R.i.p. lemmy

Δεν υπάρχουν λόγια.

Σήμερα (και σε κάθε ευκαιρία) θα τα κάνουμε πουτάνα όλα για σένα ΤΕΡΑΣΤΙΕ.

Μόνο αυτό.

Νομίζω ότι η είδηση αυτή είναι κάπως σαν “πέθανε η μουσική”. Όπως πολλοί άλλοι, έτσι κι εγώ νόμιζα ότι ο Lemmy δεν πεθαίνει. Όταν έφυγε ο Dio δακρυσα, σήμερα απλά πάγωσε ο κόσμος.

Πότε δε θα ξεχάσω τη συναυλία του 1990, όταν βγήκα από το Ροδον και ξεκίνησα για το σπίτι σε αντίθετη κατεύθυνση από αυτή που έπρεπε αφού ο οδοστρωτηρας των Motorhead με είχε ισοπεδωσει. RIP

Sent from somewhere out there

ε ναι αμα δε βαλεις τα ηχεια τερμα 5 η ωρα το πρωι ποτε θα τα βαλεις…
Βασικα θα σαι ακομα πιο τρομπας αν οντως το κανες

‘‘the only time I’m gonna be easy’s when I’m
Killed by death’’

\m/

R.I.P. Τεράστιε.

Το εμαθα σημερα το πρωι και κοκκαλωσα… Για αρκετη ωρα νομιζα οτι ειναι μια απο τις κλασικες ηλιθιες φημες που κυκλοφορουν κατα καιρους και διαψευδονται μετα απο λιγο. Ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω, ειναι σαν ενα κακογουστο αστειο. Οχι ο Lemmy ρε γαμωτο, ηταν απο τις περιπτωσεις που πιστευες οτι δεν θα πεθανουν ποτε…

Δεν εχω λογια, πολυ απλα απο σημερα η μουσικη και γενικα ο κοσμος ειναι φτωχοτερος κατα πολυ. Θα μας λειψει η μορφαρα του αλλα εχει περασει εδω και πολλα χρονια στην αθανασια μεσω της τεραστιας κληρονομιας που μας αφηνει.

R.I.P. ΑΡΧΗΓΕ, σε ευχαριστουμε για ολα…

Πραγματικά. Τι να πεις, αν πεθαίνει ο Lemmy, τότε τι να πεις. RIP ρε αρχηγάρα…

Kαλο ταξιδι στο heavy metal το ιδιο,τον περιμενουν αλλοι να τα κανουν πουτανα εκει πανω…

R.I.P. αρχηγέ!!! Μακάρι να κάναμε όλοι την ζωάρα που έκανες εσύ!!!

Ναι ρε γαμωτο αμα πεθαινει ο Λεμμυ στα 70 του που ταν το παραδειγμα υγιεινης ζωης τι να πεις. Και μενα μου φαινεται πολυ περιεργο, τι κανουν πια αυτοι οι μαλακες οι γιατροι; Τι μας περιμενει στη συνεχεια; Θα πεθανει κι ο Οζυ;

Φύγε ρε ηλίθιε

Πολύ σκατένιος τρόπος για να ξεκινήσει η μέρα σου.

Ότι και να πω είναι λίγο. Αντίο Lemmy.

Ηλιθιοι και γραφικοι τρομπες ειστε τυποι οπως εσυ και οι δυο βλακες που κοουταρα. Κλασικοι ελληνες ηλιθιοι μεταλαδες, ο ενας για να το παιξει κουλ γραφει στο ροκιν.γρ οτι εβαλε τερμα τα ηχεια στις 5 το πρωι και ο αλλος αναρωτιεται γιατι πεθανε στα 70 του ενας τυπος που μονος του ελεγε οτι επρεπε να χε πεθανει απο τα 40 του. Με κατι τετοιους βλακες ειμαι σιγουρος οτι θα γελαγε και ο Λεμμυ

Ελληνας μεταλας, η καταρα της ανθρωποτητας

Εγώ άλλον ηλίθιο βλέπω, να βγάζει χολή και κόμπλεξ.
Αν δε κατάλαβες, θα μπορούσες να ρωτήσεις ευγενικά.

Για μένα(και για όλη την υφήλιο, I guess) ο Lemmy δεν ήταν “θνητός”, με τη ζωή που έκανε όντως θα πρεπε να 'χε πεθάνει πολύ νωρίτερα, “πίστευα” ότι αφού ζει ακόμα, θα ζει για πάντα(Μητσοτάκης φάση).

Κατάρα της ανθρωπότητας μάλλον είναι συμπεριφορές σαν αυτές που επιδεικνύεις, παρά 2-3 αφελείς σκέψεις για ένα μουσικό θρύλο.

Έφυγε ο ορισμός του rock n roll και το ελάχιστο που αξίζει στον μεγάλο είναι μια υπόκλιση και να ακούσουμε τα κομμάτια του

ήταν κλασσικές οι ατάκες τύπου “κανείς δε νικά το θάνατο…εκτός του Λέμυ”

ισως ο μοναδικος γνησιος και ατοφιος , αφου οι περισσοτεροι του συγκεκριμενου ειδους ειναι για το 'θεαθηναι ΄ .

μετα το θανατο του θεωρω οτι το metal της μορφης αυτης περναει στην σφαιρα του retro ,αφου ο τελευταιος κρικος εσπασε

τραβηξε το χαρτι και επαιξε το παιχνιδι ως το τελος

εκανε την αγριοφωναρα του τεχνη και επιβληθηκε σαν κλασσικη αξια κοντρα σε ολους και ολα . Κανεις δεν μπορουσε να διανοηθει στο ξεκινημα του
οτι αυτος ο ‘ακατεργαστος θορυβος’ θα αποτελουσε μετα απο 30 χρονια κλασσικη αξια και αυτο οφειλεται σε τεραστιο βαθμο στον ιδιο . Τιποτε δεν ηταν τυχαιο . Πρωτοπορος ,ηξερε που θελει να παει το οχημα και το πηγε .

θα βρεθουν πολλοι οι οποιοι θα ‘πατησουν’ πανω στον θανατο του ειτε μουσικοι ειτε ‘μεταλολογοι’ .

o Lemmy θεωρω εκλεισε την κουρτινα μιας ολοκληρης εποχης εστω και ακομα υπαρχουν επιζοντες

Σκάσε ρε βλάκα.

Που είπες “α, μου φαίνεται ότι δεν ήταν αρκετό σπάσιμο αυτή η είδηση, κάτσε να μπω κι εγώ να τους ζαλίσω τ’ αρχίδια με τις παπαριές μου”.

Παει ο αρχοντας.
https://www.youtube.com/watch?v=484nWxjgUGs

πουτανα χρονιά. r.i.p ΤΙΤΑΝΑ

3 μερες περασα μαζι του το '90.

Για ναμαι ειλικρινης δεν τον πολυγουσταρα ως ατομο αλλα αυτο που μου αρεσε ηταν η σταρχιδιλα του για αυτο. Ειμαι αυτος που ειμαι και στα παπαρια μου.
Παντως τετοιο πιωμα δεν θυμαμαι αν εχω ξαναδει στην ζωη μου. Αυτος και κατι τρελοι γκαραζοπανκηδες απο την Αυστραλια (Cosmic Psychos) καταλανωναν απιστευτες ποσοτητες μπυρας, με την διαφορα πως οι motorhead τα ανακατευαν ολα μαζι. Ουζα, ουισκυ, οτι ναναι. Τους εβλεπες και ξερναγες εσυ αντι να ξερασουν αυτοι. Στομαχια χαβουζες!
RIP