ενώ ο Tate είναι σε ΤΡΟΜΕΡΗ φόρμα. Συγκίνηση!!!

πλακα πλακα ειμαι στη δευτερη, γουσταρω
και ηδη σκεφτομαι ποτε θα το ξανακουσω

ο tate οντως ολα τα λεφτα
βασικα πλεον σημερα ο tate ειναι οι queensryche
και ηδη αναρωτιεμαι πως θα ηταν τα πραγματα αν εγγραφε μουσικη και ο wilton

ενδεικτικα αναφερω
μερικα κομματια που αναφερεται το ονομα του στα credits

empire
the thin line
revolution calling
the needle lies
warning
road to madness
promise land

τώρα, πραγματικά σας αρέσει όπως τραγουδάει ο τατε τα τελευταία χρόνια; προσωπικά, είναι στιγμές που με εκνευρίζει κιόλας :? το μόνο που μένει είναι να καταστραφεί ο κόσμος ξέρω 'γω :frowning:

Η αλήθεια είναι οτι αναμενόταν αρκετά χειρότερο…
Ειδικά μετά το “If I Were King” που χε ακουστεί τις προάλλες.
Σίγουρα ακόμα και οι τωρινοί Ryche αξίζουν κάτι παραπάνω από 2 ακροάσεις, αλλά πάλι είναι άλλο συγκρότημα πλέον… ένα συγκρότημα που δεν προκαλεί δέος.
Ο Tate σίγουρα αποτελεί ακόμα έναν τεράστιο τραγουδιστή, αν και οι συνθέσεις δε βοηθούν να ξεδιπλώσει τις αρετές του.

Hallo και από εμένα. Με μια 1η αυτιά μου φάνηκε πολύ καλό το άλμπουμ. Σίγουρα χρειάζονται περισσότερες ακροάσεις για ασφαλή συμπεράσματα. 2 πράγματα είναι σίγουρα:

  1. Πολύ καλύτερη παραγωγή από το ΟΜΙΙ
  2. Το If I were a king παίζει να είναι και το χειρότερο κομμάτι του δίσκου. Απορώ πως και κάναν single :-k
  3. Μήπως μετά το single βιαστήκαμε να το θάψουμε χωρίς να το έχουμε καν ακούσει; (κι εγώ δηλ. το ίδιο έκανα)