Queensrÿche

To In This Light γαμεί.

και τα 2 κομματια μου αρεσαν,το in this light ομως ειναι υπεργαματο!!!

ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ! Το ήξερα ότι το In This Light θα είναι κομματάρα! Τι ρεφρέν είναι αυτό! Τι κλείσιμο! Τι ντραμς! Ίσως να είναι λίγο τσιτωμένη(overproduced?) η παραγωγή, αλλά είναι κομμάταρος! Ίσως αν είχαν και την backing τσιρίδα του LaTorre στο δεύτερο ρεφρέν να με ικανοποιούσε ακόμα περισσότερο.

Άντε κι ένα Spore και Open Road και γίναμε:!:

…γαμώτο, τα έβγαλαν:(
:):!:

Θεωρώ ότι η συνέντευξη με τον Wilton λέει αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα.

Για όποιον θέλει να τη τσεκάρει, υπάρχει [U]εδώ[/U] (στην κεντρική μας σελίδα). Όπως, επίσης, εδώ και μέρες η [U]κριτική[/U] στο νέο άλμπουμ.

πολυ καλη η συνεντευξη Χρηστο!

ξερεις ομως τι θα γουσταρα πραγματικα αυτο τον καιρο; Μια συνεντευξη με De Garmo να σχολιαζει ολα τα σκηνικα :roll:

thank you!

Όπως είδες τον ρωτάω για το θέμα. Η αίσθηση που μου έμεινε από την απάντησή του είναι “πολύ θα ήθελα να σου πω τι λέει ο DeGarmo, αλλά δεν μπορώ”.

Όντως πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη, απλά παιδιά, βρήκα πολλά ορθογραφικά, ρίξτε της ξανά μία ματιά για να τη διορθώσετε :slight_smile:

Double post…50άρισε η ψυχή της μπάντας…να ζήσεις κύριε DeGarmo…και φάε τίποτα :stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=mO_YrL5yNME in this light ποσο κομματαρα

Το άλμπουμ σε streaming…γιααααααα να δούμε…

[B]click[/B]

αν το πάρουμε το ποσο tate ακούγεται ο μίμος, θα έπρεπε η μπάντα να λέγεται , κλοπυραιχ

το εβαλα λιγο για να γελασω, πολυ ωραια η εισαγωγη απο τρεηλερ του Μαηκλ Μπεη, εξαιρετικη φλατ βαρεμαρα το πρωτο κομματι, δεν αντεχω παραπανω

και τα τυμπανα μαλλον ζηλεψανε στ ανγκερ

Μάλιστα…μόλις το άκουσα. Με μία ακρόαση μου φαίνεται αξιοπρεπέστατο τουλάχιστον, όχι τέλειο προφανώς, αλλά επιτέλους νιώθω ΦΙΛΟΤΙΜΟ. Σε κάποια κομμάτια ο Todd πιο Geoff δεν πάει(εποχής Empire-PL πάνω κάτω), σε άλλα έχει περισσότερο δική του χροιά, αλλά συνολικά πατάει εξαιρετικά, τολμώ να πω καλύτερα από όποια απόδοση του Tate μετά το Tribe τουλάχιστον. Στο Open Road χάζεψα λίγο με τα σόλο, το πρώτο ρεφρέν, το κλείσιμο, τα πάντα όλα. Απίστευτο κομμάτι. Από τα άλλα ξεχώρισα σίγουρα Where Dreams Go To Die, In This Light, Fallout(θύμισε λίγο Blinded μουσικά σε φάσεις; ), Vindication. Κι επίσης αυτό που πρόσεξα είναι ότι στα δεύτερα ρίχνει τσιρίδες στον θεό, οι οποίες έχουν κρυφτεί(ίσως και σκόπιμα) στο background του κομματιού. Το αν μπορεί να τραγουδήσει ψηλά το έχουμε δει και στα λάιβ άλλωστε.

The rest remains to be seen. Τουλάχιστον είδαμε ποιοι έχουν περισσότερες αξιώσεις στο να λέγονται Queensryche.

σου συνιστω να ακουσεις με λιγο περισσοτερη υπομονη…το ακουω τωρα,και ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ…θελω να το ακουσω κι αλλο για να βγαλω συμπερασμα παντως.δεν θα το βαλω ιδια κατηγορια με τα επη τους(rage,mindcrime,empire,promised land), αλλα ειναι πραγματικα ετη φωτος μπροστα απο ολα τα επομενα…

και βλεπω τωρα και κατι κριτικες στο νετ,και οι περισσοτεροι μιλανε για το comeback της χρονιας…χμ,θελω να το ακουσω λιγο ακομα για να πω κατι τοσο βαρυ,παντως ενα ειναι σιγουρο,ειναι ενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ αλμπουμ που δεν εχει καμια σχεση με τον οχετο των τελευταιων ετων…

μεχρι στιγμης ξεχωριζω:in this light(επρεπε να ναι λιγο μεγαλυτερο,κατα τα αλλα επος),a world without,open road και το where dreams go to die που το ξεραμε…θα συνεχισω να ακουω παντως,θελει ακουσματα.

ο rockenfield σπερνει σε ολο τον δισκο…

σιγουρη αγορα… 8)

Συμφωνώ απόλυτα. Πολύ καλά τα τύμπανα αν κ ο ήχος δεν με τρέλανε.
Το άλμπουμ μου άρεσε με 1-2 ακροάσεις, θέλω να δώσω χρόνο βέβαια, αλλά σαφώς καλύτερο απο όλες τις αηδίες των τελευταίων χρόνων, ασύγκριτα καλύτερο θα έλεγα.

Δεν ξέρω αν φταίνε τα σάπια ηχεία μου, αλλά με χάλασε πολύ η παραγωγή. Δεν το άκουσα και με τρελή προσοχή βέβαια, αλλά ειδικά τα εφέ στη φωνή και ότι τα flat σημεία έχουν πάει μπροστά ενώ οι τσιρίδες πίσω δε μου άρεσε καθόλου. Μουσικά, τα τύμπανα έχουν παντού πολύ καλά σημεία και μου άρεσαν πάρα πολύ και οι κιθάρες. Δεν είναι και καμία συγκλονιστική δισκάρα, ένα αρκετά καλό και σίγουρα safe album είναι, αλλά τουλάχιστον ακούγεται ευχάριστα και είναι πολλά επίπεδα πάνω από τις δουλειές των τελευταίων ετών, και σίγουρα πιο αντάξιο του ονόματος που γράφει στο εξώφυλλο.